[Zprávy] Objem transakcí Bitcoinu byl v roce 2018 čtyřikrát větší než v roce 2017 • Zdá se, že shutdown americké vlády jen tak neskončí…

0
dsound-exualizer

Objem transakcí Bitcoinu byl v roce 2018 čtyřikrát větší než v roce 2017 • Zdá se, že shutdown americké vlády jen tak neskončí • Falcon Private Bank spustila kryptopeněženku s podporou přímých transferů BTC a BCH • Švédský obchodník zaplatí 300 % ze zisků z kryptoobchodu

Objem transakcí Bitcoinu byl v roce 2018 čtyřikrát větší než v roce 2017

Podle statistik Satoshi Capital Research zaznamenal Bitcoin (BTC) v roce 2018 objem transakcí 3,2 bilionu dolarů. Celkový obchodovaný objem Bitcoinu v roce 2018 je 2,2 bilionu dolarů, což je téměř čtyřnásobek objemu obchodovaného v roce 2017. V tom roce to bylo 858 miliard dolarů a to navzdory klesajícím cenám. Kromě toho roku 2017 bylo pouze asi 10 procent Bitcoin plateb provedeno pomocí Segregated Witness (SegWit) protokolu. Toto číslo se podstatně zvýšilo v roce 2018 – až na 40 %.

Satoshi Capital Research poukazuje na to, že uvedené skutečnosti upevňují postavení Bitcoinu jako globální měny, přičemž BTC nyní vidí větší objemy než argentinské peso a bulharský lev.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ).

Zdá se, že shutdown americké vlády jen tak neskončí

CCN.com: Prezident Spojených států Donald Trump se zavázal, že se nevzdá hraniční stěny s Mexikem. V úterý ráno na Twitteru Trump slíbil, že splní svůj klíčový slib z prezidentské kampaně, protože obvinil demokraty ze hraní politických her se shutdownem americké vlády.

Jamie Dimon, generální ředitel společnosti JPMorgan, varuje, že shutdown americké vlády by mohl snížit hospodářský růst USA na nulu, pokud bude pokračovat až do března. S přibližně 800 000 zaměstnanci federální vlády jsou nejvíce postiženými odvětvími letecká doprava a maloobchod. Více o tom, co může shutdown US vlády způsobit, se dočtete zde: https://kryptomagazin.cz.

Falcon Private Bank spustila kryptopeněženku s podporou přímých transferů BTC a BCH

Švýcarská společnost Falcon Private Bank zavedla peněženku s kryptoměnami a stejně tak i s podporu pro přímé převody BTC, BCH, ETH a LTC pro soukromé a institucionální investory. Banka uvedla, že investoři mohou nyní přímo přenášet kryptoměny na své vlastní „segregované Falcon peněženky“. Mohou také konvertovat své digitální mince na hotovost.

Falcon Private Bank ve své tiskové zprávě zveřejněné 21. ledna prohlásila, že její nejnovější nabídka dělá blockchain aktiva plně bankovatelná. Curyšská banka také potvrdila, že poskytuje bezpečný úložný prostor díky svému vlastnímu custody řešení:

„Klienti mohou pohodlně umisťovat obchodní příkazy prostřednictvím e-bankingu nebo specializovaného manažera vztahů. Digitální aktiva jsou zahrnuta do výkazů portfolia stejně jako do daňových výkazů.“

Více se dočtete zde: https://kryptomagazin.cz/.

Švédský obchodník zaplatí 300 % ze zisků z kryptoobchodu

Podle místních médií musí švédský obchodník s kryptoměnami zaplatit daňový poplatek ve výši přibližně 1 milion dolarů poté, co od roku 2014 uskutečnil kryptoobchody v hodnotě přibližně 2,9 milionu USD. Švédská média oznámila, že obchodník s kryptoměnami, Linus Dunker, očekává, že za desetitisíce transakcí uskutečněných během posledních pěti let dostane pokutu 8 milionů švédských korun (1 milion dolarů). Dunker předpokládal, že daňová agentura mu bude účtovat nulové poplatky jako za podnikatelskou činnost a ne jako za činnost osobní.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

Co číst dále?

TD sequential – advanced indikátor z Wall Street

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Marek H.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na