[Zprávy] Banky a kryptoburzy jsou v Brazílii ve válečném stavu • Ripple – oficiální kryptoměna na OH v Tokiu • Průměrný Bitcoin investor v USA je mladý muž …

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

Banky a kryptoburzy v Brazílii jsou ve ve válečném stavu • Ripple – oficiální kryptoměna na OH v Tokiu? • Průměrný Bitcoin investor v USA je mladý muž • BlackBerry využije blockchain ve zdravotnictví

Banky a kryptoburzy v Brazílii jsou ve válečném stavu

Nastala skutečná válka mezi kryptobrokery a brazilskými bankami. Několik z nich tvrdí, že od roku 2015 byly jejich bankovní účty zrušeny bez konkrétního důvodu. Banky ale tvrdí, že uzavření účtů kryptoburz bylo způsobeno absencí konkrétní klasifikace jejich činnosti ve svých obchodních rejstřících. V Brazílii je potřeba upozornit na hlavní činnost společnosti při otevření bankovního účtu.

Nová bitva se změnila na nový požadavek CADE – Správní rady pro hospodářskou obranu. CADE oslovila top kryptobrokery s dotazníkem. Pokuta za nedoručení tohoto dotazníku stanovuje denní pokutu ve výši 1 300 USD, ta může dosáhnout až 25 000 USD. Zdá se, že velkým zájmem CADE je porozumět modus operandi brazilských kryptoburz. Přičemž brazilské banky tvrdí, že mají naprostý nedostatek kontroly při sledování nedovolených aktivit klientů těchto burz.

Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN).

Ripple – oficiální kryptoměna na OH v Tokiu

Počet podpisů pod petici Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV), aby se XRP stala oficiální kryptoměnou budoucích letních olympijských her, překročil 8 200 podpisů a blíží se k potřebnému milníku 10 000 podpisů. Podle Kena Takahashiho, tvůrce petice, má XRP potenciál vyřešit mnoho logistických bolestí spojených s velkými mezinárodními sportovními událostmi. Zejména pokud jde o devizové transakce.

Přestože byla vytvořena před deseti měsíci, právě teď začal stoupat počet podpisů pod peticí. Tento nárůst se shoduje s množstvím novinek, které oznámila společnost Ripple. Zejména v Japonsku je to nedávné spuštění platformy MoneyTap – platformy pro převod peněz, kterou vytvořily společnosti Ripple a SBI Holdings. Takahashiho plán předpokládá, že XRP de facto nahradí japonský jen (JPY) během her.

Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v EN).

Průměrný americký Bitcoin investor je mladý muž

Nový průzkum odhaluje, že průměrný Bitcoin investor v USA je mladý muž, žije převážně ve velkých městech. Nedávný průzkum provedený firmou Clovr, přinesl zajímavé poznatky. Podle zjištění studie, to jsou městští mladí mileniálové, kteří investují do kryptoměn. Průzkum se uskutečnil na vzorku 1 000 Američanů, které pokrývají tři generace (mileniálové, Generace X a Baby Boomers). Podle průzkumu typický krypto nadšenec vydělá více než 75 000 USD ročně. Při zkoumání důvodů, proč se rozhodl investovat do digitálního majetku, to překvapivě nebyla víra v technologii, ale lákadlo vysokých výnosů. Přičemž první tři pocity spojené s kryptoměnami zahrnují nejistotu, zmatek a vzrušení v tomto pořadí.

Více se dočtete zde:https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN).

BlackBerry využije blockchain ve zdravotnictví

Společnost BlackBerry Limited (nejbezpečnější mobilní platforma) oznámila nová partnerství a projekty se společným cílem transformace globálního poskytování zdravotní péče a péče o pacienta. John Chen, výkonný předseda a generální ředitel společnosti BlackBerry Limited, uvedl:

„Využíváme své zkušenosti v oblasti bezpečnosti, ochrany osobních údajů a sdělení regulovaných odvětví, jako jsou automobilový průmysl, finanční služby a vláda, abychom řešili jednu z největších výzev ve zdravotnictví: využití koncových bodů zdravotní péče pro zlepšení výsledků pacientů při zajištění bezpečnosti a soukromí dat.“

Společnost BlackBerry Limited využije své síťové provozní centrum (NOC) pro přenos dat do distribuované knihy, kterou nabízí společnost ONEBIO.

Více se dočtete zde:https://cryptoslate.com/ (v EN).

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek H.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře