[Zprávy] Trader, který předpověděl krizi v roce 2008, opěvuje Bitcoin • Začala nám oficiálně sezóna altcoinů?…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...

Trader, který předpověděl krizi v roce 2008, opěvuje Bitcoin • Flippening Bitcoinu se zlatem je nevyhnutelný • Testnet kryptoměny Telegramu TON je spuštěný • TradingView – nejoblíbenější stránka pro tradery • Prestižní univerzita MIT významně pomáhá při výzkumu kryptoměn • Začala nám oficiálně sezóna altcoinů?

Trader, který předpověděl krizi v roce 2008, opěvuje Bitcoin

Glen Goodman, trader, který úspěšně shortoval akcie během finanční krize v 2008-09, vidí v kryptoměnách (zejména v Bitcoinu a Ethereu) skvělou investiční příležitost. Tento trader se během krize proslavil tím, že z 3000 dolarů pomocí shortování udělal 100 000 dolarů. Prý měl už vydělat i na kryptoměnách samotných. Stále však v investici do digitálních měn vidí výbornou příležitost. Dokonce se vyjádřil, že investice do kryptoměn je příležitost, jaká se naskytne jen jednou za dekádu. Upozorňuje ale na velkou volatilitu a velké cenové rozdíly. To je však při nových trzích celkem často vídaný jev.

Více na toto téma si můžete přečíst pod tímto odkazem: coingape.com (v angličtině)

Flippening Bitcoinu se zlatem je nevyhnutelný

Tato dnešní zpráva zčásti podpoří vyjádření Glena Goodmana o dobré investiční příležitosti. Více analytiků se totiž shoduje, že možnost „flippeningu“ mezi Bitcoinem a zlatem je poměrně reálná. V digitálním věku by totiž měl mít Bitcoin navrch oproti zlatu hned ve více aspektech. Potvrzují to různé predikce. Dokonce je na internetu k dispozici hned několik cenových predikcí, které věří v obrovský růst Bitcoinu. Až 350 000 dolarů by údajně nemuselo být vůbec nereálných, pokud dojde k flippeningu a Bitcoin tak nahradí zlato jako primární držitel hodnoty. Cena je vypočtena z tržní kapitalizace zlata (7,5 bilionu dolarů) a Bitcoinu (150 miliard dolarů). Pokud se tedy všechny (nebo alespoň většina) peněz přelije ze zlata do Bitcoinu, tak je růst ceny BTC zaručen.

Více o flippeningu zlata a Bitcoinu se dozvíte zde: newsbtc.com (v angličtině)

Testnet kryptoměny Telegramu TON je spuštěný

Telegram, jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí v kryptosvětě, svou kryptoměnu ohlásila už před nějakým časem. Telegram Open Network (TON) oficiálně spustil testnet (testovací síť) svého blockchainu. Dne 25. května na GitHub bylo zveřejněno více informací o kryptoměně TON. První fáze testování již byla spuštěna v dubnu. Tehdy však měl být přístup k testnetu TON blockchainu povolen pouze určitému počtu vývojářů a programátorů, kteří jej měli testovat. Příliš informací z tohoto testování bohužel nemáme, avšak proslýchá se, že síť by měla být extrémně rychlá.

Více o testnetu kryptoměny TON se dozvíte zde: cointelegraph.com (v angličtině)

TradingView – nejoblíbenější stránka pro tradery


Často se zde vyjadřujeme o obchodnících a zajímavých prognózách těchto lidí, které jsou založeny na mnoha různých ukazatelích, oscilátorů a MA (moving Averages). A právě TradingView stránka poskytuje vše, co trader potřebuje (a nejen trader kryptoměn). Od technických indikátorů různého druhu, přes indikátory objemu a cenových akcí až po oscilátory (a mnoho dalšího). Toto všechno naleznete na stránce TradingView. Kromě velké nabídky různých kryptoměn nabízí tato stránka rovněž mnoho jiných aktiv nebo měnových párů. Velkou výhodou je i možnost sledovat jiné zkušené tradery. Vše toto dělá z TradingView ideální web nejen pro ty, kteří chtějí s kryptoměnami začít, ale i pro zkušené tradery.

Více o stránce TradingView se dozvíte na tomto linku: zerocrypted.com (v angličtině)

Prestižní univerzita MIT významně pomáhá při výzkumu kryptoměn

Jedna z nejznámějších a také nejnáročnějších univerzit na světě MIT (Massachusetts Institute of Technology) se o kryptoměny už nějaký ten čas poměrně intenzivně zajímá. Jejich program DCI – Digital Currency Initiative (Iniciativa digitálních měn) má za sebou již několik zajímavých zjištění a prací. Navíc od začátku letošního roku pracuje univerzita spolu s dalšími šesti prestižními univerzitami na vývoji zcela nové kryptoměny. Tato iniciativa vzbudila například pozornost i kryptoměnové burzy BitMEX. Ta si váží práce univerzity MIT natolik, že se rozhodla daný výzkum finančně podpořit.

Více o tomto tématu si můžete přečíst na tomto linku: cryptonewsz.com (v angličtině)

Začala nám oficiálně sezóna altcoinů?

Okamžik, na který čeká nejeden fanoušek kryptoměn (pravděpodobně snad jen kromě bitcoinových maximalistů). Sezóna altcoinů by mohla již brzy začít. V kryptoměnovém světě jde o období, kdy se altcoinům, jako například Ethereum, Ripple, Litecoin nebo EOS, bude dařit více než kryptoměně Bitcoin. Jeden z indikátorů může naznačovat, že jsme již poměrně blízko k tomu, aby se tak stalo. Tržní dominance Bitcoinu klesla na 55,3 % (na nejnižší hodnotu od začátku měsíce). Začátkem roku byla však dominance Bitcoinu ještě nižší než teď. Podle některých traderů ale nemůžeme mluvit o sezóně altcoinů až do momentu, než dominance Bitcoinu nespadne pod 50 %.

Více o sezóně altcoinů se dozvíte v tomto článku: newsbtc.com (v angličtině)

Co číst dále?

Binance je pro altcoiny důležitější než všechny ostatní kryptoburzy dohromady

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře