[Zprávy] Druhý Bitcoin dump, je za tím SEC? • Bitcoin hashrate dosáhl nové ATH, cena Bitcoinu by ho měla následovat • „Je arogantní popírat kryptoměny,“ říká CEO Goldman Sachs a další novinky

0

Způsobila SEC dvojitý dump Bitcoinu? • Bitcoin hashrate dosáhl nové ATH, bude ho cena následovat? • „Je arogantní popírat kryptoměny,“ říká CEO Goldman Sachs • Otevře Japonsko kryptoměnám brány na hlavní finanční trhy? •  Innosilicon uvádí T2-Turbo, nejefektivnější Bitcoin ASSIC miner • Prohlížeč Opera spustí vestavnou krypto-peněženku v desktopovém prohlížeči •

SEC znova nahrála už podruhé na smeč Bitcoin medvědům. Nebo dump BTC způsobil někdo jiný?

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vydala prohlášení, že odloží rozhodnutí o další žádosti o Bitcoin ETF. Vysvětluje to tím, že údajně potřebuje více času na zvážení navrhované změny pravidel, aby posoudila společnou žádost společností VanEck a SolidX Partners na spuštění ETF Bitcoin. Původní cílové datum pro rozhodnutí byl 16. srpen, komise označila 30. září 2018 za datum, zda schválí, nebo neschválí, nebo začne konání o změně… Zajímavé je, že právní expert Jake Chervinsky nedávno předpovídal, že SEC pravděpodobně využije své zákonné pravomoci na to, aby rozhodnutí posunula až na začátek března 2019. Vyvstává otázka, pro koho tito čtyři komisaři pracují? Více se dočtete zde (v EN).

Bitcoin hashrate dosáhl rekordního maxima

Údaje z nástrojů Blockchain.info potvrzují, že Bitcoin hashrate v roce 2018 pokračuje v růstu. A to navzdory tomu, že ceny padaly potlačené a objem transakcí klesal.

Hashrate vyjadřuje celkový výpočtový výkon sítě Bitcoin a její růst je pevným ukazatelem, že navzdory nízkým cenám se stále víc a víc stran rozhoduje investovat do této sítě. Nejnovější výkonnost sítě Bitcoin pokračuje v trendu, který je v kontrastu s cenou. „Cena však následuje hashrate,“ řekl Max Keizer, novinář a bývalý obchodník na Wall Street. Více se dočtete zde (v EN).

„Je arogantní popírat kryptoměny,“ říká CEO Goldman Sachs

Rostoucí počet firem na Wall Street mění sentiment a posouvá se směrem k příležitostem vznikající digitální ekonomiky. Dne 6. srpna se generální ředitel společnosti Goldman Sachs Lloyd Blankfein objevil v Hospodářském klubu v New Yorku, aby odpověděl na otázky týkající se kryptoměn a jejich potenciálu nahradit v budoucnosti fiat měny. Blankfein konstatuje, že vývoj peněz přetrvává dodnes, morfují do neočekávaných forem a mění se vyjádření hodnoty. V rozhovoru řekl, že kryptoměny mohou nahradit fiat měny stejně, jako to fiat měny udělaly s komoditními měnami. Uvedl, že by bylo „příliš arogantní“ popírat možnost, že by kryptoměny získaly veřejnou adopci jako běžné platební prostředky. Více se dočtete zde (v EN).

Japonsko aktualizuje regulaci kryptoměn. Otevře jim to brány na hlavní finanční trhy?

Japonský Financial Services Agency – FSA se údajně zaměřuje na aktualizaci svého regulačního rámce pro odvětví kryptoměn s cílem omezit spekulativní investice. FSA v dubnu 2017 přijala legislativu, kterou uznala kryptoměny jako zákonné platidlo. Regulátoři však nepředpokládali, že osvojitelé se obrátí na kryptoměny jako na investice a ne jako platební nástroje. Proto se nyní soustředí na kontrolu spekulativních krypto-investic. FSA usiluje o to, aby kryptoměnový sektor spadal do působnosti zákona o finančních nástrojích a burzách (FIEA), který je platný pro tradiční burzy a makléřské společnosti. Pokud navrhovaná revize projde, kryptoměny budou klasifikované jako „finanční produkty“, čímž by se jim otevřela cesta na hlavní finanční trhy. Více se dočtete zde (v EN).

Innosilicon uvádí T2-Turbo, nejefektivnější Bitcoin ASSIC miner

Těžba Bitcoinu je velmi konkurenční průmysl, který exponenciálně roste. Hongkongská firma Innosilicon, která spolupracuje s výrobcem polovodičů, firmou Samsung, spustila nový ASSIC pod názvem Terminator 2-Turbo, který má hashrate až 24 TH/s. Současný Innosilicon Bitcoin ASIC, známý jako Terminator 2, dosahuje 17,2 TH při 1430 W. Nová technologie T2-Turbo miner má v normálním režimu spotřebu jen 75 W/Th. Což je až o    38 % nižší spotřeba v porovnání s ASSIC-om GMO B3, který má hashrate 33 Th/s, ale spotřebu 103,5 W/Th. Více se dočtete zde (v EN).

Prohlížeč Opera spustí vestavnou krypto-peněženku v desktopovém prohlížeči

Norská společnost Opera Ltd , jejíž web browser má 322 milionů uživatelů, se rozhodla doplnit desktopový prohlížeč o vestavnou krypto-peněženku. Vývojáři tvrdí, že je to kvůli „velmi pozitivní reakci krypto-komunity na krypto-peněženku v OS Android“. Uživatelé Opery už nebudou muset instalovat a nastavovat rozšíření ve svém prohlížeči. Aplikace umožní přístup k peněžence naskenováním kódu QR. Bezpečný systémový zámek telefonu bude použitý k ukládání klíčů, což umožní lidem podepisovat transakce pomocí otisků prstů. Klíče ovládající aktiva zůstanou uložené pouze v telefonu uživatele. Více se dočtete zde (v EN).

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na