[Zprávy] • 85 % dostupných BTC vytěženo • V Číně není BTC ani v top 10 a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

První srpnový den byl ve znamení mírného růstu BTC, který se vrátil nad čtyřcifernou hranici. Podle analytiků je za růstem vliv optimismu plynoucí ze snížení úrokových sazeb v USA a další události. Více informací v naší analýze. Dlouhodobější výhled zde. Altcoiny drží mírný růst.

Kryptoměny

Technologie

Regulace

Burzy

Do dnešního dne už bylo vytěženo 85 % všech dostupných BTC

Asi 85 % z celkového množství 21 milionů Bitcoinů již bylo vytěženo, takže zbývalo jen 3,15 milionu mincí. Ale zatímco většina dostupných BTC byla již uvolněna, zbývajících 15 % bude pomalu vznikat v průběhu příštích 100 let. Nový BTC se vyrobí pokaždé, když se v síti vyrobí nový blok, nyní přibližně každých 10 minut.

Podle čínského ratingu jsou ETH, EOS a Tron lepší než BTC

Čínské Centrum pro rozvoj informací a průmyslu (CCID) zveřejnilo své nejnovější hodnocení kryptoměn. Začátek seznamu? EOS, který podruhé zaujímá nejlepší místo. Ethereum je těsně v závěsu a Tron – přes své nedávné problémy a spory – skončil na třetím místě. Ale kde je BTC, číslo jedna podle tržní kapitalizace? Není dokonce ani v top ten. Podle hodnocení se Bitcoin umístil na 11. místě se 103 body – pro srovnání, EOS skóroval se 153,1 body. Jak však CCID dospělo k tomuto překvapivému závěru? Projekty jsou hodnoceny na základě jejich základní technologie, použitelnosti a kreativity podobným způsobem jako u Weissova ratingu. Ale zatímco Weiss dal Bitcionu A za jeho úsilí, čínské centrum zastává méně lichotivý názor.

CEO Binance: sezona altcoinů teprve před námi

CEO Binance Changpeng Zhao si myslí, že příští sezona altcoinů bude mít lepší výsledek, než měla ta v roce 2017. Zhao věří, že toto odvětví dozrálo a investice do altcoinů nebudou tak riskantní jako před dvěma lety. A tentokrát se obejde bez white paperů.

Seagate a IBM pracují na pilotním ověření využití blockchainu proti korupci

Firma Seagate rozšířila svou práci v oblasti blockchainu s cílem posoudit potenciál této technologie v boji proti korupci. Podle Forbes navazuje na práci na PoC (proof of concept), který odstartoval v roce 2018 ve spolupráci s IBM. Seagate posouvá testovací produkt založený na blockchainu do pilotní fáze, aby posoudil, jak škálovatelná by mohla být platforma.

CryptoKitties v NBA

Národní basketbalová asociace (NBA) Spojených států oznámila, že se spojí s producentem kryptoher Dapper Labs. Partnerství bylo vytvořeno za účelem vývoje nové hry obsahující sběratelské kousky založené na blockchainu. Hra s názvem NBA Top Shot bude konkurenční hrou s konceptem budování sbírek pomocí kryptoměny. Hra by měla být spuštěna začátkem příštího roku a měla by umožnit uživatelům vlastnit, obchodovat a uchovávat sbírky ze živých záběrů NBA her.

CEO LedgeruX se chce soudit

Paul Chou, CEO LedgerX, prohlašuje, že bude žalovat Commodity Futures Trading Commission (CFTC) za protisoutěžní praktiky poté, co americký regulátor tvrdí, že ještě musí schválit fyzicky dodané bitcoinové futures společnosti, a tím zdržuje vydání povolení.

Bitfinex projde plánovanou údržbou a bude offline 3 hodiny

Kryptoburza Bitfinex oznámila, že projde plánovanou údržbou a upgradem, takže bude 3 hodiny offline. Více informací v tweetu:

Kraken získal v akvizici Interchange

Kryptoburza Kraken získala v akvizici společnost Interchange, poskytovatele účetních a portfoliových služeb pro institucionální investory do kryptoměn. Tisková zpráva zveřejněná 31. července uvádí, že akvizice podpoří vytvoření end-to-end kryptoměnové platformy pro obchodování a platformy pro vypořádání.

Co číst dále?

 

Analýza Alessia Rastaniho: Scénáře pro Bitcoin – Před návratem na ATH může klesnout na 4,5 tisíc $

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: