[Zprávy] A16Z investoval 15 milionů USD do stablecoinu • Coinbase zalistuje coiny bez poplatku • Google povolí kryptoreklamy…

0
(0)

Andreessen Horowitz (A16Z) investoval 15 milionů USD do stablecoinu Coinbase zalistuje coiny bez poplatku Gemini připravuje expanzi do Velké Británie Výzkum říká, že kryptotrh je zralý

Andreessen Horowitz (A16Z) investoval 15 milionů USD do stablecoinu

24. září oznámil Andreessen Horowitz investici jeho firmy ve výši 15 milionů dolarů do společnosti MakerDAO, která vydává stablecoin DAI na bázi Etherea. DAI je součástí decentralizovaného kreditního systému společnosti MakerDAO, určené pro podniky a jednotlivce. Stablecoin je krytý USD v poměru 1: 1, ale funguje zcela odlišně od srovnatelných projektů jako například Tether (USDT).

Namísto nabídky s miliardami dolarů na offshore bankovních účtech se DAI token vytváří poté, co uživatelé uzamknou přebytek ETH v nativním smart kontraktu. Protokol DAI zavádí další opatření, jako jsou Target Rate Feedback Mechanism (TRFM) a Collateralized Debt Positions (CDP) s cílem zajistit, aby token držel hodnotu 1 $ bez ohledu na fluktuaci ceny ETH.

Kromě finančních prostředků získává společnost MakerDAO také operativní podporu od A16Z. A to včetně usnadnění budoucích fází financování, komunitní podpory na tři roky a technického know-how od osmdesáti poradců A16Z. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Coinbase zalistuje coiny bez poplatku

Kryptoburza Coinbase ve své nejnovější zprávě informovala, že změnila svou politiku zalistování mincí s cílem zvýšit nabídku kryptoměn. Nová změna pravidel by mohla v budoucnu vést k výraznému zvýšení počtu virtuálních měn a Coinbase by mohla stát významným globálním hráčem.

Odteď mohou tvůrci kryptoměn přejít na novou webovou stránku společnosti Coinbase a odeslat žádost o zařazení do seznamu a to bez zaplacení poplatku. Aktiva se už nebudou omezovat pouze na mince, které jsou v souladu s americkými předpisy, jelikož některá aktiva mohou být uvedena jako regionální, pokud budou v souladu s regionálními předpisy.

Coinbase v současnosti nabízí obchodování s pěti virtuálními měnami – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic a Litecoin. Změnou pravidel by mohly být potenciálně přidány na Coinbase až stovky mincí nebo tokenů. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Google povolí kryptoreklamy

Společnost Google oznámila, že regulované kryptoburzy ve Spojených státech a Japonsku, budou mít možnost (od října) znovu zveřejňovat reklamy na Google platformách. Tím se odstraní některá omezení, které společnost uvalila na kryptoreklamy letos v červnu.

Společnost Google zveřejnila na svých webových stránkách oznámení týkající se změn u pravidel na kryptoreklamy. Politika reklam Google pro finanční produkty a služby bude od října 2018 aktualizována tak, aby se umožnila reklama kryptoburzám regulovaným ve Spojených státech a Japonsku. Inzerenti budou muset být certifikovaní společností Google pro konkrétní zemi, ve které budou chtít zveřejňovat své reklamy. Inzerenti budou moci požádat o certifikaci poté, co začnou v říjnu platit nová pravidla. Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Gemini připravuje expanzi do Velké Británie

Kyptoburza Gemini bratrů Winklevossových, založená v NY, má zájem o potenciální expanzi přes Atlantik do Velké Británie, píše Financial Times. Gemini nadále zkoumá i další potenciální jurisdikce po celém světě,  přestože nemá žádné okamžité plány. Nechala se slyšet, že bude vždy hodnotit příležitosti, které umožní světovému hospodářství nakupovat, prodávat a uchovávat digitální aktiva regulovaným, bezpečným a kompatibilním způsobem.

Potenciální přesun do Londýna by posunul Gemini v přímé soutěži s největší americkou kryptoburzou, Coinbase. Tato společnost nedávno oznámila, že začala pro zákazníky z Velké Británie, v rámci více platforem, poskytovat možnost obchodování i v anglických librách. Více se dočtete zde: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Výzkum říká, že kryptotrh je zralý

Bitcoin a kryptoměny, známé svou vysokou volatilitou, se podle výzkumu zveřejněného společností Chainalysis, zdají být celkově stabilní. Výzkum dospěl k závěru, že pozorované měnové agregáty vykazovaly od května do srpna extrémně stabilní chování, přičemž ceny BTC byly stabilní ve 22 % sledovaného období.

Výzkumníci připisují toto chování trhu vlivu spřízněných investorů v oblasti kryptoměn, kteří se, na rozdíl od roku 2017, stali více rezistentními vůči “senzačním novinkám” a ty už neovlivňují ceny tak jako předtím.

Studie věří, že účastníci a investoři v krypotrhu a investoři měli před rokem 2017 “odlišné přesvědčení a očekávání” v porovnání s novějšími investory, kteří, jak se zdá, “rekalibrovali” svůj pohled na kryptotrh. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img