[Zprávy] • Dorsey nabízí 1 BTC jako výhru • Coincheck se chce přidat k Libře • a další novinky dne

0
zprávy, události

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Celému uplynulému týdnu dominoval obrovský tlak na kryptotrhy. S končícím týdnem Bitcoin neudržel hranici 10 000. Mezi altcoiny si nejlépe vedou BCH a ADA se zisky více než 5 %. Více informací v našich analýzách.

Kryptoměny

Burzy

Blockchain

Cash App nabízí na Twitteru výhru až 1 BTC

Tweet už je virální s více než 1 milionem sdílení. Můžete se přidat. 🙂 Výhry jsou 100 USD, 500 USD a 1 BTC.

Ruský výrobce zbraní se obrací na BTC, aby se vyhnul americkým sankcím

Sojuzmash, Svaz výrobců strojů v Rusku, požádal centrální banku o povolení přijímat platby v Bitcoinech a stablecoinech za obchody se zbraněmi. Tvrdí, že to pomůže obejít americké a mezinárodní sankce.

Řecký miliardář chce zavést první stablecoin, navázaný na cenu legální marihuany

Cílem Swissx Bank of Cannabis (SBC), se sídlem ve švýcarském městě Gstaad, je poskytnout legálnímu konopnému průmyslu sekundární trh. Vydání přichází v součinnosti s Swissx Global Hemp Exchange, což pomůže mezinárodní expanzi projektu. Bude spuštěn i tzv.  stablecoin s názvem SWX Coin. Tvůrci údajně navázali tento coin na semena konopí v hodnotě 750 milionů USD a 250 milionů švýcarských franků (252 milionů USD). Autoři tvrdí, že jde o první takový stabilecoin určený na trhy související s konopím.

Coincheck, japonská kryptoburza, se chce přidat k Libře

Online makléřská společnost Monex Group Inc., majitel japonské kryptoburzy Coincheck, se chystá připojit k projektu kryptoměny Libra od Facebooku. CEO Oki Matsumoto oznámil, že společnost podala žádost o vstup do Nadace Libra.

Jihokorejský telecom začal využívat blockchain

SK Telecom, jihokorejský telekomunikační operátor a jeden z největších chaebolů v zemi, vstupuje do sféry blockchainu zavedením podnikové blockchainové platformy STONledger zaměřené na ověřování identity a mobilní obchod.

Co číst dále?

Mike Novogratz se vsadil, že BTC dosáhne letos na ATH

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na