[Zprávy] • Zuckerberg před US kongresem kvůli Libře • ING Bank plánuje krypto do 5 let • a další zprávy

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin ztratil už 22 % od svého ATH • 270 000 BTC se minulý měsíc přesunulo do hardware peněženek • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Neustálý pokles hodnoty bitcoinů pomohl altcoinům...

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Ani dnes nedošlo k velkým pohybům na trzích, Bitcoin obchodoval spíše horizontálně a uzavřel den opět kolem 8 200 USD, což je hranice, kterou se už několik dnů daří udržet. Klid byl i na trzích s altcoiny. Více se dozvíte v našich analýzách zde: BAT/USD a stříbro.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Zuckerberg před americkými regulátory o Libře

CEO Facebooku se na zítřejším slyšení obrátí na Výbor sněmovny reprezentantů USA pro finanční služby. Ve svých poznámkách, které byly zveřejněny předem, Zuckerberg uznává, že Facebook není nejlepší vzhledem k dosavadním skandálům, narušení soukromí, bezpečnostním problémům a střetům s regulátory. Nicméně i přes to Zuckerberg vyjadřuje svůj zájem pokusit se přivést do finančního systému přes miliardu lidí bez přístupu k bankovním službám na celém světě, včetně 14 milionů lidí v USA. Domnívá se, že způsob, jak toho dosáhnout, je zajistit, aby byly služby snadno dostupné a snadno použitelné:

“Lidé platí příliš vysoké náklady – a musí čekat příliš dlouho – aby mohli poslat peníze domů svým rodinám ze zahraničí. Současný systém v tomto selhává. Finanční průmysl stagnuje a neexistuje žádná digitální finanční architektura podporující inovace, které potřebujeme. Věřím, že tento problém lze vyřešit a Libra může pomoci”.

Morgan Creek vybral přes 61 mil. USD na svůj blockchainový fond

Společnost Morgan Creek Digital získala přes 61 milionů dolarů na blockchainový fond, aby prozkoumala možnosti DLT. 18. října společnost pro správu kryptoměn Morgan Creek předložila Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) v USA dokumenty ke svému druhému blockchainovému fondu a doposud získala od 11 investorů téměř 61 milionů dolarů.

ING Banka plánuje státní kryptoměnu do 5 let, ale varuje před nevýhodami

Bankovní a finanční experti z nizozemské banky ING naznačili, že brzy nabídnou plnohodnotnou kryptoměnu centrální banky. Předpovídají, že by to mohla být realita v příštích pěti letech. Vedoucí ekonom ING pro digitální finance Teunis Bronsens a hlavní ekonom Mark Cliffe poskytli vhled do podstaty a nevýhod kryptoměny, zajištěné centrální bankou. Zavádění digitálních měn, podporovaných centrální bankou, by však mohlo být  problémem. Podle zprávy společnosti TNW Hard Fork by uvolnění bankovek a tvrdé měny mohlo uživatelům více uškodit než prospět. Podle zprávy je nevýhodou digitální měny zajištěné centrální bankou to, že uživatelé při používání hotovosti ztratí anonymitu, kterou mají. Mít virtuální měnu ovládanou centrální bankou bude znamenat, že všechny transakce budou sledovatelné regulačními orgány.

Banky v Libanonu jsou už 6 dní zavřené, ukazuje se výhoda kryptoměn

Banky v Libanonu zůstaly dnes šestý den po sobě uzavřeny. Omezení přístupu k bankovním zařízením slouží jako další připomínka moci finančních institucí, které mohou ovládat obyvatelstvo a také připomíná význam kryptoměn jako potenciální kontroly této moci. Občanské nepokoje sevřely Libanon po novém daňovém návrhu předsedy vlády Saada Haririho. Podle zprávy v Aljazeera se demonstrace v pátek staly násilnými, když se protestující střetli s pořádkovou policií v hlavním městě Bejrútu.

Co číst dál?

Libra zásadně mění kurz – Facebook zvažuje jinou cestu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře