[Zprávy] • Whale alert – přesun 23 000 BTC z PlusToken • Lee investoval do projektu Casa • další novinky dne

2
novinky, zprávy, události

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Víkend byl spíše klidnější, na poměry kryptoměn. Zatímco Bitcoin úspěšně udržel hranici 10 000 USD a odrazil se k růst na aktuálních 10 400 USD, altcoiny v sobotu zahájený růst také udržely a zatím pokračují v zelených číslech. Více info v analýze zde.

Kryptoměny

Burzy

Blockchain

Zajímavosti

Protesty v Hongkongu zvyšují poptávku po BTC

Demonstranti v Hongkongu se rozhodli pro novou nenásilnou taktiku, vybírali hotovost z bankomatů a bank a hromadně je převáděli na americké dolary. Příspěvky na hongkongském fóru sociálních médií LIHKG, což je místní ekvivalent Redditu, ukazují stovky fotografií lidí, kteří si vybírají tvrdou měnu od bank a bankomatů. V zemi se také zvyšuje poptávka po Bitcoinech.

Whale alert – skoro 23 000 BTC z podvodu PlusToken bylo přesunuto

Přes 240 milionů dolarů z výnosu z podvodného schématu PlusToken údajně prošlo čtyřmi bitcoinovými (BTC) transakcemi. Whale Alert – účet na Twitteru, určený pro hlášení velkých kryptoměnových transakcí – zveřejnil 17. srpna, že čtyři transakce v celkové výši 22 923 BTC byly pravděpodobně výnosy z programu PlusToken.

Charlie Lee investoval do vývojářské firmy Casa

16. srpna zakladatel společnosti Litecoin (LTC) Charlie Lee ve svém tweetu zveřejnil, že je „investorem v projektu Casa“, firmě, zajišťující osobní klíče pro bitcoiny (BTC).

Coinbase informovala o bezpečnostní chybě

Americká kryptoburza Coinbase informovala, že omylem odhalila hesla 3 320 zákazníků kvůli bezpečnostní závadě. Podle burzy byly některé registrační údaje jejích zákazníků dočasně uloženy v obyčejných textových souborech na interním serveru. Coinbase si nemyslí, že někdo mohl tyto soubory najít, ale přijala preventivní opatření pro případ, že by se k nim někdo dostal. Zpráva přišla jen pár dní po oznámení další velké burzy Binance o úniku KYC dat.

Americké úřady testují blockchain

Federální agentura pro vymáhání práva v USA má v úmyslu vyzkoušet distribuovanou účetní knihu (DLT) v oblasti ochrany a vymáhání práv duševního vlastnictví. Agentura zajájí do konce srpna 2019 pilotní testování blockchainu pro tyto účely.

Oracle se soudí o zneužití svého jména s krpyto start-upem

Softwarový gigant Oracle zažaloval CryptoOracle v New Yorku za těsnou podobnost a zneužití svého jména. CryptoOracle je start-up se zaměřením na blockchain, nemá údajně žádnou souvislost s gigantem Oracle. Soudní spor nicméně ukazuje, že i velké firmy už začínají brát oblast blockchainu a kryptoměn vážně.

Tip: Binance a únik klientských KYC dat

Co číst dále?

Čtyři důvody, proč nastane bull-run

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DenisaPablo72 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pablo72
Host
Pablo72

No s tou Coinbase je to trochu jinak… Človek, který čte jen nadpisy a neumí anglicky (aby se podíval na orig článek), bude touhle titulkou mystifikován… což si myslím není úplně v zájmu adopce kryptoměn… :-/ V článku se píše, že za určitých, zřídka se vyskytujících podmínek, může dojít při registraci nového zákazníka k chybě (při odesílání formuláře), a jméno, uživatelské jméno a heslo se zalogují do interních logů serveru.. Což asi není úplně košer, ale zase to automaticky neznamená, že by jména a hesla byla odkryta. Průšvih by nastal v případě, že by ten server hacknul nějakej hacker… pak… Číst vice »