[Zprávy] V roce 2018 kryptozločinci ukradli 1 miliardu dolarů • Hlavní kryptoburzy se spojily, aby zabránily manipulaci trhu a praní peněz…

0

V roce 2018 kryptozločinci ukradli 1 miliardu dolarů • Hlavní kryptoburzy se spojily, aby zabránily manipulaci trhu a praní peněz • Bitmex, OKEx, Bitfinex a 20 dalších se zaregistrovalo do Blockstream’s Liquid Network • Vědci vytvořili kapalnou substanci, která dokáže skladovat sluneční energii

V roce 2018 kryptozločinci ukradli 1 miliardu dolarů

V roce 2018 se zločinci obohatili o přibližně 1 miliardu dolarů. Avšak nedovolené transakce zahrnovaly méně než 1 % všech Bitcoin aktivit v roce 2018, což představuje pokles ze 7 % v roce 2012. Pokud by výzkumníci měli brát v úvahu celý kryptotrh, nejen Bitcoin, procentuální kontrast by byl ještě větší. Drtivá většina zisku z trestné činnosti byla vygenerována hackováním kryptoburz. Průměrné „„výnosy“, které byly prokázány v řetězové analýze, činily 90 milionů dolarů.

Co se týče dalšího vývoje, výzkumníci se domnívají, že decentralizace způsobí to, že zločinci se přesunou z tradičních černých trhů na takové sítě jako jsou Signal, WhatsApp a Telegram.

Více se dočtete zde: https://cryptoinsider.com/ (v angličtině).

Hlavní kryptoburzy se spojily, aby zabránily manipulaci trhu a praní peněz

Čtyři největší kryptoburzy v Jižní Koreji vytvořily horkou linku, na které mohou uživatelé sdělit jakékoliv neobvyklé obchodování nebo transakce, jež by mohly mít propojení na kriminální činnost, jako jsou například phishingové a pyramidové systémy. Tato iniciativa proti praní peněz (AML) je navržena tak, aby řešila velkou výzvu a neustálou kritiku kryptoměnového ekosystému.

Podle sdělení společnost Bithumb, Corby, Coinone a Upbit spolupracují na zablokování účtů, které jsou zapojeny do podezřelé aktivity. Sdílená databáze umožní platformám vyměňovat si kritické údaje v reálném čase a označit podezřelé adresy.

Nyní jsou schopni okamžitě zkontrolovat jakékoliv neoprávněné transakce uskutečněné na jiných burzách a přijmout nezbytná opatření, například blokování souvisejících účtů. Očekává se, že tento kooperativní krok proti praní peněz povede k ozdravení kryptoprůmyslu a k lepší ochraně spotřebitelů. Uvedené čtyři burzy plánují rozšiřovat síť pozváním dalších kryptoburz.

Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině).

Bitmex, OKEx, Bitfinex a 20 dalších se zaregistrovalo do Blockstream’s Liquid Network

Blockstream Liquid Network už zaregistrovala více než 23 burz, finančních institucí a makléřů, které chtějí využít Liquid Network. Patří k nim i hlavní kryptoburzy, jako jsou BitMex, OKEx a Bitfinex. V současné podobě přináší Blockstream’s Liquid Network několik přínosů pro škálovatelnost Bitcoinu. Kromě zavádění rychlejších transakcí umožňuje Liquid Network i soukromé transakce. Jako takový maskuje množství a typ majetku, který se vysílá do sítě, což znamená, že strany zůstanou navždy zcela privátní.

Zdá se však, že zájem o řešení společnosti Blockstream má své opodstatnění. Také provozovatel burzy cenných papírů v New Yorku, Intercontinental Exchange (ICE), nedávno spolupracoval s firmou Blockstream, aby spustil nástroj pro sledování kryptoměn pro investory. Nová datová služba umožňuje shromažďování údajů v reálném čase a historických dat pro více než 60 různých kryptoměn z hlavních trhů, včetně burzy New York Stock Exchange (NYSE).

Více se dočtete zde: https://www.sciencealert.com/ (v angličtině).

Vědci vytvořili kapalnou substanci, která dokáže skladovat sluneční energii

Vědci z Chalmers University of Technology ve Švédsku vyvinuli kapalinu nazývanou solární tepelné palivo, které dokáže skladovat energii ze slunce více než deset let. Jeffrey Grossman, inženýr pracující s těmito materiály, vysvětlil:

„Solární tepelné palivo je jako dobíjecí baterie, ale místo elektřiny převádíte sluneční světlo do tepla a vyzařujete ho na přání.“

Podstatou je molekula, která se skládá z uhlíku, vodíku a dusíku, a když je zasažena slunečním světlem, vazby mezi jejími atomy se přeskupí a změní se na novou energetizovanou verzi sebe sama, takzvaný izomer.

Když je potřeba energie – řekněme v noci nebo během zimy – kapalina se jednoduše protlačí přes katalyzátor, který vrátí molekulu do původní formy a uvolní energii ve formě tepla. Přitom se kapalina zahřeje na 63 stupňů Celsia. Výzkumníci tento cyklus zopakovali více než 125krát bez významného poškození molekuly. Zároveň tvrdí, že jejich kapalina nyní může uchovat 250 wattů energie na kilogram, což je dvojnásobek energetické kapacity baterií Tesla Powerwall.

Více se dočtete zde: https://www.sciencealert.com/ (v angličtině).

Co číst dál?

Obchodná vojna má opačné výsledky, ako Trump očakával!

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na