[Zprávy] • Trumpovo vyjádření pomohlo BTC v růstu • MIT: Jen 2% BTC transakcí nelegální • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Bitcoin pokračoval v rally, aktuálně se pohybuje kolem 11 800 USD a stále roste. Altcoiny následují s menším zpožděním a v drtivé většině jsou také v zelených číslech. Podle analytiků je hlavním tahounem dnešního růstu BTC Trumpovo prohlášení na adresu Číny a další eskalace obchodní války.

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Litecoin po halvingu vystoupal nad 100 USD

Druhý halving LTC proběhl s tím, že je vytěženo cca 75% LTC. Včera Litecoin klesl o více než 18% a propadl z pozice čtvrté největší kryptoměny podle kapitalizace. Po halvingu se však LTC vrátil na své čtvrté místo s růstem 14,63% a nyní se cena pohybuje kolem 105,59 USD. Od prvního halvingu LTC uplynuly čtyři roky. Od té doby se celková cena zvýšila více než dvacetkrát, což investorům přineslo docela dobré výnosy.

Podle nejnovější studie MIT z 200 000 BTC transakcí jen 2% bylo nelegálních

MIT a společnost Elliptic se spojili v projektu, v rámci kterého publikovali veřejný dataset obsahující bitcoinové transakce spojené s nelegální činností. Studie podrobně vysvětlila, jak vědci z MIT-IBM Watson AI Lab použili svůj software strojového učení pro kategorizaci 203 769 transakcí s bitcoinovými uzly, v částce zhruba 6 miliard dolarů. Cílem tohoto výzkumu bylo zjistit, zda by umělá inteligence mohla pomoci při současných postupech proti praní špinavých peněz. Po analýze spojení uzlů se známými subjekty mohli vědci považovat pouze 2% z těchto 200 000 transakcí s BTC za nezákonné. Od začátku transakcí s BTC v roce 2009 bylo dosud zaznamenáno přibližně 400 milionů transakcí.

Grayscale Investments přesouvá 2,7 miliardy USD do Coinbase Custody

Společnost Grayscale Investments vybrala Coinbase Custody, která bude sloužit jako správce pro její digitální majetek. Podle oznámení převede do Coinbase Custody aktiva za cca 2,7 miliardy USD.

Írán nebude uznávat obchodování s kryptoměnami

Íránská vláda zavedla nový zákon, který nepřijímá kryptoměny jako zákonné platidlo a ani neuznává tuzemské transakce prováděné s kryptoměnami. 4. srpna íránský kabinet ratifikoval a vydal nový zákon, v němž uvedl, že vláda neuzná žádnou domácí obchodní činnost zahrnující kryptoměny, informovala dnes íránská tisková agentura PressTV.

UK se nechystá zakázat Bitcoin díky pozitivní zprávě regulátora (FCA)

Pozitivní pokyny od Financial Conduct Authority (FCA) ve Velké Británii (UK) naznačují, že Bitcoin nebude v zemi v nejbližší době zakázán. Zpráva, zveřejněná tento týden, naznačuje, že regulační rada nemá v úmyslu komplexní zákaz kryptoměn. Přestože zpráva byla relativně pozitivní, použila silný jazyk, pokud jde o nebezpečí investování do kryptoměn. Varovala, že spotřebitelé by si měli být vědomi toho, že nová třída aktiv nemá „žádnou vlastní hodnotu“.

Thajsko chce, aby kryptoměny podléhaly AML pravidlům

Thajský regulační úřad pro boj proti praní peněz plánuje změnu zákonů země tak, aby zahrnovaly kryptoměny. Preecha Charoensahayanon, generální tajemník Úřadu pro boj proti praní peněz (Amlo), v rozhovoru pro Bangkok Post řekl, že je přesvědčen, že i když v současné době nejde o problém, budou kryptoměny „nástrojem nového praní peněz.“

Co číst dále?

Čínská centrální banka vyvíjí vlastní kryptoměnu a chce vývoj urychlit

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan Djekič

Můj favorit decentralizované kryptoměny v protokolu PoS je jednoznačně Energi (NRG) s tržní kapitalizací <5 mld. dolarů. Mnoho kryptoměn neudrží časem svou pozici, pokud za nimi nebude stát reálná hodnota pro společnost, a myslím, že Energi tyto hodnoty bude splňovat. Potenciál k růstu zde vidím obrovský.

Dariusz Matuszyński

Energi je zajímavé, i zhodnocení s nodem je šílené, trochu se bojím co se stane až lidi přestanou mít tak velkou kupní sílu na nody a začnou všechny ty vegenerované mince prodávat.

spot_img