[Zprávy] Bude se historie opakovat? Pokud ano, cena Bitcoinu naroste na 333 333 USD • V USA panuje kryptoměnový právní chaos…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Bude se historie opakovat? Pokud ano, cena Bitcoinu naroste na 333 333 USD • V USA panuje kryptoměnový právní chaos • Kryptozima bude tuhá, ale fiatu hrozí „ruská zima” • Signature Bank: Přeshraniční převody již za 30 sekund

Bude se historie opakovat? Pokud ano, cena Bitcoinu naroste na 333 333 USD

Bobby Lee, spoluzakladatel hongkongské kryptoburzy BTCC, předpovídá krátkodobý pokles ceny Bitcoinu před tím, než začne raketově růst. Lee opírá svůj předpoklad o vývoj z minulosti, kdy v prosinci 2013 dosáhl Bitcoin tehdejší rekordní hodnoty kolem 1200 dolarů. V průběhu následujících 13 měsíců klesl o 87,5 %, přičemž v lednu 2015 měl cenu přibližně 150 USD. Od tehdy BTC získal trakci a vyskočil na téměř 20 000 dolarů v prosinci 2017.

Lee tvrdí, že pokud se historie bude opakovat, Bitcoin najde konečně své dno příští měsíc asi na 2500 dolarech. Pak vidí cestu BTC na vrchol až na 333 333 dolarů do konce roku 2021. Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v AJ).

V USA panuje kryptoměnový právní chaos

Carol Goforth, profesorka na Právnické fakultě v Arkansasu, nedávno publikovala článek o důsledcích toho, že předpisy o kryptoměnách spadají do více protichůdných zákonů, které souběžně definovaly různé orgány USA. Matoucí předpisy týkající se kryptoměn budou nyní regulované v USA jako majetek od Internal Revenue Service (IRS), jako peníze od Department of Treasury’s Financial Crimes Enforcement Network (Fincen), jako komodity od Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a jako cenné papíry od Securities and Exchange Commission (SEC). Kromě toho má každý stát vlastní soubor zákonů, které se mohou vztahovat na kryptoměny.

Profesorka tvrdí, že matoucí předpisy o kryptoměnách budou bránit inovacím. Podle ní je nepravděpodobné, že USA zruší některý z uvedených orgánů nebo omezí pravomoc stávajících agentur. Z tohoto důvodu je nutné, aby tyto agentury k regulacím kryptoměn přistupovaly koordinovaně. A to dříve než bude pozdě. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

Kryptozima bude tuhá, ale fiatu hrozí „ruská zima”

Zatímco se snažíme ochránit před kryptozimou, nesmíme zapomínat na to, že ve fiat zemi není ani zdaleka všechno dokonalé. A Bitcoin začíná být v současné době celkem zajímavý při pohledu na to, jak akciový trh vypadá znovu předkrizově nejistý.

Jak vidíme, hoří v Paříži a dalších městech, neboť demonstranti vystupují do ulic. Vlády již nedokáží zakrýt zvyšování daní jako důsledek nezodpovědné politiky nekontrolovaného tištění peněz a devalvace měn. Americký prezident Donald Trump nedávno prohlásil, že Federální rezervní fond „se zbláznil”, když zvýšil úrokové sazby, zatímco akciový trh začíná vykazovat praskliny. Několik zemí už nechce dodržovat globální bankovní pravidla, odklánějí se stále více od USD a přecházejí k zúčtování v národních měnách.

Zdá se však, že neustálá hrozba bankovního kolapsu je velkým katalyzátorem pro obecnou populaci, aby převzala kontrolu nad vlastním finančním osudem. A tady začínají hrát svou vážnou roli kryptoměny. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Signature Bank: Přeshraniční převody již za 30 sekund

Banky v současné době používají pro přeshraniční převody platformu Swift, nebo síť automatického zúčtovacího centra (ACH). Převody trvají přibližně 3 – 4 pracovní dny a během víkendů jsou obecně nedostupné. Řešení tohoto problému nabízí Signature Bank, komerční banka se sídlem v New Yorku. Ve spolupráci se společností trueDigital spouští novou platformu digitálních plateb postavenou na Ethereum blockchainu.

Platforma se nazývá „Signet” a umožňuje institucionálním klientům provádět platby v amerických dolarech 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce konverzí USD na tokeny ERC-20. Celá transakce přitom trvá jen 30 sekund. V současnosti však službu mohou využívat pouze zákazníci banky. V budoucnu se banka plánuje připojit k jiným finančním institucím. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: