[Zprávy] • Kryptoburzy drží krypto za 12 mld. USD • Coil (Ripple) poskytne platební platformu pro Mozillu • a další zprávy

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...

[Večerní souhrn článků] • Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo tři osoby z útoku na Twitter • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Za dnešní den se cena Bitcoinu příliš nezměnila, aktuálně je to jen o 0,31% výše, na 10 240 USD. Zato u altcoinů je velmi živo, rostou a zelenají se velmi výrazně, některé i o 5% a více, XRP dokonce o více, než 10%. Další informace najdete v naší analýze zde.

Kryptoměny

Banky, Burzy

Zajímavosti

Firma Coil s podporou Ripple uzavřela partnerství s Mozillou a Creative Commons

Coil, firma, která vyvíjí platební řešení pro velké společnosti na internetu, aby akceptovaly XRP jako způsob platby, vstoupila do významného partnerství se společnostmi Mozilla a Creative Commons. Společnost Coil, založená Ripple CTO Stefanem Thomasem, dospěla k dohodě se společností Mozilla a Creative Commons o poskytnutí grantu ve výši 100 milionů USD na stimulaci webu a umožnění tvůrcům obsahu vydělávat kapitál na obsahu, který vytvářejí pro různé platformy. Podle oficiálního oznámení by uživatelé mohli podpořit svůj oblíbený obsah také hotovostí, což v minulosti nebylo možné.

Kryptoburzy drží aktuálně kryptoměny v celkové výši přes 12 miliard USD

Kryptoburzy v současné době drží v BTC, ETH a USDT nejméně 12,4 miliard dolarů. Binance v současné době drží 3,6 miliardy dolarů; další je Huobi (2,5 miliardy USD), Bitfinex (1,8 miliardy USD) a Bittrex (1,6 miliardy USD). Od ledna se objem ETH, držený burzami, zvýšil o 38%, což je mnohem strmější nárůst než objem BTC (nárůst o 19%).

Wells Fargo testuje stablecoin navázaný na USD pro interní vyrovnávání plateb

Americký finanční gigant Wells Fargo vyvíjí stable coin, navázaný na americký dolar, který poběží na první blockchainové platformě firmy. Tento tokenizovaný dolar, nazvaný Wells Fargo Digital Cash, bude nejprve otestován v pilotním provozu pro interní vypořádání celé obchodní činnosti společnosti.

Binance investovala do čínské kryptomediální firmy

Kryptoburza Binance investovala do čínské kryptomediální firmy Mars Finance strategickou částku. Podle zprávy společnosti Bloomberg citující tiskovou zprávu nebyla výše investice zveřejněna, ale hodnota společnosti se pohybuje odhadem kolem 200 milionů dolarů.

Huobi otevřela pobočku v Argentině, nabídne převod místní fiat měny na krypto

Huobi Group dnes oznámila oficiální spuštění místní burzy Huobi Argentina podporované společností Huobi Cloud. To představuje první iniciativu společnosti Huobi na argentinském trhu. Huobi Argentina má v úmyslu zřídit místní tým, lokalizované operace a bránu pro obchodování fiat – krypto s argentinským Pesem (ARS).

Blockchain využit pro sledování recyklace plastového odpadu z moří na oděvy

Nizozemská společnost Waste2Wear vytvořila první sbírku recyklovaných tkanin na světě vyrobených z plastů, recyklovaných z oceánů, které lze vysledovat pomocí blockchainu. Ekologická firma pořádá výstavu v Paříži na mezinárodním textilním veletrhu Première Vision. Tato kolekce byla poprvé odhalena 20. srpna. Společnost oznámila spuštění beta verze svého blockchainového systému pro novou kolekci 22. srpna. Kolekce byla inspirována přáním zákazníků, aby byly použité plasty vysledovatelné.

Co číst dále?

Google Trends hlásí – bitcoinová nuda

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře