[Zprávy] Poloniex zavedl nulové poplatky za Bitcoin / USD Coin • Těžba Bitcoinu je mnohem zelenější, než hlásají kritici…

0
Bitcoin

Poloniex zavedl nulové obchodní poplatky za pár Bitcoin / USD Coin • Těžba Bitcoinu je mnohem zelenější, než prohlašují kritici • Švýcarsko: Nová licence umožní vklady do FinTech až do 100 milionů CHF • Krypto mining software může být použit k ukradení firemních tajemství

Poloniex zavedl nulové obchodní poplatky za pár Bitcoin / USD Coin

Pomocí platformy Poloniex mohou nyní uživatelé zakoupit Bitcoin bez poplatků prostřednictvím páru BTC/USDC. Společnost oznámila, že se v prosinci vzdala všech poplatků na zmiňovaném obchodním páru. Hlavním záměrem je nabídnout zákazníkům lepší obchodní zkušenosti a služby na platformě Poloniex. Navíc toto rozhodnutí přichází poté, co se společnost rozhodla snížit poplatky za obchodování s USD Coin.

USD Coin je jedním z nejdůležitějších stablecoinů na trhu. Vytvořila ho společnost Circle, aby poskytla více regulovaný a kompatibilní stablecoin. Společnost Coinbase se rozhodla spustit USD Coin nejen proto, že Tether měl potíže, ale i proto, že trh potřeboval nový stablecoin, který by pomohl obchodníkům pojistit se vůči volatilitě virtuálních měn.

Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ).

Těžba Bitcoinu je mnohem zelenější, než prohlašují kritici

Nová zpráva společnosti CoinShares říká, že těžba Bitcoinu je mnohem šetrnější k životnímu prostředí, než je běžně prezentováno. Obvykle se při kritice miningu používá argument, že je velmi energeticky náročný a škodlivý pro životní prostředí. Kritici tvrdí, že rostoucí spotřeba těžebních zařízení povede v budoucnu ke katastrofálním následkům.

Výzkumníci z firmy CoinShares vydali novou studii nazvanou „The Bitcoin Mining Network“, která se kriticky dívá na těžbu kryptoměn a její dopad na životní prostředí. Poznamenávají, že obecné povědomí, že těžaři spotřebovávají příliš mnoho energie, je zcela nesprávné. Výzkumníci Christopher Bendiksen, Samuel Gibbons a Eugene Lim říkají:

„Náš názor je, že těžba šifrovacích zařízení – i když je nákladná – dělá z hlediska životního prostředí jen minimální škody. A s velkou pravděpodobností to tak bude i v dohledné budoucnosti.“

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Švýcarsko: Nová licence umožní vklady do FinTech až do 100 milionů CHF

Spolková rada švýcarského Úřadu pro dohled nad finančním trhem pokračuje na cestě podpory inovací ve finančním sektoru a odstranění překážek vstupu na trh pro FinTech firmy. Švýcarský regulační orgán oznámil novou licenci s uvolněnými požadavky na zavádění FinTech společnosti.

Nová kategorie autorizace se zjednodušenými požadavky v zákoně o bankách vstoupí v platnost 1. ledna 2019. FINMA, která je zodpovědná za udělení licence FinTech, bude dohlížet na firmy, na které se vztahují uvolněné požadavky. S novým opatřením mohou společnosti se zvláštním oprávněním od 1. ledna 2019 přijímat veřejné prostředky do výše 100 milionů CHF za předpokladu, že nebudou investovat ani platit úroky z těchto fondů.

Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v AJ).

Krypto mining software může být použit k ukradení firemních tajemství

Troy Kent, výzkumník pro hrozby na univerzitě Awake, tvrdí, že kromě vytváření alternativních měn může být kryptomining software použit k mnohem nebezpečnějším účelům. Nedávno prezentoval svá zjištění na konferenci Infosecurity North America v New Yorku a tvrdí že:

„Při tomto útoku lidé používají nástroj, který jsou zvyklí vidět v síti, ale nejsou zvyklí na to, aby na něj reagovali jak na legitimní hrozbu, jako je např. botnet nebo trojský kůň. Mohou jim ukrást soubory, duševní vlastnictví, mohou ukrást pověření a potom se přihlásit jako generální ředitel nebo si mohou stáhnout více softwaru.“

Kent si není jistý, zda hackeři už tuto techniku ​​používají. Ať tak, nebo onak, slovo je venku, a radí společnostem, aby byly na pozoru a aby zavedly pokročilejší detekční metody založené na chování a analýze. Připomíná, že pokud to útočník může udělat, dříve či později to udělá.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com / (v AJ).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na