[ZPRÁVY] Bitcoin spadne na nulu, tvrdí reportér New York Post • Ron Paul: Dolar je na cestě do záhuby…

0
(0)

Bitcoin spadne na nulu, tvrdí reportér New York Post • Ron Paul: Dolar je na cestě do záhuby • Australský těžař je obviněn z těžby kryptoměn pomocí vládních počítačů • SEC oddálil další Bitcoin ETF kvůli 3 základním otázkám • Ukradené Ethereum bylo přesunuto na burzu

Bitcoin spadne na nulu, tvrdí reportér New York Post

A toto je krásný příklad toho, jak se lidé, kteří nevědí o kryptoměnách a jejich trzích vůbec nic, snaží ovlivňovat cenu těchto digitálních aktiv. A přitom jde o jasnou manipulaci a očerňování těchto aktiv. Barry Silbert, jeden z reportérů New York Post, zveřejnil na svém Twitteru, že Bitcoin spadne brzy na nulu. Opírat se měl přitom o korekci, která proběhla minulý pátek. Pokles ceny o 1 000 dolarů (na hranici zhruba 7 000 dolarů) má být podle Barryho Silbertal jasným důkazem toho, že BTC půjde k nule. Nicméně my víme, že to je nemožné, a proto je třeba takové názory mainstremových reportérů brát s opravdu velkou rezervou.

Více se dozvíte, pokud kliknete na tento článek: ccn.com (v angličtině)

Ron Paul: Dolar je na cestě do záhuby


Bývalý člen amerického Kongresu, ale i kandidát na prezidenta USA, Ron Paul, se nedávno zúčastnil kryptoměnové konference Consesus. Na této konferenci se otevřeně vyjadřoval nejen na adresu Bitcoinu, ale i amerického dolaru. Podle Rona Paula je totiž čeká velmi odlišná budoucnost. Na jedné straně věří, že americký dolar je na té nejlepší cestě k sebedestrukci a záhubě. A pokud by se něco takového opravdu stalo, Bitcoin by měl sloužit jako alternativa, a proto by měl postupně narůstat na popularitě. Rovněž poznamenal, že současný Kongres se Bitcoinem nezabývá tak, jak by měl. Avšak i případná snaha Kongresu o zakázání Bitcoinu by, podle Rona Paula, stejně nikam nevedla.

Více vyjádření od tohoto politika si můžete přečíst zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Australský těžař je obviněn z těžby kryptoměn pomocí vládních počítačů

V Austrálii se s nikým, kdo by měl porušovat zákon, vůbec nemazlí. To potvrzuje i případ 33letého informatika, který je obviněn z těžby kryptoměn prostřednictvím vládních počítačů. Údajně pomocí nich vytěžil zhruba 9 000 dolarů v kryptoměnách, za což mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Tato těžba by ho tak mohla vyjít pořádně draho. Nicméně soud chce jeho potrestáním poukázat zejména na skutečnost, že tento státní zaměstnanec využil svou práci a svou moc, kdy místo aby dodržoval své pracovní zařazení a povinnosti, zneužil tuto moc pro svůj vlastní benefit. Právě z tohoto důvodu se má soud údajně snažit tohoto IT pracovníka potrestat vskutku exemplárně.

Více o tomto případu se můžete dočíst zde: ccn.com (v angličtině)

SEC oddálil další Bitcoin ETF kvůli 3 základním otázkám

Jak se dalo celkem úspěšně předpokládat, tak SEC opět oddálil své rozhodnutí o budoucnosti Bitcoin ETF. Několik lidí se v podobném duchu také vyjadřovalo. Příkladem je třeba Jake Cherinsky, který se podělil se svým pohledem na Twitteru. Ten viděl šance na Bitcoin ETF v poměru 75 % odložení, 24.9 % zamítnutí a pouze 0.1 % schválení. A Jake Cherinsky měl pravdu. SEC Bitcoin ETF opět zamítl kvůli nedostatku informací. Návrh VanEck Bitcoin ETF není údajně pro ně dostatečně srozumitelný a jasný. SEC se před jakýmkoli dalším výrazným krokem chce ujistit, že tyto ETF budou fungovat bez chyb. Z těchto důvodů může toto rozhodování trvat opravdu ještě pořádně dlouho.

Více o Bitcoin ETF a SEC se dozvíte zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Ukradené Ethereum bylo přesunuto na burzu

Ethereum, které bylo ukradeno během hacku novozélandské burzy Cryptopia, mělo být údajně přesunuto na jinou burzu. S touto zprávou přišla společnost Coinfirm. Až 30 790 ETH (zhruba 7,78 milionu dolarů) mělo být převedeno na účet jiné burzy. Další společnost (Whale Alert) si všimla podezřelého pohybu na burzu EtherDelta, kam mělo být přesunuto dalších zhruba 500 tokenů, které byly během hacku ukradeny. No a dalších přibližně 1 000 ETH mělo být údajně přesunuto na neznámou soukromou adresu. Je tedy evidentní, že zloději se snaží své kryptoměny rozdistribuovat a pravděpodobně je chtějí začít pomalu prodávat nebo obchodovat.

Více informací na k tomuto tématu se dozvíte zde: cointelegraph.com (v angličtině)

Co číst dále?

[UPDATE] SEC rozhodnutí o VanEck ETF odkládá – co to znamená?

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lothrien

Myslím že vítr Máchale, nic padat nebude, v kryptoměnách je velká budoucnost ..

Mantinel

Než oni schválí to ETF tak Bitcoin bude na tak vysoké ceně že se těm insticiunalním investorum neoplatí do toho investovat,už ted v podstatě institucím jako Bakkt , Fidelity,NASDAQ ,ujel vlak z ceny z 3 200 usd na necelých 8 k.

Mantinel

Tak když vím že ETH pochází z hacku a jsou postupně odeslané na jiné burzy proč jim ty burzy hned nezablokují účty a nezabaví je a hned podle účtu se zjistí hecker ale to by bylo asi moc jednoduché .

Petr

Tomu nevěří ani ma 5 letá dcera. Ale věřím že v USA se pár pitomcu najde.

Jana

Máte v tom článku trochu nepřesností, Barry Silbert není redaktor ale miliardový VC který je přesvědčený, že hodnota bitcoinu je někde v rozmezí 250t-1M, jeho tweet je ironie. Reagoval na článek redaktora Johna Crudele.

Rico

Presne tak Jano. Uz jsem to chtel napsat ja. Je proste nutne brat nektere natory “reporteru” s opravdu velkou rezervou. 😉

spot_img