[Zprávy] Kryptoburzy něco nezvládají? Regulace chce 88 % z nich

0
(0)

Zprávy a souhrny

Vitalik Buterin: Nepřeceňujte Bitcoin ETF • Kryptoburzy něco nezvládají? Regulace chce 88 % z nich • Čile: Akceptace ktyptoměn se zvyšuje • Archeologové objevili předchůdce Bitcoinu • Australská kryptoburza Blockbid oznámila partnerství s Nugget’s News • Kaspersky Labs varuje před mining malware

Kryptokomunita přeceňuje Bitcoin ETF

Vitalik Buterin, spoluzakladatel druhé největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace, poznamenal, že komunita věnuje příliš mnoho pozornosti ETF Bitcoin. Namísto toho opakovaně zdůraznil, že je důležité vytvořit způsoby, jak ulehčit menší investice do kryptotrhu.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Chtějí kryptoburzy přenést zodpovědnost na regulační orgány?

Podle průzkumu platební společnosti Mistertango chce většina kryptoburz regulaci v odvětví. Touha po regulaci zjevně vyplývá ze strachu, že na nezralém trhu může dojít k závažné tržní havárii a k podstatné devalvaci majetku. Možná ještě horšímu než v první polovině roku 2018. Podle tiskové zprávy se průzkumu zúčastnilo 24 kryptoburz z Evropy, Asie, Jižní Ameriky a Oceánie, které mají celkový denní obchodní objem více než 100 miliónů USD. Klíčové výsledky výzkumu ukazují, že 88 % kryptoburz chce regulace, přičemž 17 % považuje příliš přísnou regulaci za největší hrozbu pro kryptoměny. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Čile: Akceptace kryptoměn se zvyšuje

Více než 5000 obchodníků v Čile momentálně přijímá platby v Bitcoin (BTC), Ethereu (ETH) a Stellar (XLM). Čilská platební platforma Flow oznámila partnerství s kryptoburzou Cryptomkt. Ta umožňuje zákazníkům platit za běžné zboží a služby s kryptoměnami u více než 5000 obchodníků. To znamená velký impulz pro podniky spojené s krypto v Čile. Děje se tak na pozadí toho, že odvolací soud nedávno rozhodl, že banky, které zakázaly služby související s kryptoobchody, musí obnovit zavřené účty. Pro zákazníky je určitě zajímavé, že za kryptotransakci platí provizi 0,90 % v porovnání s 4,99 % v případě WebPay, 5,29 % v případě služby ServiPag, 4,99 % v případě společnosti OnePay a 3,99 %. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Archeologové objevili předchůdce Bitcoinu

Archeologové tvrdí, že předchozí kamenné peníze, které používali obyvatelé Mikronésie připomínají předchůdce Bitcoinu. V aprílovém výročním setkání Společnosti pro americkou archeologii ve Washingtonu DC, Scott Fitzpatrick rozpracoval svou teorii a uvedl:

„Před pár stoletími v západní Mikronésii začali obyvatelé Yapese používat své slávné kamenné peníze z vápence. Tyto disky nejsou měnou v užším slova smyslu, přestože jejich hodnota byla stanovovaná na základě konsensu společenství.“

Více se dočtete zde:  https://coinreport.net/  (v EN)

Australská kryptoburza Blockbid oznámila partnerství s Nugget’s News

Nugget’s News je předním australským zdrojem vzdělávání v oblasti digitálních měn. Toto partnerství udělá z burzy Blockbid první kryptoburzu na světě, která částečně outsourcuje svůj audit mincí. Burza, která pracuje společně s Nugget’s News, může rychleji přijímat rozhodnutí o tom, kdy a která mince má být přijatá. Více se dočtete zde: https://coinreport.net/ (v EN)

Kasperski – Mining malware útočí na firemní servery

Zdá se, že hrozba mining malwaru denně narůstá. Kaspersky Labs jako první zjistili, že „PowerGhost“ infikuje servery korporací a získává obrovské množství výpočtového výkonu na splnění své úlohy: nezákonné kryptotěžby. Jak uvedl SecureList, Kaspersky Labs odhalil přítomnost nového malwer softwaru ihned po tom, jakmile jeho globální softwarové systémy zjistily zvýšení bezpečnostních alarmů u několika korporačních klientů.

Hackeři využívající malware jsou stále sofistikovanější. Například vypínají mining software v době „aktivních“ hodin uživatelů a uměle zobrazují „nízkou“ spotřebu výpočtového výkonu, aby zůstali dlhodobě bez povšimnutí. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: