[Zprávy] Velryba v akci: Někdo koupil za poslední měsíc 133 tisíc BTC • CEO Bitmexu: Bear market bude trvat až do roku 2020…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Velryba v akci – Někdo koupil za poslední měsíc 133 tisíc BTC • CEO Bitmexu – Bear market Bitcoinu bude trvat až do roku 2020 • Burza Coincheck v problémech • Ethereum Serenity upgrade může zvýšit škálovatelnost až 1000násobně • Kvíz k výročí BTC

Velryba v akci – Někdo koupil za poslední měsíc 133 tisíc BTC

Zdá se, že aktuální cena Bitcoinu začíná být pro některé investory zajímavá. Podle stránky bitinfocharts.com, která monitoruje údaje o různých kryptoměnách, se událo několik nákupů v hodnotě vyšší než 10 000 BTC. I když se z níže přiložené tabulky nedá určit, zda dané adresy patří jedné nebo více osobám, celková částka (133 000 BTC) je skutečně enormní. V přepočtu jde o téměř 855 milionů amerických dolarů.

I přes silný nákup jednotlivce nebo skupiny se cena Bitcoinu pohybuje přibližně od začátku září stále kolem hranice 6400 dolarů za 1 BTC. Je tedy vysoký předpoklad, že investoři, kteří vstupují do oblasti kryptoměn, nakupují mimo klasické burzy – na OTC trzích (Over-The-Counter).

Jde o typ trhu, kde obchodování neprobíhá pod záštitou oficiální instituce, která by prováděla dohled nad trhem a přebírala tak zodpovědnost za vypořádání dohodnutých obchodů. OTC jsou mimoburzovní trhy, kde účastníci obchodů jednají o podmínkách kontraktu přímo mezi sebou. Podmínky kontraktů přitom většinou nejsou standardizovány.

Více se dočtete zde: captainaltcoin.com (v angličtině).

CEO Bitmexu – Bear market Bitcoinu bude trvat až do roku 2020

Arthur Hayes, generální ředitel kryptoburzy BitMEX, tvrdí, že medvědí trh na poli kryptoměn by mohl trvat dalších 18 měsíců, tedy až do jara 2020. Z dlouhodobého hlediska však zůstává pozitivní a je přesvědčen, že Bitcoin v určitém časovém horizontu určitě překoná své All-Time-High. Tomu by měly podle jeho slov napomoci jednak fundamenty a druhak sjednocení se v otázce regulací ze strany jednotlivých vlád a států.

Více se dočtete zde: fxstreet.com (v angličtině).

AKCE na zvýhodněné členství Trading11 za pár hodin končí!

Čeká nás konec roku a spolu s ním i zvýšené množství finančních transakcí. Kryptoměny více méně vždy před koncem roku (cca posledních 60 dní) udělají nějaký větší pohyb. Minule tento pohyb vyústil do vytvoření nového All-Time-High. Tento rok se může stát něco podobného.

Historická data ceny Bitcoinu za poslední roky:

Všimněte si hlavně vysoké volume na konci roku a výrazné pohyby v obou směrech.

Ať už půjdeme nahoru nebo dolů, na tomto chaosu se bude dát slušně vydělat. Objemy na trzích již nyní rostou a volatilita se zvyšuje. Naši tradeři se těší na předvánoční krypto-sezónu. Pokud máte zájem o profesionální analýzy, ještě několik hodin můžete využít nabídku zlevněného členství STANDARD Profit, které vám vydrží do konce roku.

Burza Coincheck v problémech

Před devíti měsíci zaznamenala kryptoburza Coincheck masivní útok hackerů na svou platformu. Ti z ní v lednu tohoto roku odcizili více než 500 milionů dolarů v kryptoměně NEM (XEM). V souvislosti s faktem, že burza nedokázala kompenzovat ztráty všech investorů postižených daným útokem, uzavřela dohodu se společností Monex, což jí mělo zajistit získání dostatečného množství finančních prostředků na vyplacení poškozených investorů.

Následně však byla burze odebrána licence a dokud ji japonská agentura pro finanční služby (FSA) nevrátí, nebude moci přijímat nové klienty a nabízet jim své služby. Úřad FSA navíc zdůraznil, že má v úmyslu zavést přísnější regulační rámce týkající se bezpečnostních systémů a kontroly vnitřního managementu, které používají obchodní platformy tohoto typu.

Více se dočtete zde: ccn.com  (v angličtině).

Ethereum Serenity upgrade může zvýšit škálovatelnost až 1000násobně

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin během svého projevu na konferenci Devcon4 řekl, že nejnovější upgrade, Serenity, posune síť na všech frontách. Narážel především na progres ohledně škálovatelnosti této sítě, která by se mohla zvýšit až 1000násobně. Nasazením Serenity by mělo konečně přijít i k dlouho diskutovanému přechodu na algoritmus Proof of Stake. Celkový upgrade sítě by měl být přitom rozdělen do čtyř fází.

Více se dočtete zde: atozmarkets.com (v angličtině).

Krátký kvíz k výročí Bitcoinu

Na závěr ještě malé pobavení v podobě kvízu týkajícího se Bitcoinu. Udělat si ho můžete kliknutím na tento odkaz. (Malá rada – otázka číslo 4 je chyták. Pro její správné zodpovězení zkuste pogooglit, co se zajímavého stalo Bitcoinu v srpnu 2010.) Hodně štěstí.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Dalibor.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: