[Zprávy] Kryptopeněženky na starších iPhonech nejsou bezpečné • Nový virus typu trojský kůň z Telegramu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Tento víkend pokračoval boj Bitcoinu o hranici 8 000 USD. V době psaní článku se cena pohybovala těsně nad touto hranicí. Altcoiny se opět drží kurzu, nastaveného Bitcoinem a pokračují také v mírném propadu. Pokud vás zajímá, jak to vypadá na akciových trzích, můžete se podívat na TA indexu NASDAQ. 

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Blockchain

BTC a LTC peněženky na iPhonech starší generace už nejsou bezpečné

Loshan T, vývojář z nadace Litecoin Foundation, nedávno na Twitteru uvedl, že peněženky pro Bitcoin a Litecoin již nejsou bezpečné pro iPhony starší než iPhone X a to včetně této generace. Poté vývojář doporučil uživatelům upgradovat jejich zařízení iPhone. Nicméně v dalším příspěvku napsal, že aktualizace systému iOS by problém nevyřešila.

Pozor na nový virus typu trojský kůň, přenášený skrze Telegram

Vědci v oblasti kybernetické bezpečnosti v laboratořích Juniper Threat Labs – poradenském a výzkumném portálu kybernetické bezpečnosti – objevili nový trojan, který je distribuován prostřednictvím Telegramu – pravděpodobně nejčastěji používané aplikaci pro zasílání zpráv mezi uživateli kryptoměn. Nově detekovaný trojský kůň je hovorově známý jako Masad Clipper and Stealer nebo jednoduše Masad Stealer. Funguje tak, že se implantuje do cílového systému tím, že představuje legitimní software nebo zásuvný modul potřebný pro spuštění některých základních náležitostí. Po úspěšné instalaci se malware pokusí ukrást citlivá data a podrobnosti o bezpečnosti ze zařízení oběti. Poté předá tato data zpět útočníkovi. Trojan se může připojit k systémové schránce. Odtud hledá data, která odpovídají formátům soukromého klíče nebo mnemotechnické fráze bitcoinových peněženek, a přenášejí je na vzdálený server.

Shelley testnet na Cardanu spuštěn

Shelley testnet debutovala po několika měsících vývoje. Shelley funguje od minulého týdne. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba zmínit, je, že se jedná o první decentralizovanou implementaci algoritmu konsensu Ouroboros Genesis. Cardano byl spuštěn před dvěma lety a funkce Ouroboros byla jedním z nejvíce komentovaných prvků této kryptografické sítě.

Výrobce sportovní obuvi New Balance bude využívat blockchain Cardana

Charles Hoskinson, CEO IOHK, oznámil, že americká značka obuvi New Balance použije blockchain Cardana, aby svým zákazníkům umožnila ověřit původ řady produktů. Cardano a New Balance plánují zavádění programu po celém světě. Současné plány však nezahrnují použití tokenu ADA během pilotního testování.

Ukrajina chce legalizovat kryptoměny

V rámci toho, co lze považovat za historické rozhodnutí, plánuje ministerstvo digitální transformace Ukrajiny legalizovat držení a používání kryptoměn. Přestože kryptoměny nejsou v zemi zakázány, nemají zatím žádný oficiální status. V rámci ukrajinského kroku k modernizaci pod vedením nově zvoleného mladého prezidenta Vladimira Zelenského ministerstvo oznámilo, že jedním z hlavních cílů bude legalizovat používání kryptoměn. Navíc plánují integraci technologie blockchain do státních registrů.

Co číst dále?

Deutsche Bank: Centrální banky již vyčerpaly nástroje pro boj s hospodářskou krizí

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img