[Zprávy] Cena Bitcoinu se chystá explodovat • Vitalik Buterin představil Ethereum 2.0…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Poplatky za Bitcoin klesly o 54% • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • JP Morgan: Rostoucí ceny zlata odhalují vzrůstající nedůvěru v měny centrálních bank • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prorazil...

Cena Bitcoinu se chystá explodovat • Vitalik Buterin představil Ethereum 2.0 • Proč je Bitcoin lídrem probíhající finanční revoluce • Krypto je více centralizované než Severní Korea • Bitcoinové těžební firmy mají rekordní výnosy, ale malý zisk

Cena BTC sa chystá explodovat

Analytik CryptoInvestmentu Ran Neuner věří, že cena Bitcoinu se „chystá explodovat“.  Poukazuje přitom na rostoucí vzrušení na trhu, které s blížící se možností schválení ETF Komisí pro cenné papíry a burzu (SEC) stále stoupá. 7. října se Neuner vyjádřil:

„Právě jsem koupil pro mé rodiče Bitcoin. Je až příliš zřejmé, že se chystá explodovat. „

Neuner uvedl, že schválení Bitcoin ETF Komisí pro cenné papíry a burzu by bylo mnohem větší zprávou, než byly futures kontrakty a mělo by to dramatický vliv na trh. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN)

Vitalik Buterin představil Ethereum 2.0

Podle Buterina platforma Ethereum 2.0 zahrnuje směs různých konceptů a může být také označována jako „catch-all term“. Buterin dále zmínil, že tyto nové koncepty jsou součástí plánu, který drasticky přepracuje celý blockchain Etherea. Tým společnosti Ethereum se soustřeďuje na koncepci, jakou je protokol PoS (Proof of Stake) známý také jako Sharding a Casper. Kromě toho bude nejnovější verze platformy Ethereum vybavena širokou škálou novinek jako je zlepšení ekonomického protokolu, abstrakce atd. Buterin k tomu uvedl:

„Ethereum 2.0 je v podstatě novou verzí Etherea, která bude obsahovat všechna tyto vylepšení, jež spojí v jeden celek a v podstatě vytvoří to, co považujeme za nejlepší možný design pro blockchain.“

Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v EN)

Proč je Bitcoin lídrem probíhající finanční revoluce

Přestože Bitcoin nezaznamenává zatím tak úžasný rok, jak mnozí doufali, existuje mnoho náznaků, které naznačují, že oblast digitálních měn a celého kryptoprostoru je v blízké budoucnosti připravena na daleko větší a lepší věci.

1) Volatilita je letos dost nízká
2) Kryptoburzy získaly v poslední době obrovskou trakci
3) Bakkt slibuje, že se stane velkým hráčem
4) Velký příliv talentů zajišťuje pokračování a plynulost
5) Kryptosvět se rozprostírá napříč různými demografickými spektry
6) Hlavní poradci a analytici už berou Bitcoin na vědomí
7) Vedoucí představitelé průmyslu vytvářejí kryptoaliancie
8) Regulační podpora
9) Kurzy orientované na blockchain jsou vedeny v globálním měřítku

Více se dočtete zde: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v EN)

Krypto je více centralizované než Severní Korea

Americký ekonom Nouriel Roubini Roubini z New York University, známý jako „Dr. Doom“ a který se proslavil předpovědí finanční krize v roce 2008, opakovaně kritizoval tvrzení, že existuje decentralizovaná kryptoměna. Ve svém tweetu znovu zopakoval svůj argument a tentokrát nazval krypto decentralizaci jako „mýtus“ a provokativně srovnal tento fenomén se Severní Koreou:


„Decentralizace v kryptu je mýtus, je to systém více centralizovaný než Severní Korea: těžaři jsou centralizovaní, kryptoburzy jsou také centralizované, vývojáři jsou centralizovanými diktátory (Buterin je“ diktátorem života „) a Gini koeficient Bitcoinu je horší než koeficient Severní Koreje.“

Takzvaný index Gini je mírou distribuce, která se často používá k hodnocení ekonomické nerovnosti v konkrétní zemi nebo regionu. Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Bitcoinové těžební firmy mají rekordní výnosy, ale malý zisk

Nový výzkum společnosti Diar ukázal, že cena Bitcoinu zůstává o 40 procent vyšší než před rokem a těžaři dosáhli v tomto roce rekordních příjmů ve výši 4,7 miliardy dolarů. Nicméně řada faktorů, včetně zvýšené konkurence a výpočetní síly, se spojila a těžba Bitcoinu se stala méně ziskovou než předtím. Ve zprávě se říká, že ti vytváří situaci, která ohrožuje menší těžební společnosti.

Dále z výsledků průzkumu vyplývá, Čína zůstává jednou z mála zemí, která nabízí takové maloobchodní ceny za energii, které mají pro mining komerční smysl. Přičemž průměrná cena se pohybuje kolem 0,08 USD / kWh. Přesto že je cena takto nízká, tak nájemné, mzdy, vybavení a jiné režijní náklady by mohly rychle způsobit, že amatérské těžební společnosti mohou být nesolventní. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře