[Zprávy z TRHU] Tether nad 1$ • BCH-BSV flippening • Bitcoin spadl pod 80 000 kč

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Token Tether po dlouhém čase konečně překonal hranici 1 $ a dokonce se stal kryptoměnou s pátou největší kapitalizací • V žebříčku kryptoměn se dějí opravdu velké změny. Bitcoin Cash padl na sedmé místo. Předběhl ho dokonce i jeho fork – Bitcoin SV. Samozvaný Satoshi Nakamoto a.k.a. Craig Wright nyní určitě slaví úspěšný flippening • To však nic nemění na faktu, že krypto zažívá nejhorší období za poslední rok a půl. Holt, co jde nahoru, musí jít i dolů.

Tento článek jsem pro vás přeložil ze slovenského originálu, který pro KM napsal Samuel Slavkovský.

Tether na vrcholu své slávy

Většina kryptoměn v poslední době padá, ale zdá se, že sesterská společnost Bitfinexu známá jako Tether před 3,5 lety vymyslela jeden z nejúspěšnějších business modelů na trhu s kryptoměnami. Tether si totiž narozdíl od Bitcoinu, Etherea nebo dalších kryptoměn více méně dokázal udržet svou kapitalizaci. V době největší slávy tato kryptoměna měla celkovou hodnotu přesahující 2,5 miliardy dolarů.

Tether Market cap

V současnosti je to o něco méně – 1,9 miliardy – ale můžeme konstatovat, že Tether přežil nejlepší rok. To se o ostatních kryptoměnách obecně říci nedá.

Business modelem Tetheru se inspirují i banky. Společnost Circle totiž pod záštitou Goldman Sachs vytvořila další stablecoin – USD Coin (USDC). Tento projekt podporuje firma Coinbase a obchodovat s USDC umožnila i klientům mimo USA (my v Evropě jsme donedávna na Coinbase Pro mohli obchodovat pouze s eury).

BCH & BSV flippening realitou

Kolem půlnoci se stalo něco, co čekal jen málokdo. BSV – fork kryptoměny Bitcoin Cash – po několika dnech růstu úspěšně dokončil flippening. Jde o proces, během kterého jedna kryptoměna v několika kategoriích předčí jinou kryptomenu. V tomto případě Bitcoin SV cenou i kapitalizací překonal Bcash.

Ani zdaleka však není konec. Sice se nezdá, že Bitcoin Cash plánuje zastavit svůj meteorický pád, ale Bitcoin SV již dlouho plave proti proudu. To mu dlouho nevydrží a je dost možné, že v nejbližších dnech zaznamenáme masivní pokles jeho ceny.

Přečtěte si, jaký názor na věc má analytik z webu Trading11. Článek (níže) je zdarma. Pokud máte zájem o profesionální analýzy a komentáře k trhu s kryptoměnami, vyzkoušet můžete testovací členství. Neplaťte za celý měsíc, pokud nemusíte!

(Text pokračuje pod odkazem)

06.12.18 Technická analýza BCHSV/USD – BCHABC/USD Hash wars

Líbí se vám tento formát článků? Myslíte si, že byste něco podobného dokázali napsat i vy? Skvělé! Hledáme redaktora, který bude mít na starosti segmenty: PŘEHLED TRHU a Zprávy z TRHU. Pokud byste měli zájem o tuto práci, napište nám na náš email.

Kryptoměny stále v červených číslech

Celý trh dnes, až na zmíněné výjimky (Tether a Bitcoin SV), prudce padá a není zcela jasné, kdy najdeme dno. Bitcoin dnes klesl pod 80 tisíc korun resp. 3400 $ a vytvořil tak nové letošní minimum. Další velký support nás čeká na hladině 3000 $. Takto nízko jsme naposledy byli v létě 2017.

Celková kapitalizace kryptotrhu se nebezpečně přibližuje hranici 100 miliard dolarů. Altcoiny prožívají opravdu těžké období. Hodnota kryptoměny Ethereum dnes padla pod 85 $ a na burze Coinbase Pro dokonce na chvíli klesla na 83 $. Více o tomto flash-crash najdete v našem článku:

Flash crash – Ethereum na Coinbase padlo na 13$

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře