[Zprávy] • LTC ztrácí hash rate po halvingu • Hash rate BTC zrychluje, halving by mohl nastat dříve • a další novinky dne

1
zprávy, události

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Nálada na kryptotrzích je aktuálně spíše lehce medvědí. BTC se stále snaží zuby nehty držet 10 000 USD, v době psaní zpráv se to zatím daří. Volatilita Bitcoinu je tak nyní na 4 měsíčním minimu. Další informace k tomuto tématu si můžete pustit ve video analýze. Altcoiny se opět vezou ve vleku dominantní kryptoměny a mírně ztrácejí, jestli mají šanci se odrazit ode dna se dozvíte v analýze zde. 

Kryptoměny

Banky, Burzy

LTC ztrácí po halvingu hash rate

Datum halvingu Litecoinu bylo 5. srpna, kdy bloková odměna klesla z 25 LTC na 12,5 LTC. Tato událost, která se opakuje cca každé čtyři roky, také způsobila, že se cena krátce zvýšila na 140 USD, později se ale propadla. LTC v současné době obchoduje za cca 72 USD. V srpnu síť ztratila 30% své těžební energie. LTC si letos udržuje své místo mezi předními altcoiny s vysokou likviditou a relativně dobrým výkonem. Pokles míry hash rate však může být špatným znamením i pro budoucnost bitcoinové sítě po blížícím se halvingu.

Hash rate Bitcoinu zrychluje

Očekává se, že halving Bitcoinu, jedna z nejočekávanějších událostí pro kryptokomunitu, se bude konat 16. května 2020. Někteří však naznačují, že skutečné datum by mohlo být blíže dubnu 2020, z důvodu zrychlení hash rate sítě. V průběhu roku 2019 se rychlost hashování sítě výrazně zvýšila. 1. ledna to bylo kolem 41 kvintilionů hashů za sekundu. 10. září to bylo 97,5 kvintilionu hashe za sekundu, což představuje nárůst o 130%.

BitPay platforma kritizována za zmrazení kryptofondů Hongkong Free Press

Kryptoplatforma BitPay bude čelit další vlně negativní publicity. Tentokrát odmítla převádět prostředky, zaslané jako bitcoinové dary, na Hong Kong Free Press. V rozzlobeném tweetu zakladatel a šéfredaktor HKFP, Tom Grundy, informoval příznivce, že dary v kryptoměně BTC byly dočasně pozastaveny. Důvodem je to, že BitPay za poslední tři týdny odmítl tyto dotace a dary převést.

Coinbase se chystá na konkurenční boj s Binance

Binance překračuje Atlantik, ale Coinbase je připravena na konkurenční souboj. Poskytovatel peněženky a burzy se sídlem v San Francisku doufá, že silné vztahy s regulačními orgány USA poskytnou jejich navrhované platformě IEO (Initial Exchange Offering) konkurenční výhodu nad Binance Launchpad a jakýmkoli jiným soupeřem. Zeeshan Feroz, generální ředitel společnosti Coinbase UK, při svém vystoupení na londýnské akci řekl, že jeho američtí kolegové zvolili „jiný přístup k regulátorům“ než Binance. Po úzké spolupráci s regulačními orgány a získání příslušných licencí, řekl Feroz, Coinbase věří, že jejich platforma IEO splní požadavky SEC.

Binance spouští Binance Futures Trading platformu

Binance spustila velmi očekávanou platformu Binance Futures Trading. Podle dostupných informací bude Futures A přejmenována na Binance Futures a bude přístupná prostřednictvím oficiálního webu společnosti pro uživatele s referenčním kódem. Na druhé straně bude Futures B fungovat jako nezávislá platforma. Testeři obou platforem dostali od Binance slevy na první tři měsíce obchodování.

Binance.US bude podporovat hlavní kryptoměny

Binance.US odhalila, které kryptoměny budou v den spuštění podporovány. Podle informací z oficiálního blogu začne nová burza v USA přijímat registrace příští středu. Od začátku bude podporováno šest kryptoměn. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) a Tether (USDT). Binance zatím neprozradila, kdy bude obchodování na platformě odstartováno, ale od 12. září již obyvatelé USA nebudou moci obchodovat na Binance.com.

Co číst dále?

Hodnota MoneyGram vystřelila nahoru po uzavření spolupráce s Ripple

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
péro Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
péro
Host
péro

Pokles míry hash rate však může být špatným znamením i pro budoucnost bitcoinové sítě po blížícím se halvingu ———————————————————————————————————— LTC a BTC jsou úplně odlišné kryptoměny to že jede pomalu do sraček Litecoin neznamená že po halvingu půjde do sraček bitcoin .Litecoinu je 4x víc než Bitcoinu , Bitcoin je úplně na jiné cenové hranici jak Litecoin u bitcoinu se předpokládá že prorazí nové All-Time-High před nebo po halvingu a díky menšímu počtu mincí o proti Litecoinu se předpokládá daleko věší šance na růst ceny při halvingu btc než jak byli o ltc , to vše hraje btc do karet… Číst vice »