[Zprávy] EOS – podezřelé hlasování výrobců bloků • Na Wall Street se Ethereum futures stávají realitou…

0
(0)

EOS – podezřelé hlasování výrobců bloků • Na Wall Street se Ethereum futures stávají realitou • Noble: Tether banka zoufale potřebuje hotovost • Google: Vyhledávání slova Bitcoin je nejníže za 18 měsíců • Jsou anonymní kryptoměny opravdu nutné?

EOS – podezřelé hlasování výrobců bloků

EOS developer Block.one nedávno reagoval na tvrzení o podezřelých hlasovacích aktivitách mezi výrobci bloků (BP). Minulý týden se ukázalo, že Huobi a další BP se dohodly na manipulaci hlasů v síti. V zájmu ochrany decentralizace EOS se mohou hlavní BP zapojit do společného hlasování. Takový scénář se jeví jako prokletí myšlenky decentralizace, zejména ve spojení s rámcem hlasování držitelů mincí EOS. V souvislosti s tímto problémem zakladatel Etherea, Vitalik Buterin, vyjádřil názor, že hlasovací protokol EOS by mohl nevyhnutelně vést k hlasování „quid pro quo“ (něco za něco). Jakmile se to stane, jen máloco zabrání vzniku hlasovacích kartelů.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v EN).

Na Wall Street se Ethereum futures stávají realitou

Chicago Board Options Exchange (CBOE), makléřská společnost TD Ameritrade a několik dalších velkých investičních společností z Wall Street podporují spuštění ErisX, futures trhu, který integruje Ethereum, Bitcoin Cash a litecoin, spolu s Bitcoiny.

Po mnoho měsíců, od debutu futures trhu CBOE a CME Group Bitcoin, investoři na trhu s kryptoměnami vyzývali ke spuštění platformy pro obchodování s Ethereum futures. Dnes se zdá, že ErisX naplní tyto výzvy a začne jako první na amerických trzích s regulovaným obchodem s kryptofutures.

Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v EN).

Noble, Tether banka, zoufale potřebuje hotovost

Noble, začínající banka v Portoriku, má pravděpodobně vážné problémy, podle zprávy Modern Consensus s citováním vysoko umístěných zdrojů. Jeden ze zdrojů řekl:

„Pokud společnost Noble brzy nedostane hotovost, budou mít jen pár dní. Jsou zoufalí.“

Nový průzkum kryptoburzy BitMex, publikovaný 2. října, naznačuje, že ve druhém čtvrtletí poklesly bankovní vklady v kategorii mezinárodních finančních subjektů, včetně společnosti Noble, o 18,4 %. Výzkum říká:

„Podle našeho názoru tyto údaje potvrzují výrok, že Tether přesouvá své rezervy z Noble do jiných bank mimo Puerto Rico. Společnost Tether uvedla, že Tether fondy byly diverzifikované i do jiných bank.“

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN).

Google: Vyhledávání slova Bitcoin je nejníže za 18 měsíců

Rok 2018 byl nepochybně těžkým rokem pro kryptocentoměny. Bitcoin, vedoucí světová kryptoměna, ztratila od ledna výrazně ze své hodnoty. Zdá se však, že cena není jedinou klesající složkou. Podle údajů z Google Trends vyhledávací zájem o Bitcoin (BTC) má v současnosti nejnižší 18měsíční úroveň. Stejný trend lze pozorovat i u druhé největší digitální měny – Ethereum (ETH).

Dalším zajímavým zjištěním je, že tento pokles se shoduje s aktivitou investorů na některých velkých burzách. Například Coinbase, která je největší kryptoburzou v USA, zaznamenala 83procentní pokles z nejvyšší lednové hodnoty. Navzdory poklesu objemu vyhledávání se jeví aktuální nálady pro BTC a ETH mírně pozitivní.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN).

Jsou anonymní kryptoměny opravdu nutné?

Jedním z největších omylů v kryptosvětě je to, že kryptoměny jsou anonymní. Ale obecně je vše jasně zaznamenáno v blockchainu. Existuje však i kategorie nazývaná anonymní/soukromé mince postavené s konkrétními funkcemi anonymity. Mezi příklady anonymních mincí patří například Monera, Dash, Zcash a PIVX, které mají za cíl poskytovat anonymitu uživatelům. Přičemž faktem je, že blockchain ani náhodou není anonymní.

A to, co mnozí lidé často neberou v úvahu, je vliv současných nařízení Know Your Customer (KYC). Zákony KYC vyžadují od kryptoburz ověření totožnosti uživatele ještě před zahájením obchodování.

Více se dočtete zde: https://cryptoinsider.com/ (v EN).

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img