[Zprávy] Maloobchodníci panikaří, zatímco institucionální investoři hromadí Bitcoiny • Binance cílí na institucionální investory…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Humbuk okolo Bitcoinu zesiluje • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Obtížnost těžby bitcoinů spadla o 9,29 % • Autor Černé labutě zavřel svůj účet u Coinbase • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...

Maloobchodníci panikaří, zatímco institucionální investoři hromadí Bitcoiny • Binance cílí na institucionální investory • Americký vojenský program DARPA zkoumá možnosti blockchainu • Britská FCA zdvojnásobila počet vyšetřovaných krypto společností • Podle právního experta je vlastnictví Bitcoinu nelegální

Maloobchodníci panikaří, ale institucionální investoři hromadí Bitcoiny

V průběhu posledního měsíce zažil trh s kryptoměnami nejhorší propad tohoto roku. Cena Bitcoinu klesla o plných 35 procent. Jake Chervinsky, právní zástupce společnosti Kobre & Kim řekl, že při probíhajícím panickém prodeji retailových obchodníků naopak velcí institucionální investoři kryptoaktiva hromadí. Jake nálady investorů při ceně BTC pod 4 000 USD popsal takto:

Malí obchodníci: „Mám prodat a koupit znovu níže? Měl bych otevřít short? Měl bych se vzdát? Padne to až na nulu? Bylo snad celé krypto podvod?“
Instituce: „Prosím, prosím, prodávejte nám co nejdéle levný Bitcoin. Děkujeme.“

Proč však cena BTC nestoupá, když institucionální investoři nakupují? Chervinsky vysvětlil, že profesionální obchodníci jsou skutečnými odborníky na hromadění aktiv bez krátkodobého ovlivnění trhu. Přičemž mají tendenci investovat do kryptoaktiv prostřednictvím mimoburzovního (OTC) trhu. OTC burzy však nejsou povinné poskytovat údaje o svých obchodech a tak tyto údaje většinou nejsou veřejnosti přístupné. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Binance cílí na institucionální investory

Společnost Binance Labs údajně investovala 3 miliony dolarů do Koi Trading, což je over-the-counter (OTC) startup zaměřený na obchodování s kryptoměnami a s centrálou v San Francisku. Jak uvedla CCN, Ella Zhang, vedoucí společnosti Binance Labs, tato platforma si klade za cíl poskytnout investorům z Wall Street plně kompatibilní a bezpečný způsob vstupu na kryptotrh:

„Posláním společnosti Koi Trading je propojení fiat měny a kryptoměn. To je v plném souladu s naší širší vizí společnosti Binance na vybudování infrastruktury, která poskytuje globální svobodnou platformu pro výměny hodnot.“


Společnost Binance se tak připojuje k lídrům tohoto průmyslu, kam patří takové společnosti jako Circle, Coinbase a Intercontinental Exchange, v celosvětovém úsilí vybudovat takovou kompatibilní a bezpečnou infrastrukturu, která přinese velké institucionální peníze do kryptoprostoru. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Americký vojenský program DARPA zkoumá možnosti blockchainu

Americká agentura pro obranné pokročilé výzkumné projekty (DARPA) se snaží lépe pochopit přednosti a využití blockchainu. K dosažení tohoto lepšího pohledu na blockchainovou technologii, agentura oficiálně zažádala o informace (RFI) o povolených distribuovaných konsensuálních protokolech, konkrétně se věnovala hlavně aspektům, které nebyly dostatečně prozkoumány.

Jednou z oblastí, na kterou se DARPA zaměřila a usiluje o to ji lépe zvládnout, je, jak vlastně mohou blockchainy fungovat bez finančních pobídek. Agentura se také zaměřila na myšlenku, jak se účastníci bezvýhradné distribuovaných protokolů chovají v souvislosti se svými ekonomickými zájmy. Kromě toho hledá i prostředky, pomocí nichž lze analyzovat či řešit neúmyslnou nebo zamýšlenou centralizaci distribuovaného konsensuálního protokolu, která může mít vliv na bezpečnost protokolu bez ohledu na teoretické záruky. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Britská FCA zdvojnásobila počet vyšetřovaných krypto společností

Vlády po celém světě pozorně sledují aktivitu firem, které se věnují kryptoobchodu. Ve Spojeném království úřad FCA (Financial Conduct Authority) zintenzivňuje své úsilí. Nejnovější pokles ceny Bitcoinu vyvolává mnoho dalších obav týkajících se těchto poskytovatelů služeb. Mnoho společností navíc zdánlivě udržuje stínové obchodní modely. Ve Spojeném království nebylo dosaženo žádného pokroku v oblasti regulace kryptoprůmyslu. To nutí FCA účinně jednat.

Místní zdroje tvrdí, že počet šetření se v porovnání s květnem 2018 zdvojnásobil. Předpokládá se, že více než čtyři tucty firem jsou v současné době pod kontrolou. Pro srovnání: v květnu 2018 bylo oficiálně vyšetřováno jen 24 firem. Tehdy se vyšetřování týkalo převážně společností působících na trhu bez patřičných povolení. Není jasné, zda se současné otázky týkají stejného aspektu. Překvapující je fakt, že FCA dostala několik oznámení přímo od zaměstnanců krypto společností, což je zcela nový jev. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Podle právního experta je vlastnictví Bitcoinu nelegální

Regulace kryptoměn je již několik let poměrně horkým tématem. Nyní někteří vědci tvrdí, že zákony o vlastnictví několika zemí se nevztahují na digitální aktiva. To celkem pochopitelně způsobuje zmatek, zvlášť pokud si položíme otázku, jak by je vlastně soudy řešily.

Jednou z nejatraktivnějších vlastností Bitcoinu a jiných kryptoměn je umožnění plné kontroly na nimi. Namísto toho, abyste je předali třeba bance, tak mohou být uloženy velmi bezpečným způsobem například ve vašem vlastním domě a jen vy k nim máte soukromý klíč.

Digitální aktiva jsou však zcela novou třídou aktiv, která se tak úplně neshoduje s existujícím právním rámcem. Takže zatímco vaše mince jsou zcela kryptograficky bezpečné, tak nejsou chráněny po právní stránce. V případě skutečných problémů s kryptoměnami, které by mohly vzniknout, nemáte oporu v právním systému. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní zprávy pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře