[Zprávy] Padne Bitcoin na 1,250 dolarů? Wall Street bankéři si to myslí • Zisky Huobi loni dosáhly necelé půl miliardy USD…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Padne Bitcoin na 1,250 dolarů? Wall Street bankéři si to myslí • Zisky Huobi loni dosáhly necelé půl miliardy USD • Robinhood a LibertyX získaly BitLicense k obchodování v New Yorku • Počet blockchain společností ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku neustále roste • Nový „prezident“ Venezuely uznává Bitcoin, ne Petro

Padne Bitcoin na 1,250 dolarů? Wall Street bankéři si to myslí

Nový den, nová cenová predikce. Analytici a průmysloví pozorovatelé se pokoušejí předpovědět, kde bude cenové dno Bitcoinu. Podle agentury Reuters tentokrát JP Morgan, který se nikdy nezastával Bitcoinu, nebo jeho „bratrů“, předpovídá dno ve výši 1 250 dolarů, pokud medvědí trh přetrvá.

JP Morgan patří mezi velké finanční instituce, které jsou vůči Bitcoinu velmi skeptické . To není překvapením, protože jejich obchodní model spočívá ve vydělání velkého množství peněz z peněz jiných lidí. Decentralizované měny a peer to peer obchody jsou pro ně obrovskou hrozbou.

Analytici z banky dodali, že kryptoaktiva by získala trakci pouze tehdy, pokud by se ztratila víra v tradiční majetek, jako je dolar, zlato a globální platební systém. Předpověď ceny BTC ve výši 1 250 USD je sice odvážná, ale bez skutečných analytických údajů nebo technických ukazatelů, které by ji podpořily. Tato zpráva tedy může být považována za další FUD z bankovního monopolu Wall Street.

Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v AJ).

Zisky Huobi loni dosáhly necelé půl miliardy USD

Populární kryptoburze Huobi se údajně podařilo v roce 2018 překonat zisky společnosti Binance a OKEx. Podle zprávy korejských médií Sporbiz se singapurské kryptoburze Huobi podařilo vydělat v roce 2018 až 483 milionů dolarů. Vzhledem k převládajícímu medvědímu trh v průběhu celého roku je to dost působivé.

Huobi je podle CoinMarketCapu v současnosti 7. největší kryptoburzou. Přesto se jí podařilo přeskočit z hlediska zisků první (Binance) a druhou (OKEx). Burza měla v průběhu celého roku dobré hity. Nejpozoruhodnější ke konci, když v prosinci spustila kryptoderivátovou platformu Huobi DM. Podle nedávné tiskové zprávy  se platformě za méně než dva měsíce podařilo získat v objemu obchodování více než 20 miliard dolarů.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Robinhood a LibertyX získaly BitLicense na obchodování v New Yorku

Minulé léto anonymní zdroje oznámilyi, že Robinhood, který začal obchodování s nulovými poplatky v únoru 2018, se zabývá bankovní licencí v USA. Nyní získal BitLicense od finančního regulátora (DFS) na provoz v americkém státě New Yorku. Robinhood má nyní povolení obchodovat se sedmi kryptoměnami včetně Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Litecoinu (LTC).

DFS také schválil BitLicense pro společnost LibertyX. Liberty je první společností s BitLicense, která umožní svým uživatelům zakoupit Bitcoin prostřednictvím debetních karet z tradičních bankomatů. Společnost spustila v roce 2014 svůj první Bitcoin bankomat. Dnes (jak uvádí na své internetové stránce) má tisíce míst včetně debetních kiosků a tradičních bankomatů, které zákazníkům umožňují zakoupit Bitcoin.

Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v AJ).

Počet blockchain společností ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku neustále roste

Přestože se trh s kryptoměnami nevymaní z medvědího trendu, počet firem ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku stále roste. Vyplývá to z průzkumu provedeného krypto-investiční společností CV VC.

Z průzkumu vyplývá, že medvědí trh v krypto a blokchain prostoru neměl vliv na počet blockchain společností, které se otevírají ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku. CV VC informuje, že v prosinci 2018 bylo ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku 750 společností využívajících blockchain technologii. To znamená, že v roce 2018 došlo v těchto dvou zemích ke zvýšení o 20 procent, což představuje 121 nových společností.

Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v AJ).

Nový „prezident“ Venezuely uznává Bitcoin, ne Petro

USA uznaly vůdce opozice Juana Guaidóa za lídra Venezuely. 23. ledna 2019 se stal dočasným prezidentem Venezuely. Guaidó zná kryptotechnologie a propaguje Bitcoin od roku 2014. Vzhledem k vážné hospodářské krizi, která válcuje Venezuelu již několik let, Bitcoin se používá jako bezpečné útočiště a mnohým Venezuelanům umožňuje uniknout hyperinflaci.

V tomto ohledu Guaidó šíří pozitivní informace o Bitcoinu. Například v srpnu 2014 oznámil prostřednictvím Twitteru spuštění Bitcoin platformy Sur Bitcoin. Toto byla první burza umožňující Venezuelanům nakupovat Bitcoin s použitím místní měny bolivar. Guaidó také využíval sociální média, aby kritizoval Petro. Petro je digitální měna, kterou založil v únoru 2018 prezident Nicolas Maduro jako řešení hospodářské krize. Petro kontrolované vládou mělo být kryté venezuelskou ropou a ostatními zásobami nerostných surovin. Guaidó rázně bojoval proti Petru, protože ho považoval za nástroj, který Madurova administrativa používala na to, aby podvedla venezuelský lid.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

Co číst dále?

PE – Indikátor, ktorý pomôže pri fundamentálnej analýze kryptomien

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře