[Zprávy] „Americký dolar je podvod,“ říká Robert Kiyosaki • Býky na Bitcoinu povzbuzuje podpora z Wall Street a další novinky

0

„Americký dolar je podvod, sledujeme konec dolaru,“ říká Robert Kiyosaki • Býky na Bitcoinu povzbuzuje podpora z Wall Street a očekávané zasedání SEC • Ethereum získá – .eth – jméno domény nejvyšší úrovně • Bitmain expanduje do USA • White Rabbit vás ochrání před ransomware • První US kongresman zveřejní vlastnictví kryptoměn

„Americký dolar je podvod. Sledujeme konec dolaru,“ říká Robert Kiyosaki

Autor nejprodávanější finanční knihy „Rich Dad, Poor Dad“, Robert Kiyosaki, předpovídá, že hlavní finanční systém směřuje ke krizi bezprecedentní velikosti a rozsahu. Pan Kiyosaki kritizoval fiat peníze a uvedl:

„Je tolik falešných peněz. V roce 1971 Nixon vzal dolar ze zlatého standardu a americké dolary se staly falešnými penězi.“ Popisuje tři formy peněz: „Vládní peníze, což je fiatová měna. Boží peníze, což je zlato a stříbro, které tady budou, a potom jako ‚šváby‘ zaniknou, a peníze lidí, kterými jsou virtuální měny.“

Přičemž předpovídá, že virtuální měny v blízké budoucnosti nahradí fiatové měny. Více se dočtete zde (v EN).

Býky na Bitcoinu povzbuzuje podpora z Wall Street a očekávané zasedání SEC

Portál Bitcoinist včera uvedl, že Goldman Sachs se chystá vyřešit hlavní překážku Bitcoinu pro institucionální investory. Tou je služba Custody (služba, kde finanční instituce spravuje aktiva klienta). Finanční experti považují chybějící custody služby za největší překážku, která brání přílivu velkých peněz do kryptotrhu. Bitocoinoví býci jsou proto nadšení z toho, že velká jména jako Coinbase, Goldman Sachs a další přidávají tyto služby do svých portfolií.

Aktuální týden by však mohl poskytnout mnohem větší impulz pro cenu Bitcoinu. Tento pátek bude zasedat Komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Je pravděpodobné, že konečně může schválit společnou žádost firem VanEck a SolidX Partners Inc. o fyzicky podporovaný Bitcoin ETF. Více se dočtete zde (v EN).

Ethereum získa – .eth – jméno domény nejvyšší úrovně

Nové partnerství se společností Minds + Machines Group (MMX), která vlastní a provozuje „nejvyšší úroveň domény“ v rámci internetového doménového systému (DNS) (například .com, nebo .uk), brzy umožní uživatelům Etherea připojit své adresy k doménovému jménu nejvyšší úrovně. Služba Ethereum Name Service (ENS), umožní uživatelům Etherea nahradit dlouhé adresy „čitelnými lidskými názvy“ připojenými k doméně .eth. Je to velký pokrok v integraci mezi existujícími službami založenými na DNS a službou Ethereum Name Service, což zlepšuje použitelnost pro blokové aplikace a uživatelů. Více se dočtete zde (v EN).

Bitmain zřizuje datové centrum a těžební farmu v Texasu

Bitmain spouští klíčové krypto mining zařízení v Texasu. Oznámila to společnost TexasBitmain Technologies Ltd. Blockchain datové centrum a krypto mining zařízení v Milam County představují klíčovou součást strategických investičních a expanzních plánů společnosti Bitmain v rámci Severní Ameriky. Společnost bude umístěná ve městě Rockdale, přibližně 50 mil severovýchodně od hlavního města Texasu. Tato investice za více než 500 milionů dolarů má během prvních dvou let přinést do lokality Rockdale 400 nových pracovních míst. Více se dočtete zde (v EN).

White Rabbit vás ochrání před ransomware

Tento týden se v Las Vegas konají dvě známé akce – Black Hat Arsenal a Defcon 2018. Během konferencí se uskuteční množství demonstrací, které představí všechny druhy nástrojů hackerů, bezpečnostní služby a inženýrské studie. Dva vývojáři z firmy Trustar představí nový „systém včasného varování“ nazvaný White Rabbit, který rozpozná nově vznikající kampaně ransomware, které využívají síť Bitcoin Core (BTC) na vydírání. Vývojáři tvrdí, že White Rabbit poskytuje kontextové vyhodnocování v reálném čase o konkrétní kampani ransomware. V podstatě sleduje bitcoinové transakce spojené s těmito druhy zločinů, které umožňují vyšetřovatelům možnost označovat konkrétní transakce. Více se dočtete zde (v EN).

Člen Kongresu USA má v kryptoměnách 17 000 až 80 000 USD

Bob Goodlatte se stane prvním členem US kongresu, který zveřejní soukromé investice do kryptoměn. Podle Goodatteho výroční zprávy o finančních informacích vlastní Bitcoin Core (BTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ethereum (ETH). Ve zprávě se uvádí, že vlastnil BTC v hodnotě mezi 15 001 a 50 000 dolary, přičemž měl zároveň BCH a ETH v hodnotě mezi 1 001 a    15 000 dolary. Více se dočtete zde (v EN).

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na