[Zprávy] Švýcarsko volí minimální kryptoregulaci • Bloomberg: Finanční výkazy společnosti Tether jsou pravdivé…

0
(0)

Švýcarsko volí minimální kryptoregulaci • Bloomberg: Finanční výkazy společnosti Tether jsou pravdivé • Coinbase zalistovala další čtyři coiny • Rusové mají povoleno investovat do ICO maximálně 9 000 dolarů ročně

Švýcarsko volí minimální kryptoregulaci

Nejvyšší výkonný orgán ve Švýcarsku Spolková rada přijala zprávu vypracovanou blockchainovou pracovní skupinou, která byla jmenována začátkem tohoto roku. Ve zprávě se mimo jiné uvádí, že právní rámec Švýcarska může zvládnout nové technologie jako například blockchain, přičemž stačí provést pouze selektivní úpravy a ne zásadní.

Jednotlivé oblasti, které vyžadují cílené úpravy, zahrnují bankovní právo, občanské právo, zákon o platební neschopnosti a zákon o boji proti praní špinavých peněz. V oblasti občanského práva Spolková rada doporučila zvýšení právní jistoty týkající se převodu práv prostřednictvím digitálních registrů.

Spolková rada uvedla, že jejím cílem je vytvořit nejlepší možné rámcové podmínky, aby se Švýcarsko mohlo vyvíjet jako vedoucí, inovativní a udržitelná lokalita pro fintech a blockchainové firmy. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ).

Bloomberg: Finanční výkazy společnosti Tether jsou pravdivé

Několik měsíců byl Tether předmětem masových spekulací. Od té doby, co se loni v létě objevila zpráva, která tvrdí, že stabilní mince byla zodpovědná za meteorický nárůst Bitcoinu v roce 2017. Všichni, včetně různých vládních agentur, ho měli pod drobnohledem, aby zjistili, zda jeho obchodování a operace jsou legální a vhodné.

V minulosti vedoucí společnosti Tether tvrdili, že v bance mají přibližně 1 milion amerických dolarů za každou jednotku Tetheru. To by sice znamenalo velké množství peněz, ale podle nových údajů odhalených agenturou Bloomberg se zdá, že prohlášení týkající se operací společnosti Tether se zdají být založena na pravdě. Více se dočtete zde:  https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Coinbase zalistovala další čtyři coiny

Dnes na Coinbase Pro přibyly čtyři nové tokeny Ethereum ERC20: Golem (GNT), Maker (MKR), Zilliqa (ZIL) a Dai (DAI). Po letech konzervativních přírůstků na platformu Pro společnost nedávno přidala několik nových mincí ERC20 spolu s plány na zalistování více než třiceti dalších. Pro ty, kteří mají zájem obchodovat s některými z těchto nových tokenů, jsou k dispozici v USA, UK, EU, Kanadě, Singapuru a Austrálii.

Nové doplňky však vyvolaly v komunitě určité obavy. Dříve byla společnost opatrná v přidávání nových mincí. Rychlé přidání těchto nových tokenů ERC20 by mohlo vystavit společnost dodatečné zodpovědnosti z důvodu jejich klasifikace jako cenné papíry. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v AJ).

Rusové mají povoleno investovat do ICO maximálně 9 000 dolarů ročně

Ruští zákonodárci přehodnotili další návrh zákona o regulaci kryptoprůmyslu. Ve své nejnovější verzi návrhu zákona stanovili maximální částku peněz, které mohou obyčejní Rusové investovat do projektů, jako jsou ICO.

Podle tohoto návrhu zákona budou moci ​​osoby v Rusku investovat prostřednictvím kryptoplatforem maximálně 600 000 rublů (méně než 9 000 dolarů) ročně. Každá investice přesahující 600 000 rublů, kterou uskuteční kvalifikovaní investoři nebo finanční instituce, podléhá povinnému finančnímu dohledu.

Profesionální investoři nebudou omezeni. Soukromé osoby mohou být považovány za „kvalifikované investory”. Musí ale splnit určitá kritéria uvedená ve federálním zákoně. Například musí kontrolovat aktiva v hodnotě nejméně 6 milionů rublů (téměř 90 000 dolarů). A také dokázat, že byli zaměstnáni v odvětví cenných papírů nejméně dva roky. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img