[Zprávy] • Telegram spustí TON do konce října • IKEA akceptovala platbu v ETH • a další novinky

0
zprávy dne
News concept

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Trhy byly dnes velmi klidné, na poměry kryptoměn. BTC opět uzavřel den na cca 8 300 USD a kolem této hranice se i celý den obchodoval. Altcoiny také kolísají, ale jen mírně. Více se můžete dozvědět v našich dnešních analýzách: Dominance BTC vs. altociny a EOS / BTC. 

Pokud máte nějaký coin, na který byste si rádi přečetli TA od našeho analytika, dejte nám vědět do komentářů. 

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Regulace

Blockchain

Telegram spustí TON do konce října

Koncem října spustí Telegram svou dlouho očekávanou síť TON. Firma uvádí, že původní investoři byli informováni, že síť bude spuštěna koncem tohoto měsíce. Investorům je poskytován software pro generování TON klíčů a bude od nich požadováno, aby Telegramu poskytli veřejný klíč, aby mohli své tokeny Gram obdržet do 16. října. Celý zdrojový kód pro TON je nyní k dispozici na Githubu.

BitPay přidá XRP jako platební možnost na konci roku

BitPay umožní svým zákazníkům do konce roku 2019 platit u tisíců obchodníků po celém světě nativním tokenem Ripple, XRP. Pro Ripple to je velký den, jak informoval na svém Twitteru.

IKEA akceptovala první platbu v ETH

IKEA Island použila technologii Ethereum ETH k úhradě faktury u místního prodejce a k přijetí platby v digitální měně. Společnost Tradeshift usnadnila převod pomocí digitální verze islandské koruny, založené na Ethereu.  Tisková zpráva potvrzuje, že platba byla provedena jménem společnosti Nordic Store pomocí smart kontraktů, naprogramovaných na blockchainu Ethereum.

Agoradesk oznámila obchodování s opcemi na Bitcoin a Monero

Autoři LocalMonero oznámili novou službu pro OTC peer-to-peer privacy kryptoměny. Tato nová služba, nazvaná Agoradesk představí také novou formu obchodování s kryptoměnami: opční kontrakty pro BTC a Monero. Kromě obchodování s Monerem mohou obchodníci nakupovat a prodávat BTC. Opce jsou formou derivátové smlouvy, ve které obchodníci souhlasí s výměnou aktiva za předem stanovenou cenu k pozdějšímu datu.

CoinExchange zavírá kvůli finančním problémům

CoinExchange je poslední kryptoplatforma, která oznámila, že zavírá, a to prostřednictvím prohlášení na svých webových stránkách. Na rozdíl od jiných případů se v prohlášení říká, že trh již není příznivě nastaven pro další pokračování v činnosti.

SEC se dohodla na vyrovnání s autory altcoinu SIA

1. října SEC v tiskové zprávě oznámila, že vypořádala obvinění proti firmě Nebulous, stojícím za altcoinem Sia, formou občanské pokuty. Podle amerického regulátora provedla společnost, založená v Massachusetts v roce 2014, neregistrovanou nabídku Sia coinů v celkové výši 120 000 USD, a slibovala budoucí výnosy z transakcí v síti Sia. V rámci vypořádání se Nebulous dohodl, že zaplatí přibližně 225 000 USD.

Blockchain pomáhá v boji proti „krvavým diamantům“ v Kongu

1. října agentura Reuters oznámila, že vládní úředníci v diamantovém dole Societe Miniere de Bisunzu (SMB) v Kongu používají technologii blockchain k ujištění svých klientů, že diamanty, které nakupují, nejsou součástí dodavatelského řetězce tzv. „krvavých diamantů“.

Americký úřad Homeland Security bude využívat blockchain pro boj proti padělaným dokumentům

Společnosti Danube Tech byla udělena zakázka na pomoc americkému úřadu Homeland Security v jeho boji proti padělání osvědčení a licencí. Tisková zpráva uvádí, že služby, jako jsou celní a hraniční ochrana USA (CBP), správa zabezpečení dopravy a občanské a imigrační služby, mohou mít prospěch z bezpečnostních řešení založených na blockchainu.

Co číst dále?

Německá banka Bayern LB očekává růst Bitcoinu na 90 000 $

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na