[Zprávy] Banky propírají miliardy EUR, přitom obviňují Bitcoin • Hackeři ukradli v roce 2018 víc, než v předcházejících sedmi letech…

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

Danske Bank tento rok přeprala více peněz, než je celková tržní kapitalizace kryptoměn • Hackeři ukradli v roce 2018 víc, než v předcházejících sedmi letech • Alibaba Group se snaží získat Alibabacoin (ABBC) • HTC představí tento měsíc svůj blockchain smartphone

Danske Bank tento rok přeprala více peněz, než je celková tržní kapitalizace kryptoměn!

Severský bankovní gigant Nordea Bank je údajně zapojen do několika milionů skandálů souvisejících s praním peněz. Tento případ pravděpodobně souvisí s dalším nedávno odhalením praním špinavých peněz, který se týká dánské Danske Bank.

TIP na víkend: Blíží se první konference pod taktovkou Kryptomagazínu a Trading11. Zveme vás do Prahy v sobotu 20. 10. 2018 ve 13:30. Detaily naleznete zde.

Podle švédské veřejně právní stanice SVT bylo údajně přepráno až 150 milionů EUR z přibližně 365 individuálních účtů. Média, mají přístup ke zprávě, která říká, že část těchto plateb pochází od estonské pobočky Danske Bank. V této souvislosti Bitcoinist již dříve ohlásil, že Danske Bank se ocitla uprostřed obrovského skandálu ruského praní peněz a tvrdí, že dokázala přeprat 235 miliard dolarů.

Můžeme k nim přidat nizozemskou Rabobank, které byla udělena pokuta za přijetí minimálně 369 milionů dolarů z obchodování s drogami a jiných nezákonných aktivit během let 2009 až 2012.

V ostrém protikladu je nepřátelství těchto institucí vůči Bitcoinu a jejich tvrzení, že Bitcoin a jiné kryptoměny jsou používány na praní špinavých peněz. V této souvislosti je třeba dodat, že například slavný Scotland Yard tvrdí, že na tyto aktivity se kryptoměny využívají ve velmi malé míře. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Hackeři ukradli v roce 2018 víc, než v předcházejících sedmi letech

Podle expertů z fóra kybernetické bezpečnosti HackIT 4, globální ztráty z útoků hackerů v roce 2018 dosáhly 1,8 miliardy USD, což přesahuje souhrnnou částku ztrát za období od roku 2011 do roku 2017. Útoky hackerů se zaměřují hlavně na kryptoburzy, peněženky a ICO. Mezi nejběžnější nástroje používané útočníky jsou:

  • sociální inženýrství (phonejacking, phishing)  
  • malware / klientský přístup (keyloggery, zálohování soukromých klíčů)
  • peněženka (falešné peněženky, útoky dodavatelského řetězce)
  • man-in-the-middle (útoky DNS, falešné webové stránky)
  • centralizované burzy (hot peněženky, nedostatečné procesy, nedostatečné šifrování)
  • ICO (podvodná ICO, chybné smart kontraty)
  • Blockchain (šifrovací algoritmus, DOS)

Podle francouzského experta pro bezpečnost IT Renauda Lifchitze bude lidstvo brzy čelit novým výzvám, konkrétně virům v decentralizovaném prostředí. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Alibaba Group se snaží získat Alibabacoin (ABBC)

Nadace Alibabacoin a čínská společnost Alibaba Holding Group jsou v soudní při, která probíhá na manhattanském soudu v USA. Nadace Alibabacoin však vyhrála první kolo a předběžný soudní příkaz, požadovaný skupinou Alibaba Group v dubnu tohoto roku, byl zamítnut.

Alibaba Group Čína provozuje největší internetový obchodní dům na světě a je globální společností kótovanou na americkém akciovém trhu. Zatímco Alibabacoin Foundation je blockchainová startup společnost, která vyvinula Alibabacoin (ABBC) a peněženku MC. Alibabacoin (ABBC) je v současnosti registrován na10 různých burzách.

Alibaba Group hledá nové příležitosti k podnikání v různých oblastech a zdá se, že soudní pře mezi těmito dvěma společnostmi je zde hlavně proto, že skupina Alibaba chce získat Alibabacoin. Generální ředitel Alibabacoin Foundation, Jason Daniel Paul Phillip, uvedl, že před měsícem Alibaba Group Holdings nabídl dohodu. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na konferenci, kterou organizují Kryptomagazín a Trading11 společně s RoboMarkets. Akce se uskuteční v sobotu 20. října 2018 a začátek je naplánován na 13:30. Více informací se dočtete zde. Těšíme se na vás.

HTC představí tento měsíc svůj blockchain smartphone

Společnosti HTC, výrobce spotřební elektroniky v Taipei potvrdil, že blockchain smartphone Exodus bude představen 22. října. HTC Exodus je duchovním dítětem společnosti Phil Chen. HTC se chystá začít se zařízením Exodus novou epochu své historie. Tvrdí, že přístroj je základnou pro nový nativní blockchain ekosystém, přičemž jednotlivá zařízení působí jako uzly pro obchodování mezi jednotlivými uživateli.

Exodus bude fungovat na operačním systému Android. Očekává se, že bude mít cold úložiště, které by mělo podporovat všechny hlavní kryptoměny. Cold peněženka může být odpojena od internetu, což by mělo znamenat, že bude offline a finanční prostředky lépe zabezpečeny. Společnost HTC věnovala bezpečnosti opravdu zvláštní pozornost. Přístroj bude dodáván s jedinečnou bezpečnostní ochranou Social Key Recovery pro obnovu klíče v případě, že uživatel ztratí telefon s finančními prostředky. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře