[Zprávy] 80 procentní růst Ripple, co je na pozadí • Fanoušci Juventusu budou mít svůj Fan Token…

0
(0)

80 procentní růst Ripple, co je na pozadí • Fanoušci Juventusu budou mít svůj Fan Token • Dubaj – první blockchainové město • Bitmain ohlásil nový 7nm mining čip • Americké námořnictvo se pustilo do zkoumání blockchainu •

Pozadí 80 procentního růstu Ripple

Poslední týden jsme zaznamenali prudký růst ceny Ripple (XRP). Podívejme se na čtyři důvody, které jsou na  pozadí 80 procentního růstu této, ne zcela standardní, kryptoměny:

  1. Spuštění xRapid. xRapid je nástroj podporovaný blockchainem, který navrhla společnost Ripple k usnadnění přeshraničních přenosů fiat měn mezi finančními institucemi.
  2. Banka PNC se připojila na RippleNet. PNC, jedna z deseti největších amerických bank s 8 miliony zákazníky a maloobchodními pobočkami v 19 státech, přijala RippleNet na zjednodušení a zrychlení mezistátních plateb.
  3. XRP nemá “nálepku” cenného papíru. XPR bude pravděpodobně ve Spojených státech spadat do klasifikace cenného papíru.
  4. Vliv FOMO. Masivní nárůst ceny by mohl být také vysvětlen dobrým starým “strachem z toho, že něco promeškáme” (FOMO). Toto se zdá být jedním z hlavních pocitů, se kterými se můžeme potkat na Redditu.

Více se dočtete zde: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Fanoušci Juventusu budou mít svůj Fan Token

Italský fotbalový šampion Serie A, Juventus FC, se stal posledním evropským fotbalovým klubem na nejvyšší úrovni, který ohlásil partnerství s blockchainovou společností Socios.com a vytvoření Juventus Official Fan Tokenu. Ten je spuštěn jako součást víceletého strategického partnerství s touto blockchainovou platformou.

Token je navržen takovým způsobem, aby se bez problémů dostal k 340 milionové fanouškovské základně a zejména k těm fanouškům, kteří se nacházejí mimo Evropu. Podle prohlášení klubu bude fanouškům Juventusu nabídnut prostřednictvím nové průkopnické cesty pod názvem Fan Token Offering (FTO). Alexandre Dreyfus, generální ředitel a zakladatel společnosti Socios.com poznamenal, že projekt Juventus Official Fan Token je počátečním bodem pro plánované zavedení podobných nabídek v rámci nejvýznamnějších fotbalových klubů po celém světě. Více se dočtete zde: https://www.ccn.com/ (v EN)

Dubaj – první blockchainové město

Vládou a městem vedená iniciativa Smart Dubai se snaží o to, aby se Dubaj stala “nejchytřejším a nejšťastnějším” městem na světě. Tento týden byl představen Dubajský vládní platební portál postavený na blockchainu. On-line platební portál DubaiPay bude nyní využívat blockchain technologii na sladění a zúčtování transakcí v reálném čase. Je to další krok na cestě Dubaje, stát se v roce 2020 první světovou vládou založenou na blockchainu. Smart Dubai a jeho vládní rada Smart Dubai Government Establishment (SDG) se zaměřuje na globální konkurenceschopnost prostřednictvím inteligentních technologií a snaží se o dosažení celosvětového úspěchu. Více se dočtete zde: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Bitmain ohlásil nový 7nm mining čip

Jen pouhý den poté, co Bitfury odhalil nový těžební 14nm čip nazývaný Bitfury Clarke, Bitmain zvyšuje laťku. Stalo se tak díky oznámení nového 7Nm aplikačního specifického procesoru s integrovaným obvodem (ASIC). Ten nabízí lepší Hsh power a energetickou účinnost. Tento čip BM1391 je navržen speciálně pro kryptoměny využívající algoritmus SHA256 a bude také základem pro nadcházející řadu těžebních modulů Bitmain Antminer.

Společnost tvrdí, že BM1391 využívá pokrokovou 7Nm technologii FinFET a je optimalizován pro vysokou energetickou účinnost. V testech čip dosáhl poměr spotřebu 42J/TH. Společnost dosud neuvolnila podrobnou specifikaci pro nový ASIC. Bitmain však ohlásil, že nyní přesouvá své kapacity k hromadné výrobě nového ASIC. Více se dočtete zde: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Americké námořnictvi se pustilo do zkoumání blockchainu

Americké námořnictvo zkoumá potenciál blockchainu pro sledování částí letadel. Úřad Naval Air Systems Command (NAVAIR), který poskytuje materiální podporu letadlům  a námořnictvu pro palubní zbrojní systémy ve své tiskové zprávě zveřejněné v pátek oznámil, že zjišťují, zda lze pomocí blockchainu sledovat všechny součásti během jejich celého životního cyklu. Navíc efektivněji než současnými metodami. NAVAIR vysvětluje důvody, proč se do zkoumání blockchain technologie pustil, takto:

“Poznání původu a historie kritických částí letadel je procesem velmi náročným na zdroje, což samozřejmě zvyšuje náklady na provoz vojenských letadel.”

Více se dočtete zde: https://www.coindesk.com/ (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

V celku závádějící článek, už podle nadpisu. Přitom to jsou jen čtyři možné téze nedávného růstu XRP. Daleko zajímavější inforamací je tato:
https://ripple.com/xrp/buy-xrp/ a pak následné potvrzení zde: http://blog.sci.ph/post/160832191621/sci-to-add-xrp-support-to-its-blockchain-ecosystem

Vše co jste jinak (op)psali jsou jen spekulace.

spot_img