[Zprávy] Dukascopy rozšiřuje nabídku o Ethereum CFD • Čínská vláda má sílu zničit Bitcoin…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dukascopy rozšiřuje nabídku o Ethereum CFD • Čínská vláda má sílu zničit Bitcoin • Japonský internetový gigant oznámil spuštění JPY stablecoinu • SMS peněženka Cointext expanduje do Asie • Juniper Research: Bitcoin a celý kryptoprůmysl se nachází před implozí

Dukascopy rozširuje ponuku o Ethereum CFD

Dukascopy, švýcarský maloobchodní devizový broker, rozšířil svou škálu kryptoměnových investičních produktů. Společnost nabídne CFD pro Ethereum, druhou největší digitální měnu na světě. Ženevská Dukaskopy poprvé představila své kryptoprodukty na začátku tohoto roku. Testování Ethereum CFD začalo před několika měsíci poté, co banka obdržela pozitivní zpětnou vazbu na svůj Bitcoin CFD. CFD je populární druh derivátu, který umožňuje spekulovat s rostoucími nebo klesajícími cenami aktiv – v tomto případě je to cena ETH vůči USD. Dukascopy Bank bude nabízet maximální pákový efekt 1: 3 pro CFD ETH / USD. Ale Dukascopy Europe bude muset dodržovat nová pravidla a může nabídnout CFD ETH / USD s pákovým efektem pouze 1: 2. Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtině)

Čínská vláda má sílu zničit Bitcoin

Čína už několik let hraje jednu z rozhodujících roli na kryptotrzích. Nový dokument, který vypracovali akademici z Princetonské univerzity a Mezinárodní univerzity na Floridě, naznačuje, že rostoucí vliv Číny na klíčovou infrastrukturu Bitcoinu dává čínské vládě sílu tvarovat, nebo dokonce zničit Bitcoin.

Klíčem k pochopení je změna charakteru těžby Bitcoinu. Bitcoinová těžba mohla být původně řízena pomocí off-the-shelf počítačů, ale zvyšující se výpočetní síla potřebná na těžbu Bitcoinu vedla k vytvoření stále specializovanějšího a dražšího těžebního zařízení a tím také k centralizaci těžby.

Výzkumy analyzují potenciální metody, kterými by mohla čínská vláda ovlivnit Bitcoin do těchto kategorií: Narušení konkurence těžařů, podkopání konsenzu a destabilizace Bitcoinu, deanonymizace a cenzuru. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

Japonský internetový gigant oznámil spuštění JPY stablecoinu

Japonský internetový gigant GMO právě oznámil svůj plán na spuštění nového stablecoinu podporovaného japonskou měnou jen. Nová mince se bude nazývat GMO Japanese Yen (GJY) a očekává se, že k jejímu spuštění dojde někdy v roce 2019. Oznámení nového stablecoinu se objevilo v úterý 9. října. Společnost oznámila, že přípravy na vydání nové digitální měny již začaly. Podle GMO má být GJY spuštěn přes Z.com. Společnost GMO se tak stává dalším hráčem na trzích se stablecoiny navázanými na jen, protože již existuje několik dalších společností s podobnými plány. Společnost GMO uvedla, že se plánuje zaměřit na mezinárodní převody finančních prostředků. Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v angličtině)

SMS peněženka Cointext expanduje do Asie

Po letošním březnovém uvedení peněženky v USA, Kanadě, Jižní Africe, Švýcarsku, Švédsku, Holandsku a Spojeném království a od 1. října také v Německu, Francii, Rakousku, Portugalsku, Estonsku a České republice se mobilní SMS Bitcoin Cash peněženka Cointext rozšiřuje do Asie. Cointext je plnohodnotná peněženka, která nevyžaduje aplikace, účty, nebo dokonce přístup na internet. Cointext přináší kryptoměnový ekosystém pro každého, kdo má telefon s funkcí SMS.

Cointext se rozšiřuje o službu AsiaCointext. Cointext dnes oznámil, že spouští podporu své SMS Bitcoin Cash (BCH) peněženky v Hongkongu, stejně tak i v Izraeli a Palestině. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině)

Juniper Research: Bitcoin a celý kryptoprůmysl se nachází před implozí

Nedávná studie firmy Juniper Research s názvem Budoucnost kryptoměn: Bitcoin & Altcoin Trends & Challenges 2018 – 2023 varuje, že současné technické nastavení celého trhu s kryptoměnami naznačuje možnost celkové tržní imploze.

Podle studie poklesl denní objem transakcí Bitcoinu (BTC) z 360 000 koncem roku 2017 na pouhých 230 000 denních transakcí od září 2018. Zároveň hodnota těchto denních transakcí klesla z 3,7 mld. USD na méně než 670 milionů dolarů. Objem transakcí s kryptoměnami se na celém trhu snížil ze 1,4 bilionu dolarů v 1. čtvrtletí 2017 na méně než 1,7 bilionu USD za celý rok. Zpráva končí slovy:

“Domníváme se, že kryptoprůmysl je na pokraji imploze.”

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: