[Zprávy] • Dash umožňuje okamžité transakce • Kryptoburzy utíkají do Japonska • Šéf FEDu přirovnal BTC ke zlatu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce (podrobnosti ke každé zprávě získáte níže):

  • Kryptoměna DASH umožňuje nyní okamžité transakce
  • Gruzie vyňala kryptoměny z daně z přidané hodnoty
  • Razie na nelegální těžaře v Číně může zvednout ceny BTC
  • BTC ATMs použity pro praní špinavých peněz
  • Více než 100 kryptoburz utíká do Japonska kvůli příznivější legislativě
  • John McAfee reagoval na tweet Donalda Trumpa o kryptoměnách
  • Šéf amerického FEDu přirovnal Bitcoin ke zlatu

Dash umožňuje okamžité transakce po updatu

Jedním z problémů, kterými trpí jakýkoli projekt založený na Bitcoinu, je možnost 51% útoku. Kryptoměna Dash vyřešila problém s tím, že se po update spoléhá více na  tzv. Masternode sítě, kromě POW. Mimo větší odolnost vůči útokům celá síť nyní může okamžitě potvrzovat transakce.

Gruzie vyňala kryptoměny z daně z přidané hodnoty

Ministr financí Gruzie Nodar Khaduri nedávno podepsal návrh zákona, jehož cílem je regulovat zdanění subjektů, které obchodují s měnami nebo kryptoměnami. Návrh zákona vstoupil v platnost na konci června. Definice decentralizované měny, kterou návrh zákona předkládá, je údajně následující: „Kryptoměny jsou digitální aktiva, která jsou vyměňována elektronicky a jsou založena na decentralizované síti. Jejich výměna nevyžaduje spolehlivého zprostředkovatele a je řízena pomocí distribuované technologie.” Článek dále upřesňuje, že těžaři budou muset i nadále platit DPH, pokud nejsou registrováni v zahraničí. To může mít za následek relokaci místních těžařů.

Razie na nelegální těžaře v Číně může poslat BTC výš

Kromě velryb by se hodleři měli naučit dávat pozor na nelegální těžaře BTC, jejichž náklady na elektřinu jsou nulové. Důvod? Jejich bod zlomu je dostatečně nízký, aby snížil spravedlivou tržní hodnotu ceny Bitcoinů, a tím zrušil jeho sedmimístné ambice. V tomto týdnu čínská policie zatkla gang nelegálních těžařů BTC, kteří ukradli elektřinu v hodnotě přibližně 3 miliony dolarů. Při nedovoleném provozu bylo použito zhruba 4000 minerů.

BTC ATMs použity pro praní špinavých peněz

Španělská policie (Civil Guard) uvedla, že současná pravidla v Evropě jsou nedostatečná, pokud jde o odrazování od využívání BTC bankomatů k praní peněz. Podle agentury Bloomberg tento nedostatek vyplývá ze skutečnosti, že majitelé BTC bankomatů nemusí dodržovat přísné předpisy AML pro uživatele. Zvláštní policejní jednotka z jihoevropské země rozkryla zločineckou organizaci, která využívala BTC bankomaty k praní peněz z prodeje narkotik a údajně vyprala více než 9 milionů EUR (10,15 milionu USD) předtím, než byla její činnost rozkryta.

Více než 100 kryptoburz žádá o licenci v Japonsku

Zdá se, že japonský finanční regulační orgán (FSA) konečně ukončil své vlastní moratorium na udělování licencí na nové kryptoburzy. V průběhu roku 2018 zmrazil poskytování nových licencí burzám, a nyní existuje už více než 100 nových žádostí o licence, ačkoli od začátku letošního roku byly uděleny pouze 3 licence na nové kryptoburzy.

McAfee reagoval na tweet Donalda Trumpa

John McAfee reagoval na svém Twitteru na již známý tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa o Bitcoinu. Mimo jiné říká: “Zločin tady existuje 50 000 let … nic se tím nezmění. Říkáte, že [kryptoměna] musí být regulována. Koho chcete chránit? Občany, kteří dodržují zákony? Nenechte se vysmát příteli.”

Celé video zde:

Šéf amerického FEDU přirovnal Bitcoin ke zlatu

Šéf amerického FEDu Jerome Powell řekl, že si dokáže představit návrat do doby, kdy se ve Spojených státech používalo více měn. Během Powellovy výpovědi před Senátním bankovním výborem o plánované kryptoměně Libra v Libanonu řekl: “Velikost sítě Facebook znamená, že by mohla být v podstatě okamžitě systémově důležitá.” Ačkoli iniciativa vyvolala mnoho vážných obav, včetně obav o soukromí, z praní špinavých peněz, o ochranu spotřebitele a finanční stabilitu, mluvil Powell o kryptoměnách poměrně příznivě a řekl také: “Téměř nikdo nepoužívá Bitcoin pro platby, používá se spíše jako alternativa ke zlatu,” … “Je to spekulativní uchovatel hodnoty.

Co číst dál?

Přežije Bitcoin nástup kvantových počítačů?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hovad

S tím z Powell souhlasím bitcoin se převážně používá jako investice než platidlo , bitcoin patří mezi nejlepší dlouhodobé a nejméně rizikové (oproti altcoinum) investice .Chápu že plno investorům altcoinu se to nemusí líbit ale Bitcoin v současné době patří mezi nejméně ztrátové aktiva z dlouhodobého hlediska tak to prostě je a proto jeho podíl na trhu přesahuje více jak 60 % , to je jen důkaz toho že důvěra v Bitcoinu opět roste je to sice špatná zpráva pro altcoin fans ale zas velmi dobrá zpráva pro Bitcoin fans .Myslím že investice do Bitcoinu se letos vyplatí ze všech kryptoměn (pokud nemáte křišťálovou koulí na 2 300 altů z dlouhodobé investice ) nejvíce , Bitcoin z velké pravděpodobnosti dá o sobě zase vědět ze začátku podzimu a je jen otázkou jak na to zareagují alty .

Henry

Brat slova sefa Fedu vazne je velice smutne. Fed nikdy nepredpovedel krizi behem kazde krize jsou prekvapeni a jedine co umi je snizit uroky a QE aby nafoukly novou bublinu a znicit hodnotu meny. Powell bude zodpovedny za zniceni USD behem dalsi krize. Uz jen tim ze prirovnava BTC ke zlatu ukazuje ze nema tuseni o cem mluvi. Je to jako kdyz Ben Bernanke v roce 2006-7 trvdil verejne, ze adjustable rate mortgage je vyborny deal pro lidi a potom jim zacal zvysovat urokove miry….

Ale poradku pokud lide chteji investovat na zaklade informaci fedu at to tak udelaji U3 unemployment rate je velice validni indikator prece to kdyz clovek pracuje 1 hodinu tydne jako ridic uberu tak to znamena ze je zamestnan na plny uvazek nebo pokud clovek hleda praci vice jak 1 rok tak ho prece nebudou pocitat v U3.

Nase CNB si v pohode schvalila bail in jako reseni krize par let dozadu nikde se o tom v novinach nepise.

Ano toto jsou presne lide od kterych mame brat informace za pravdive a podle toho investovat.

Jsem velice zvedavy na to jak bude probihat tato krize co pomalu klepe na dvere a behem te se potvrdi jestli je BTC uchovatel hodnoty jako zlato.

Staci se podivat co dela zlato od doby co fed potvrdil trhum ze bude rate cut… po posledni vystoupeni fedu zlato prolomilo rezistenci a za 3 dny vyskocilo o 100 USD a ted nekolik balancuje lechce nad 1400, jestli za 14 dni fed udela rate cut co trhy ocekavaji prakticky na 100% tak prakticky startuje novy bull run ve zlatu. Uvidime jestli BTC jako “uchovatel hodnoty” take odstaruje zatim je -9% behem 24 hodin.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: