[Zprávy] Bitmex, Bitcoin breakout a co bude dál • Bitcoin pronikl do Premier League • Nvidia končí s krypto GPU a další novinky

0
(0)

Bitmex, Bitcoin breakout a co bude dál • Bitcoin pronikl do britského fotbalu • První plně regulovaná banka na světě spustila security token a stablecoin • Nvidia končí s krypto GPU kvůli nízkým ziskům • Čínské Baidu a SoftBank jsou lídry financování krypto startupu ATP • Bitcoin Cash klesá v případech adopce i v obchodování

Bitmex, Bitcoin breakout a co bude dál

Dnešek byl pro BTC zajímavý. Drama se konalo během několika minut, kdy BTC získal 400 dolarů. Je pozoruhodné, že se událost stala ve stejném čase, kdy byla kryptoburza Bitmex vypnutá z důvodu naplánované údržby. Navíc Bitmex ohlásil prodloužené prostoje kvůli útoku DDoS. Zatímco se Bitmex snažil dostat zpět do online světa, obchodníci v short pozicích mohli jen bezmocně sledovat, jak byly jejich pozice likvidovány.

Ihned vznikly konspirační teorie, přičemž někteří obvinili Bitmex, že kvůli zisku úmyslně udržoval svou platformu offline. Některé spekulace obviňují zaměstnance. Přitom neexistují žádné důkazy. Méně kontroverzní vysvětlení je, že Bitmex byl skutečně cílem útoku DDoS.

Co dál? Bez ohledu na to, jak se to stalo, byla překonána rezistence na výši 6,600 dolarů, která tvrdě odolávala celé týdny. Mohla se nyní stát novým suportem pro BTC. Události, které se vyskytly na Bitmexu, by mohly způsobit to, že SEC odmítá ETF na základě toho, že Bitcoin je příliš náchylný k manipulaci. Jelikož se počet short pozic BTC blíží k rekordní výši, obchodníci jsou nuceni koupit více BTC na pokrytí svých pozic, což by mohlo způsobit růst cen Bitcoinu.

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN).

eToro zaplatilo sponzorské smlouvy s UK fotbalovými kluby Bitcoiny

Platforma eToro včera oznámila, že uzavřela sponzorské obchody se sedmi fotbalovými kluby Premier League. Kluby, které se zapojily do dohody s eToro, jsou Tottenham Hotspur, Crystal Palace, Southampton, Brighton & Hove Albion, Cardiff City, Leicester City a Newcastle United.

Tyto obchody umožní společnosti eToro mnohem větší expozici prostřednictvím reklamních tabulí na stadionu a jiných marketingových příležitostí. Generální ředitel eToro ve Spojeném království pro The Telegraph uvedl, že sponzorské smlouvy zaplatili v Bitcoinech.

Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v EN).

První plně regulovaná banka na světě spustila security token a stablecoin

Malá země Lichtenštejnsko se rychle rozvíjí jako jedna z nejžhavějších krypto-zemí, přičemž Union Bank AG oznámila, že se stane první plně regulovanou bankou na světě, která se chystá spustit svůj vlastní security token a stablecoin. Podle tiskové zprávy podané 17. srpna 2018 vydala Union Bank tokeny pod dohledem Financial Market Authority (FMA), finančního strážce Lichtenštejnska. Zdá se, že Union Bank je součástí paradigmatického posunu Lichtenštejnska a má v úmyslu stát se první světovou investiční bankou. Banka zatím nepotvrdila, na kterou fiatovou měnu bude stablecoin navázaný. Předseda představenstva M. H. Dastmaltchi vysvětlil kontext platební mince:

„Náš Fiatem podporovaný Union Bank Payment Coin má potenciál změnit přístup k mezinárodnímu obchodu a mezinárodním zahraničním transakcím.“

Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN).

Nvidia končí s krypto GPU kvůli nízkým ziskům

CEO Nvidie Colette Kresse oznámil, že Nvidia, největší výrobce grafických karet, oficiálně ukončila svůj krypto projekt. Kresse vysvětlil, že důvodem je ziskovost těžebních čipů zaměřených na kryptoměny, která výrazně klesla, protože cena kryptoměn se posunula směrem dolů.

Jádro problému Nvidie s kryptoměnami je v tom, že klesla poptávka po GPU. Existuje jen několik tokenů a kryptoměn, které mineři mohou produkovat s GPU, a čipy používané pro výrobu grafických karet mají nedostatek výpočetní síly. Obecně se dá říct, že pokles zájmu těžařů o GPU a grafické karty pro krypto-mining nastal kvůli jejich neefektivnosti ve srovnání s ASIC zařízeními.

Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN).

Čínske Baidu a SoftBank jsou lídry financování krypto startupu ATP

Marketingový a reklamní startup Atlas protocol (ATP) inkubovaný firmami Nebulas Labs a xGoogler Blockchain Alliance (xGBA) uzavřel multimilionové kolo financování. ATP se podařilo zajistit investici několika milionů dolarů. Financování vedly SoftBank China Venture Capital (SBCVC), Baidu Ventures (BV), Danhua Capital a Fenbushi Digital. Projekt je zaměřen na zlepšení interaktivní reklamy, jakož i marketingu v blockchainovém průmyslu. Podle oficiálního prohlášení infrastruktura, kterou projekt zamýšlí zavést, vytvoří nový model interaktivního marketingu, který nabídne originální mediální modely na blockchainovém trhu.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN).

Bitcoin Cash klesá v případech adopce i v obchodování

Firma Chainalysis, která se zabývá analýzami blockchainu, nedávno vypracovala zprávu o platbách přijatých 17 nejvýznamnějšími krypto-obchodníky. Ve zprávě se uvádí, že transakce Bitcoin Cash (BCH) se neustále snižují. Skupina výzkumníků z Chainalysis zaznamenala výrazný pokles transakcí BCH v roce 2018. Zatímco platby v březnu 2018 vzrostly na 10,5 milionu USD, o dva měsíce později tento počet klesl až o 3,7 milionu dolarů. Pokud jde o cenu, BCH klesl o více než 75 procent z jeho nejvyšší hodnoty, zatímco BTC byl na tom lépe s 55procentním poklesem. BCH však i nadále zůstává čtvrtou největší kryptoměnou na světě podle tržní kapitalizace.

Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img