[Zprávy] • Bitcoin posiluje díky ETF • Burger King v Německu přijímá platby v BTC • a další události dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Díky zahájení ETF a dalším pozitivním zprávám vyšplhal Bitcoin na 10 600 USD. Altcoinům se také až na výjimky daří a jsou v zelených číslech. Více se dozvíte v naší analýze.

Kryptoměny

Burzy, banky

Adaptace

Regulace

Ripple přesouvá dalších 500 mil. XRP

Fintech startup Ripple přesunul 500 milionů tokenů XRP ze své escrow peněženky, podle údajů z Whale Alert, ze 3. září. Je to již několikátý takto velký přesun prostředků za sebou a to navzdory protestům komunity. Otázka je, co má Ripple za lubem?

Bitfinex nyní umožňuje obchodování na 100x páku

Bitfinex zapnul funkci, která umožňuje obchodníkům spekulovat o ceně BTC a ETH proti Tetheru až do 100x pákového efektu. Před zavedením dvou nových derivátoů mohli obchodníci obchodovat na burze se sídlem v Hongkongu až do maxima 3,3x pákového efektu. To je poměrně velké sousto i pro zkušené investory a zvlášť v kryptu, ale zdá se, že je po takto velké páce poptávka, Bitfinex zdaleka není první burzou, která to umožnila. 

OKCoin oznámila hlasování o udělení odměny ve výši 1  000 BTC

Kryptoburza OKCoin se zavázala věnovat 1 000 BTC do komunitního „hlasovacího“ rozvojového fondu pro projekty zaměřené na BTC, BCH a BSV. Iniciativa nazvaná „Budujme společně Bitcoin“ umožní, aby kryptonadšenci přišli na platformu OKCoin a “hlasovali, pro který projekt by chtěli získat dar”. Zajímavé je, že to mohou být projekty na rozvoj BTC, ale i odnoží BCH a BSV. 

Německý Burger King nyní přijímá platby v BTC

Německá pobočka světoznámého řetězce rychlého občerstvení Burger King nyní přijímá platby v BTC a to na svých webových stránkách pro doručování a v mobilní aplikaci. Takže v Německu už to jde, kdy to půjde i u nás?

PWC v Lucembursku bude od klientů přijímat platby v BTC

Jedna z velkých auditorských firem, PwC Lucembursko nedávno v tiskové zprávě oznámila, že začne přijímat platby provedené pomocí kryptoměn od klientů, a to počínaje 1. říjnem 2019. Další velká firma zkouší na malém trhu, jak by to mohlo fungovat… 

Nizozemská centrální banka chce registraci kryptofirem

Nizozemská centrální banka dnes odhalila, že začne regulovat firmy, které nabízejí služby související s kryptoměnami, a to od 10. ledna 2020. De Nederlandsche Bank objasnila, že příslušné firmy v tomto sektoru se musí zaregistrovat, pokud chtějí pokračovat v činnosti.

Co číst dále?

Probudíte v sobě žraloka? Česká kryptoburza vstupuje na domácí trh

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img