[Zprávy] Blockchain inženýři vydělají 150 až 175 USD • Do Binance investoval singapurský státní podnik • Johnny Depp vstupuje do kryptosvěta…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Blockchain inženýři vydělají 150 až 175 USD • Do Binance investoval singapurský státní podnik • Johnny Depp vstupuje do kryptosvěta • Stane se Bitcoin světovou rezervní měnou? • Mining: Samsung začíná s výrobou 7 nm LPP procesorů

Blockchain inženýři vydělají 150 až 175 USD

Navzdory poklesu na kryptotrhu se zvýšila potřeba blockchain inženýrů. Podle společnosti Hired ze San Francisca požadavek na softwarových inženýrů s blokchain pozadím vzrostl od prosince o neuvěřitelných 400 %.

Společnosti zjistily, že k tomu, aby postavily kvalitní krypto produkty nebo služby, potřebují softwarové inženýry s pozadím a zkušenostmi v této oblasti. Blockchain inženýři musí kódovat v jednom z programovacích jazyků, jako je Java, JavaScript, C + +, Go, Solidity a Python. Kromě toho mají mít dovednosti v oblasti vytváření sítí, návrhu databází a kryptografie.

Hlad po blockchain inženýrech zvyšují i ​​hi-tech giganti, jako jsou Facebook, Amazon, Microsoft a IBM, hledají i odborníky na blockchain. Není se tedy čemu divit, že se platy blockchain inženýrů pohybují mezi 150 000 až 175 000 USD.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Do Binance investoval singapurský státní podnik

Binance, jedna z předních světových kryptoburz, získala finanční prostředky od singapurské státní firmy Temasek Holdings. Investice se uskutečnila prostřednictvím skupiny Vertex Ventures, Temasek, která se věnuje rizikovému kapitálu. Investice je určena na financování vývoje fiat-to-crypto burzy v Singapuru. Společnost nesdělila přesnou výši investice. Podnik je společně podporován pobočkami společnosti Vertex v Číně, jihovýchodní Asii a Indii. Po tom, co se Binance stala vedoucí kryptoburzou v prostoru krypto-to-krypto, nyní expanduje na trhu fiat-to-krypto.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Johnny Depp vstupuje do kryptosvěta

Několik celebrit propůjčilo svá jména kryptoměnovým projektům. Většinou to však nedopadlo dobře. Nejnovějším příkladem je to, že Floyd Mayweather a DJ Khaled byli žalovaní za podporu ICO, která se ukázala být podvodem. Ale nejnovější projekt se jeví jako legitimní a předprodej stoupl na 575 milionů dolarů. Tento konkrétní projekt je TaTaTu a partnerem se stal Johnny Depp. TaTaTu je platforma sociální zábavy, kterou spravuje Andrea Iervolino. Platforma používá tokeny, které se obchodují na burze Liquid.

Partnerství mezi Deppem a TaTaTu znamená, že partneři budou spolu vytvářet nový filmový a digitální obsah. Iervolino to udělá prostřednictvím své AMBI Media Group, zatímco Depp bude pracovat pod jeho produkční společností Infinitum Nihil. Podrobné informace o partnerství nebyly zatím zveřejněny. Přesto je vzrušující mít někoho tak slavného jako Johnny Depp, kdo se zapojí do platformy zaměřené na kryptoměny.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Stane se Bitcoin světovou rezervní měnou?

Na konci tohoto měsíce Bitcoin oslaví deset let existence. První a vedoucí kryptoměna má za sebou několik vzestupů a pádů. Bitcoin se stal předmětem širokých diskusí. V neděli vydal Wall Street Journal článek, ve kterém dva autoři diskutují o tom, zda se Bitcoin může stát dominantní měnou, nebo ne.

Argumenty pro

Podle Lisy Ellis, partnerky a senior analytičky společnosti MoffettNathanson LLC, odmítání ETF a současný medvědový trh jsou běžnou součástí růstového cyklu všech technologií. Věří, že existuje potřeba alternativní rezervní měny, protože 98 zemí mělo inflaci větší než 10 % alespoň jednou za posledních 10 let.

Co se týče škálovatelnosti, Ellis říká, že implementace lightning network vyřeší tuto otázku. Je přesvědčena, že pokud země jako Japonsko, Austrálie a USA pokročí směrem k lepší klasifikaci kryptoměn, bude následovat regulace a urychlí se tempo přijetí.

Argumenty proti

Tim Swanson, zakladatel a ředitel výzkumu ve společnosti Post Oak Labs, má opačný názor… Tvrdí, že teoretická hodnota Bitcoinu je podezřelá, protože nesouvisí s hodnotou založenou na užitku. Dále říká, že většina transakčních aktivit nesouvisí s adopcí, ale se spekulativním obchodováním. Dále tvrdí, že většina investorů se nezajímá o přijetí, protože mají přístup k jiným platebním metodám.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Mining: Samsung začíná s výrobou 7 nm LPP procesorů

V poslední době výrobci Bitcoin těžebních zařízení zvyšují poptávku po vysoce výkonných a účinných čipech. Momentálně je produkuje pouze několik výrobců. Elektronický gigant Samsung oznámil, že dokončil všechny procesy spojené se 7nanometrovým LPP (Low Power Plus) pomocí extrémní ultrafialové (EUV) litografického technologie. Více předních světových výrobců vyrábí 10nm čipy, ale jen několik vyrábí 7nm čipy.

Společnosti Canaan, Bitmain, Ebang, GMO a další oznámily výrobu nových těžebních sad s 10nm nebo 7nm čipy. Některé společnosti odhalily, že buď pracují s tchajwanskou TSMC, nebo se společností Samsung.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v AJ).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek H. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře