[Zprávy] Bitcoin se dnes přehoupl nad 8 200 USD • Cestující Singapore Airlines mají novou blockchain peněženku a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Bitcoin se dnes přehoupl nad 8 200 USD • Cestující Singapore Airlines mají novou krypto-peněženku • Bitcoin lze přirovnat ke svobodě projevu • Trh digitálního obsahu poběží na blockchainu • 58% Kanaďanů drží BTC na investiční účely • Mineři představují problém pro EU • Blockchain pomáhá snižovat uhlíkovou stopu v Liverpoolu

Cena Bitcoinu vyskočila nad 8 200 USD

Bitcoin dnes po dlouhé době vyskočil nad 8 200 dolarů a zaznamenal denní zisk více než 6%. Jeho market cap je necelých 141 miliard dolarů, což představuje týdenní nárůst o téměř 20 procent. Svůj podíl zvýšil na 47 procent.

Co myslíte, bude býčí trend pokračovat? Více se dočtete na našich stránkách: https://trading11.com/

Společnost Singapore Airlines spustila krypto-peněženku „KrisPay”

Společnost Singapore Airlines, jedna z předních a nejlépe hodnocených leteckých společností na světě, spustila KrisPay – digitální blockchain peněženku, která umožňuje cestujícím převést své nalétané míle do digitální měny. Cestujícím umožní utratit je v maloobchodních zařízeních, hotelech, čerpacích stanicích a u dalších obchodních partnerů na ostrově. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Bitcoin jako svoboda projevu

Nejvyšší soud Spojených států přirovnává peníze ke svobodě projevu. Výbor pro finanční služby americké Sněmovny reprezentantů se nyní snaží zjistit, zda jsou Bitcoiny peníze. Ačkoliv je nedostatek konsensu, mnozí tvrdí, že Bitcoiny jsou peníze. Pokud ano, měl by se Bitcoin přirovnávat ke svobodě projevu. Začátkem tohoto roku společnost Goldman Sachs vydala zprávu nazvanou „Bitcoin jako peníze”. Když byla zpráva uvolněná, Forbes požádal ekonomy zapojené do studie, aby se vyjádřili k tomu, zda by Bitcoin mohl uspět jako forma peněz. Více se dočtete ZDE: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Fotografický trh poběží na blockchainu

Existují miliony profesionálů, kteří vytvářejí digitální obsah po celém světě. Systém distribuce obsahu je však obecně kontrolovaný několika hlavními centralizovanými agenturami. Znamená to, že z peněz, co zákazníci platí, se většina nedostane k tvůrci fotografie.

Společnost Wemark přišla s řešením této otázky a vytvořila distribuovaný peer-to-peer trh na blockchain síti. Spustila nyní alfa verzi trhu. Společnost se rozhodla začít s fotografickým obsahem. Wemark tvrdí, že poskytne fotografům až 85% licenčních poplatků, což je 5 krát více, než dosavadní průměr 15 až 20 procent. Více se dočtete ZDE: https://bitcoinist.com/ (v EN)

58% Kanaďanů vlastní BTC na investiční účely

Podle studie Bank of Canada (BoC), zveřejněné 23. července, kanadští občané kupovali v roce 2017 Bitcoin (BTC) hlavně na investiční účely. Zatímco 58 procent respondentů tvrdilo, že motivace ke koupi Bitcoinu byla investice, 12 procent kanadských držitelů Bitcoinu údajně má BTC, protože ho vlastní jejich přátelé, 7 procent kvůli zájmu o nové technologie a jen 6 procent na nákup zboží a služeb na internetu. Více se dočtete ZDE: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Mineři představují problém pro EU

Studie EU tvrdí, že mezinárodní povaha trhů s kryptoměnami je výzvou pro evropské regulační orgány, protože mnozí hráči, zejména mineři, jsou mimo jejich dosah. Výzkumníci také očekávají, že altcoiny vydané bankami by mohly změnit strukturu moci mezi kryptoměnami. Přičemž komerční banky mohou použít takzvanou taktiku na potlačení konkurence. Dokument vysvětluje, že mnozí z hráčů působí v místech mimo jurisdikce orgánů EU, což ztěžuje vyšetřování nebo stíhání. Více se dočtete ZDE: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Blockchain pomáhá snižovat uhlíkovou stopu

Rada města Liverpool (LCC) oznámila partnerství s nadací Poseidon, aby snížili uhlíkovou stopu ve městě. Rada vysvětluje, že konečný cíl města, je stát se prvním světovým klimaticky pozitivním městem do roku 2020. K tomu má dopomoci nadace Poseidon, která bude testovat nový systém uhlíkových kreditů, založených na blockchainu. Více se dočtete ZDE: https://www.ccn.com/ (v EN)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Soptík

Dnes zase růst, doufám 😉

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: