[Zprávy] • FATF požaduje ID od burz • market cap na 300 mld. USD a další novinky dne

0
bitcoin regulace FATF
Regulace kryptomen

Zatímco všichni napjatě čekají, jestli se povede Bitcoinu prorazit hranici 10,000 USD a Bitstamp kolabuje pod náporem uživatelů, máme pro vás i další důležité zprávy dne. Nesmí chybět vývoj na trhu, Libra, tržní kapitalizace a nová regulace v USA.

Tip: Bitcoin hash rate má nový rekord a stále stoupá

Nástup Libry povede k čistce altcoinů

Analytik Nicholas Merten tvrdí, že Libra společnosti Facebook má velký dopad nejen na Bitcoin, ale také na široký okruh altcoinů. Podle Mertena znamená rostoucí dominance BTC, která je nyní podle CoinMarketCapu na úrovni 57,38%, začátek dlouhodobé čistky na poli altcoinů, která povede k poklesu cen mnoha kryptoměn.

Více info v AJ zde.

Market Cap na 300 mld. USD poprvé po roce

Naposledy celková kapitalizace kryptoměn činila 300 miliard USD téměř přesně před rokem, 10. června 2018. Toto období podle některých znamenalo „začátek konce“ a kryptotrhy poté vstoupily do dlouhotrvající hibernace. Nyní se situace obrátila a BTC se rychle blíží k 10,000 dolarů, tento den by se mohl stát okamžikem předělu pro celkový sentiment trhu.

Více v AJ zde.

FATF nyní požaduje po kryptoburzách ID klientů

Členové FATF dostávají na základě nově vydaných směrnic jeden rok na implementaci nových pravidel. Kam se hrabe Libra – Od nynějška se vyžaduje, aby kryptoburzy (spadající do kategorie „poskytovatelé virtuálních aktiv“) dodaly ke každému převodu jméno původce, číslo účtu, fyzickou adresu atd. Pokud se někdo dostane na seznam „zlobivých“ bude mít zákaz provádět jakékoli transakce.

Více v AJ zde.

Atlantis hard fork na ETC

Hard fork Atlantis pro Ethereum Classic (ETC) byla oficiálně nastavena na bloku 8,772,000, v souladu s protokolem ECEP (Ethereum Classic Improvement Protocol) prostřednictvím Discordu 20. června.

Více informací v AJ zde.

Ripple má více nových klientů díky Libře

Ripple CEO Brad Garlinghouse říká, že jeho firma vděčí Davidu Marcusovi z Libry za rekordně velký příliv klientů. Zdá se, že v Ripple mají Libru docela v oblibě.

Více informací v AJ zde.

Co číst dál?

BTC už je skoro na 10,000 USD a stále roste, prorazí „magickou“ hranici?

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na