[Zprávy] „Bezcenný“ Bitcoin vstoupil do spirály smrti, tvrdí profesor financí • VanEck SolidX a SEC znovu jednali o Bitcoin ETF…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

„Bezcenný“ Bitcoin vstoupil do spirály smrti, tvrdí profesor financí • VanEck SolidX a SEC znovu jednali o Bitcoin ETF • Bahamy se chce stát dalším blockchain centrem • Delistování tokenů pokračuje. OKEx zrušil několik obchodních párů • Singapurská Huobi spustila platformu Derivate Market

„Bezcenný“ Bitcoin vstoupil do spirály smrti, tvrdí profesor financí

Začátkem tohoto roku, při ceně Bitcoinu okolo 7 000 dolarů, profesor financí z univerzity Santa Clara Atulya Sarin publikoval stanovisko. Tvrdí, že rostoucí náklady na mining kryptoměn spolu se schopností investorů vydělávat na termínových trzích i při poklesu cen jsou pro kryptoměnu smrtící. Nyní po dalším 45procentním poklesu tvrdí, že Bitcoin vstoupil do „spirály smrti“ a je blízko tomu, že se stane bezcenným.

Jeho tvrzení je postaveno na tom, že charakter trhu je zásadně odlišný od minulých cyklů boom-bust, přičemž ztrátoví jsou investoři orientovaní na zisky a ne „praví věřící“, a termínované trhy umožňují zisky shortováním cen kryptoměn.

Na rozdíl od ostatních medvědích prognostiků, kteří předpovídají, že BTC může vidět bull run před svým nevyhnutelným zánikem, Sarin předpovídá, že smrt kryptotrhu bude rychlá. A my můžeme jen říci: „Uvidíme.“ Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ).

VanEck SolidX a SEC znovu jednali o Bitcoin ETF

Jak je známo, žádost konsorcia VanEck SolidX o schválení Bitcoin ETF byla ze strany SEC (Securities and Exchange Commission) vícekrát zamítnuta. VanEck SolidX se však nevzdává, znovu se setkali se SEC, aby mohli výhrady komise objasnit.

Komise tentokrát neřekla „ne“. Ve skutečnosti se úředníci skutečně zajímali o tuto myšlenku a dokonce ji konzultovali s průmyslovými odborníky. Kromě toho SEC také zveřejnila žádost o veřejné připomínkování ETF.

Manažeři se snaží eliminovat obavy SEC argumentováním, že Bitcoin je dnes jednou z mála komodit, která spolu se stříbrem a zlatem může sloužit jako náhrada peněz. Dalším argumentem je, že Bitcoin futures jsou bezpečné v tom, že jak komoditní futures tak i spotové a termínové ceny jsou úzce propojeny. Manažeři se snaží ukázat, že dělají kroky k tomu, aby zajistili, že investoři budou mít identitu a finanční prostředky v bezpečí. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Bahamy se chce stát dalším blockchain centrem

Zdá se, že Malta bude brzy mít ostrovního konkurenta, pokud jde o blockchain. Nassau Guardian uvádí, že Bahamy chce rozprostřít uvítací koberec pro vývojáře blockchainu. Bahamy spolupracovalo s různými zainteresovanými stranami, aby pomohly ostrovnímu státu zviditelnit se na mapě blockchainu. Zakladatel Caribbean Blockchain Alliance (CBA) Stefen Deleveaux vysvětlil:

„Blockchain technologie je vnímána jako další krok v oblasti internetové a finanční technologie, mnozí ji označují jako Web 3.0. Existuje obrovská příležitost využít tuto technologii ke zlepšení veřejných a soukromých služeb v této zemi. Jedním z našich cílů je vybudovat skupinu, či spíše několik skupin, z důvěryhodných blockchain developerů.“

Deleveaux též oznámil, že CBA bude spolupracovat s Inter-American Development Bank (IDB), Blockgeeks, and the University of The Bahamas. Více se dočtete zde:  https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ).

Delistování tokenů pokračuje. OKEx zrušila několik obchodních párů

Společnost OKEx vyhlásila vyřazení 38 různých kryptopárů z obchodování. Několik pozoruhodných zrušených párů zahrnuje Bread (BRD/ETH), Datum (DAT/BTC/ETH/USDT), LAToken (LA/ETH), jakož i další. Společnost OKEx vysvětluje, že tato skupina je „třetí dávkou“ delistovaných aktiv.

OKEx není v tomto osamocená. Začátkem roku burza Bittrex vyřadila 84 kryptoaktiv. Seznam obsahuje většinou méně známé aktiva. Minulý měsíc společnost Binance zrušila čtyři kryptoměny. Kryptosměnárna Liqui v minulých měsících delistovala 25 obchodních párů. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ).

Singapurská Huobi spustila platformu Derivate Market

Na konferenci Cryptofrontiers v New Yorku společnost Huobi představila svou platformu Huobi Derivate Market (Huobi DM). Obzvláště zdůraznili, že tato platforma umožňuje uživateli zapojit se do obchodování, a to během růstu i poklesu ceny kryptoměny. Joshua Goodbody, generální poradce globálního institucionálního týmu společnosti, uvedl:

„Kryptoměny jsou rychle se rozvíjející a dozrávající trh. V rámci tohoto dozrávání vidíme stále více sofistikovaných investorů a obchodníků včetně institucionálních hráčů z etablovaných finančních trhů, kteří chtějí získat expozici a zároveň hledají širší škálu investičních nástrojů, které jsou tradičně dostupné. Huobi DM je šitý na míru pro řešení těchto druhů potřeb.“

Huobi DM poskytuje flexibilní páky (1X, 5X, 10X a 20X), jakož i silné protokoly managementu rizik. Platforma dále nabízí nulové obchodní poplatky pro tvůrce trhu, a ochranu investorů, která zahrnuje 20 000 BTC pojistných fondů proti všem formám ztrát. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v AJ).

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře