[Zprávy] Kryptoměny nepředstavují hrozbu pro globální finanční stabilitu • Americká ekonomika je blízko recese…

0
(0)

Kryptoměny nepředstavují hrozbu pro globální finanční stabilitu • Americká ekonomika je blízko recese • 70 až 80 procent jihokorejských minerů v roce 2018 skončilo • Maloobchodní gigant Overstock bude platit daně v Bitcoinech

Kryptoměny nepředstavují hrozbu pro globální finanční stabilitu

Rada pro finanční stabilitu (FSB), globální mezivládní orgán s více než 20 členskými zeměmi, rozhodla, že virtuální měny nejsou hrozbou pro světovou ekonomiku.

Zatímco krypto zima vykazuje příznaky rozptýlení, rok 2019 může přinést dobrou zprávu pro ekosystém kryptoměn v Indii. Velmi nepříznivé předpisy uložené centrální bankou Indie přiměly mnohé společnosti v tomto odvětví upustit od činnosti nebo zavřít. Zpráva z RBI z minulého týdne však dává novou naději do krypto prostoru země, protože všechny znaky poukazují na uvolnění postoje k digitálnímu majetku.

Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v AJ).

Americká ekonomika je blízko recese

Americká ekonomika se v roce 2019 dostane do recese díky přeceňování FEDu, který v roce 2018 počtvrté zvýšil úrokové sazby. To je odvážné hodnocení kanadského ekonoma Davida Rosenberga:

„Trh se chová tak, jak to udělal během nejhoršího kolapsu trhu od roku 1929 nebo nejhorší recese od velké hospodářské krize.“

Bývalý kongresman Ron Paul řekl, že FED by měl nechat svobodný trh, aby diktoval úrokové sazby namísto jejich umělého tlačení nahoru nebo dolů. Centrální plánování vytváří svět ekonomických bludů. Amerika se musí vrátit k realitě.

Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ).

70 až 80 procent jihokorejských minerů v roce 2018 skončilo

Čínská státní televize se pokusila zdokumentovat jihokorejské kryptomining společnosti do roku 2018. Přičemž Financial Channel (CCTV-2) vypracovala zprávu, v níž podrobně uvádí výzvy, kterým čelí korejští mineři.

Finanční kanál odhaduje, že náklady na těžbu jednoho Etherea byly na začátku roku 2018 zhruba 214 000 korejských wonů (KRW) (přibližně 190 dolarů). Navzdory vysokým ziskům, které byly předpokládané na začátku roku 2018, 70 až 80 procent mining farem přestalo fungovat a mnohé dokonce ohlásily bankrot.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

Maloobchodní gigant Overstock bude platit daně v Bitcoinech

Maloobchodní gigant Overstock právě oznámil, že v tomto roce zaplatí část svých daní ve státě Ohio z obchodní činnosti (CAT) v Bitcoinech.

Společnost OhioCrypto, spuštěna v listopadu 2018, umožňuje podnikům ve státě Buckeye zaplatit 23 různých druhů daní pomocí Bitcoinu. Daně se pohybují od cigaret po palivo do CAT. Do roku 2020 stát může dokonce umožnit jednotlivcům zaplatit některé z daní pomocí více kryptoměn.

Rozhodnutí platit BTC není žádným překvapením, protože společnost byla prvním velkým maloobchodníkem, který přijal Bitcoin již v roce 2014.

Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v AJ).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img