[Zprávy] Bitcoin zaútočí na cenu 1 milion USD, tvrdí ředitel IBM pro blockchain • Poplatky 450 000 USD za odeslání 0,15 ETH! – Chyba, nebo praní špinavých peněz…

1
ženy měsíc bitcoin

Bitcoin zaútočí na cenu 1 milion USD, tvrdí ředitel IBM pro blockchain • Poplatky 450 000 USD za odeslání 0,15 ETH! – Chyba, nebo praní špinavých peněz • SEC nepotrestala společnost, která neoprávněně vydala ICO • Největší investiční banka v Latinské Americe vydá svůj security token

Bitcoin zaútočí na cenu 1 milion USD, tvrdí ředitel IBM pro blockchain divizi

Jesse Lund, ředitel blockchain řešení IBM, tvrdí, že očekává, že cena Bitcoinu dosáhne 1 milionu USD. V rozhovoru pro Finder.com Lund řekl, že očekává, že Bitcoin se do konce roku odrazí. Očekává cenu 5 000 USD. A z dlouhodobého hlediska předpovídá, že cena BTC poměrně rychle dosáhne na sedmiciferné číslo:

„Mám dlouhodobou vizi. Vidím jednou Bitcoin za milion dolarů.“

Kromě toho Lund tvrdí, že přeshraniční platební síť IBM, Blockchain World Wire, bude podporovat krypto v rámci svých ostatních aktivit:

„Budeme podporovat více než 50 zemí, 30 až 40 měn a dostatek tvůrců trhu, abychom přitáhli 30 až 40 bank. Takže budeme mít pokrytou významnou část oblasti… S několika bankami máme záměr podporovat a vydávat kryptoměny, stablecoiny a jiné měny po celém světě. Naším cílem je pokračovat v rozšiřování této sítě a poskytovat globální pokrytí během tří až pěti let.“

Podle Jesse Lunda několik bank již podepsalo deklarace o úmyslu vstoupit do platformy.

Více se dočtete zde: https://dailyhodl.com/ (v angličtině).

Poplatky 450 000 USD za odeslání 0,15 ETH! – Chyba, nebo praní špinavých peněz

Jedna Ethereum adresa zaplatila 450 000 dolarů za odeslání méně než 0,15 ETH. Krypto nadšenci jsou zmateni z několika tajemných transakcí, které se objevily 19. února 2019. Při nich bylo za čtyři transakce zaplaceno na poplatcích 450 000 dolarů, přičemž bylo převedeno méně než 0,15 ETH (15 dolarů).

Co se stalo? Tuto otázku si kladou kryptonadšenci i specialisté. Zpočátku mnozí připustili, že se to stalo chybou uživatele, což není neobvyklé. Nadšenci poukázali na to, že držitel peněženky mohl snadno zaměnit transakční poplatek za částku, kterou chtěl poslat. Další možností je, že mohlo dojít k chybě uživatelského rozhraní. Po podrobnější kontrole však někteří specialisté na kryptoměny zjistili, že by to mohl být pokus o komplikované praní špinavých peněz.

Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v angličtině).

SEC nepotrestala společnost, která neoprávněně vydala ICO

Americká komise pro cenné papíry (SEC) rozhodla, že neudělí pokutu společnosti Gladius Network, která vydala ICO bez jejího souhlasu, přičemž se na ni nevztahovala žádná výjimka. Společnost získala přibližně 12,7 milionů dolarů. Komise neuloží sankci z důvodu významných kroků, které Gladius podnikl s cílem odstranit pochybení.

Podle sdělení SEC se Gladius dohodl na vrácení finančních prostředků těm investorům, kteří koupili tokeny v ICO a požádali o vrácení finančních prostředků a zaregistrovali svá aktiva jako cenné papíry. Společnost také bude SEC podávat periodické zprávy.

Po tomto oznámení Gabor Gurbacs, ředitel strategie digitálních aktiv společnosti VanEck uvedl:

„Toto je skutečně hrozný příklad. Ten chlap udělal neregistrovanou nabídku. Žádný trest. Zázračně z toho vyklouzl. Nikdo neví proč… Od regulačních orgánů by bylo mnohem užitečnější, aby vytvořily bezpečný přístav pro tokeny s jasně specifikovanými parametry.“

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v angličtině).

Největší investiční banka v Latinské Americe vydá svůj security token

Je všeobecně známo, že banky dosud většinou kryptoměny odmítaly. Nyní BTG Pactual, největší samostatná investiční banka v Latinské Americe, oznámila, že vstoupí do kryptoměnového prostoru vlastním stablecoinem, pod názvem ReitBZ. Investoři ho budou moci koupit za Gemini Dollar nebo ETH. Stablecoin bude krytý distressed aktivy trhu s nemovitostmi v Brazílii.

Distressed aktivum je majetek, který je uveden do prodeje za sníženou cenu, protože jeho majitel byl nucen ho prodat. Může to být způsobeno např. předlužením, konkurzem… A to je zvláště obvyklé, pokud jde o nemovitost. V době finanční krize lidé často nedokáží splácet své hypotéky a prodávají je pod cenu. Disstresed aktiva jsou vynikající příležitostí koupit podhodnocený majetek a dosáhnout zisků, když se trh zotaví.

BTG distressed aktiva bude spravovat dceřiná společnost BTG s názvem Enforce. Token bude k dispozici po celém světě, s pozoruhodnou výjimkou: USA a překvapivě i Brazílie.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v angličtině).

Co číst dál?

[Druhý diel] Bitcoin zažije svetlé zajtrajšky – Prečo? Pozrite si argumenty

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek H.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dodo Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dodo
Host
Dodo

Jesse, už to fakt nehul to svinstvo…..