[ZPRÁVY] OKEx bude podporovat Tron Stablecoin • I když má Bakkt hodnotu již 740 milionů, investoři jsou stále skeptičtí

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

OKEx bude podporovat Tron Stablecoin • I když má Bakkt hodnotu již 740 milionů, investoři jsou stále skeptičtí • Je dominance BTC až na 80 procentech? Výsledky nového výzkumu to naznačují • Rusko navyšuje své zlaté zásoby • Tereza Mayová může způsobit velký problém

OKEx bude podporovat Tron Stablecoin

Jedna z největších kryptoměnových burz (co se objemu týká) OKEx, má v plánu začít podporovat USDT poté, co přejde Tether na blockchain kryptoměny Tron. OKEx se tak rozhodl díky zvýšené poptávce svých zákazníků, kteří si vyžádali možnost obchodování stablecoinu. Na čtvrtou největší burzu by tak již brzy měl zavítat USDT-Tron. I když je to pro Tron jistě skvělá zpráva, tak většina poptávky a obchodů s touto kryptoměnou zatím stále probíhá hlavně na decentralizovaných burzách.

Více informací o Tron stablecoinu a zalistování na OKEx burze najdete na tomto linku: ccn.com (v angličtině)

I když má Bakkt hodnotu již 740 milionů, investoři jsou stále skeptičtí

O tom, že ICE (Intercontinental Exchange) shromáždila na spuštění Bakktu téměř 180 milionů dolarů, jsme psali již několikrát. Projekt je již nyní ohodnocen na téměř 740 milionů dolarů a to i přesto, že ještě nedošlo k oficiálnímu spuštění. Je tedy naprosto jasné, že tento projekt výrazně nabírá na hodnotě. Avšak aby prvotní investoři obdrželi svou investici zpět, bude třeba mnohem více, než je jen potenciál. Bude totiž třeba tento potenciál i naplnit a to může zatím představovat problém. Podle navrženého cash-flow totiž nebude Bakkt vydělávat dostatečné množství peněz na to, aby to investorům vrátilo jejich peníze pouze z transakcí. Objemy na této burze tedy budou muset být opravdu velké, o čemž někteří investoři začínají pochybovat.

Více o Bakktt se dočtete zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Je dominance BTC až na 80 procentech? Výsledky nového výzkumu to naznačují

Pokud se podíváte na jakoukoliv stránku, která zachycuje ceny kryptoměn, jejich pohyby nebo tržní kapitalizaci, většinou najdete s nimi propojenou i dominanci Bitcoinu na kryptoměnovém trhu. Ta se většinou pohybuje zhruba kolem 50 % (byla už i na 80 %, ale i na hranici 35 %). Nicméně nový výzkum naznačuje, že dominance Bitcoinu je stále až na 80 %. V daném výzkumu se bral ohled zejména na Paretovo Pravidlo (80/20). Podle různých pokusů a analýz by totiž mohl Bitcoin dominovat trhu až z 85 procent.

Podrobnější informace jakož i tabulky z výzkumu si můžete prohlédnout zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Rusko navyšuje své zlaté zásoby

Přijde krize? Samozřejmě, že to nikdo s určitostí neví. Je však naprosto evidentní, že Rusko se na takový scénář připravuje, protože pořádně navyšuje zásobu zlata, kterou aktuálně drží. Stejně tak i prodává US dluhy, které jsou drženy v různých finančních instrumentech vydaných americkou vládou. Proč to ale Rusko dělá? Pravděpodobně proto, že zlato se obvykle používá na hedžování vůči investicím, nejistotě a krizi. Právě z tohoto důvodu může docházet k tomuto chování centrální banky Ruska.

Více o skupování zlata Ruskou centrální bankou naleznete zde: ccn.com (v angličtině)

Tereza Mayová může způsobit velký problém

Ani dnešní poslední zpráva není přímo spojena s kryptoměnami, avšak dopad může mít i na tato digitální aktiva. Britská ministryně, Tereza Mayová, začíná pořádně hrotit svou rétoriku, což může způsobit ještě výrazné komplikace ohledně Brexitu. Obviňuje totiž členy parlamentu, že se snaží Brexit natahovat a odkládat. Obviňuje je z prokrastinace a snaze vyhnout se Brexitu. Nicméně touto rétorikou může zahrávat s ohněm. A to pořádně. Lidé v Británii začínají být z debat o Brexitu pořádně otrávení. Vždyť od klíčového hlasování už uběhlo skoro 1000 dnů, kdy se v referendu rozhodli pro odchod země z EU. Většina z nich by to nejraději měla celé za sebou, avšak toto chování Terezy May může všechno ještě zhoršit.

Více o tomto politickém tématu se dozvíte zde: ccn.com (v angličtině)

Co číst dále?

Ontology prožívá nebývalý růst – 100 % nahoru za poslední měsíc

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře