Yahoo se pouští do světa kryptoměn • Z trhu mizí spekulanti sázející na pokles • Druhá šance pro Bitcoinové ETF

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Internetový obr Yahoo nově spouští obchodování s kryptoměnami. Spekulanti na pokles začínají vyklízet své pozice, americký regulátor SEC se chystá přezkoumat všech devět nedávno zamítnutých žádostí o schválení Bitcoinových ETF a londýnská International Currency Exchange vydává globální platformu pro obchodování s kryptoměnami jménem Bakkt. Svět kryptoměn zaznamenal v poslední době mnoho převážně pozitivních zpráv.

Bitcoinové futures kontrakty spekulující na propad ceny byly minulý týden na historicky nejnižších hodnotách, což by mohlo indikovat dlouho očekávanou změnu trendu kryptoměnového trhu. Podle dat americké Komise pro termínované obchodování s komoditami (CFTC) byl počet kontraktů spekulujících na pokles Bitcoinu pouze 1266, což je nejnižší číslo od prosincového uvedení na trh.

„Tato reakce spekulantů je s největší pravděpodobností připisována blížícímu se rozhodnutí americké Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) ohledně schválení prvního Bitcoinového ETF společnostmi CBOE a Van Eck, jemuž se připisují vysoké šance na úspěch. Dále také silnou podporou investorů, která drží Bitcoin nad hladinou 6000 USD,“ vysvětluje Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Finanční giganti vstupují na kryptoměnový trh

Londýnská International Currency Exchange (ICE), jeden z největších maloobchodních operátorů směnných kurzů na světě s obratem přes 1,8 miliardy dolarů, vydává globální platformu pro obchodování s kryptoměnami jménem Bakkt. Na budování projektu se podílely například firmy jako Microsoft, Starbucks či BCG. Mnoho investorů a nadšenců do kryptoměn věří, že právě Bakkt je novým palivem pro nastartování býčí nálady na kryptoměnových trzích.

ICE sdružuje více než 10 tradičních burz po celém světě včetně např. New York Stock Exchange (NYSE), což by mohlo přivést do Bitcoinu a dalších kryptoměn “novou krev” v podobě institucionálního kapitálu. Díky svému institucionálnímu základu bude Bakkt plně podléhat americké federální regulaci.

Bitcoinové ETF mají druhou šanci

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) oznámila, že se chystá přezkoumat všech devět nedávno zamítnutých žádostí o schválení burzovně obchodovaných fondů (ETF) společnostmi Proshares, GraniteShares a Direxion. Ty byly zamítnuty z důvodu nesplnění požadavků směřujících proti podvodům a manipulacím. Přesné datum stanovení rozhodnutí ovšem nebylo specifikováno. Trhy na tuto zprávu zareagovaly mírným nárůstem. Většina analytiků se však domnívá, že konečné stanovisko SECu se tímto nezmění.

Přezkoumání můžeme i přesto považovat za pozitivní signál do budoucna, jelikož to poukazuje na fakt, že SEC není jednoznačně přesvědčen o zamítnutí ETF. Tomu nasvědčuje i skutečnost, že jeden ze členů komise, konktrétně komisařka Hester M. Pierce, vyjádřila jednoznačný nesouhlas s rozhodnutím o zamítnutí ETF bratří Winklevossových,” říká Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.

Yahoo se pouští do světa kryptoměn

Yahoo finance nově spouští obchodování s kryptoměnami Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC)Mimo to poskytuje sledování statistik a vývoje grafů kryptoměn Bitcoin Cash (BCH), Ethereum clasic (ETC) či EOS. Značná část kryptoměnové komunity se k této události vyjádřila se slovy, že je to důležitý krok vpřed pro globální adopci kryptoměn. Například kryptoměnový nadšenec a zakladatel společnosti Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano se na Twitteru vyjádřil takto:

tweet

Článek nám byl zaslán kryptofondem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Malling

kryptoměna nejsou investice, ale vysoce riziková spekulace

spot_img