[Zprávy] • Lightning network na 10 000 uzlech • ECB: Libra je budíček pro banky • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během dneška nedošlo k výraznému posunu a trhy dále sbírají síly. Bitcoin mírně propadl a aktuálně se pohybuje kolem 8 200 USD, zatímco altcoiny ze lehce zotavily, aby vzápětí opět začaly padat. Klasický den na kryptotrzích. Dnešní analýzu vývoje ETH najdete zde. Analýzu XRP potom zde.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Banky, Burzy

Blockchain

Lightning Network síť přesáhla poprvé 10 000 uzlů

Počet uzlů v Lightning Network se poprvé zvýšil nad 10 000. Uzly jsou počítače, které pomáhají udržovat síť v chodu. Počet uzlů Lightning Network se za posledních 30 dní zvýšil o 3,1 procenta, aby dosáhl historického maxima 10 000. Což je sice málo, ale je to velmi významné číslo pro tuto síť.

Ripple přidává druhou největší jihokorejskou banku mezi své zákazníky

Ripple přidal do svého seznamu zákazníků nového bankovního partnera, což  společnosti pomohlo rozšířit svou síť finančních institucí. Druhá největší banka v Jižní Koreji, Shinhan Bank, je nyní novým zákazníkem Ripple, který by měl v budoucnu využívat služeb společnosti.

ECB: Libra je budíček pro bankovní systém

Libra od Facebooku by mohla potenciálně vyřešit některé problémy na mezinárodním platebním trhu, ale může vytvořit řadu dalších nových problémů, které budou vyžadovat tvůrčí myšlení regulačních orgánů, říká evropský centrální bankéř. Benoit Coeure, člen Výkonné rady Evropské centrální banky (ECB), ve svém vyjádření ve středu uvedl, že Libra je bezpochyby budíčkem pro centrální banky a tvůrce politik a ti by měli reagovat na tyto výzvy.

BitAsset integruje Dash

BitAsset oznámila integraci kryptoměny Dash do své platformy a rozšířila tak možnosti obchodování s fiat měnami ve východní Asii. Přidání nových párů Dash / USDT a Dash / CNYT umožní obchodníkům obchodovat prostřednictvím měn podporovaných Tetherem, zatímco pár s novým tchajwanským dolarem zajišťuje přímý přístup k fiat měnám.

Alipay, Bayer a Monsanto se spojují v projektu na vývoj blockchainu

Alipay, majitel Ant Financial, se spojil s farmaceutickým gigantem Bayer Crop Science, majitelem společnosti Monsanto, s cílem vyvinout blockchainové řešení pro potravinářský a rostlinný průmysl. Podotýkají, že tyto dvě společnosti podepsaly tzv. Letter of Intent, kde deklarovaly svůj zájem vyvinout řešení ke zvýšení sledovatelnosti a transparentnosti. Ant Financial také údajně informoval veřejnost, že má v úmyslu rozšířit své partnerství se společností Hyperledger o práci na interoperabilitě, standardech a blockchainových aplikacích. Podle autora zprávy podporuje firma Blockchain jako službu (BaaS) jak pro vlastní platformu, tak pro Hyperledger.

Bitcoinová nákupní aplikace Fold získala dalších 2,5 milionu dolarů

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: