Trend a nástroje pro jeho určení

Také máš pocit, že nyní je ten správný čas na obchodování kryptoměn? V tomto díle tě seznámíme s některými nástroji technické analýzy pro určení vývoje trhu.

Trend #

V podstatě existují 3 typy trendu (uptrend, downtrend, konsolidace – tedy pohyb do strany).

Trendové linie #

Pomocí trendových linií si můžeme lépe vizuálně označit vývoj trhu (trend). Trendové linie je možné zakreslovat na různých časových pásmech (timeframe), kdy si na vyšším časovém pásmu (např. měsíční graf) určíme hlavní trend a na nižších časových pásmech se pak snažíme obchodovat ve směru hlavního trendu při krátkodobých korekcích, např. na denním grafu, které si opět můžeme vyznačit trendovými liniemi.

Při uptrendu nám vznikají vyšší maxima a zároveň vyšší minima. Pokud se má trend změnit, např. z downtrendu na uptrend, potřebujeme, aby trh vytvořil ideálně alespoň 2 vyšší maxima a 2 vyšší minima.

Moving Average #

Dalším nástrojem technické analýzy je Moving Average (MA), pomocí kterého si opět můžeme vypomáhat při rozpoznávání trendu.

Ichimoku #

Funguje podobně jako Moving Average. Pokud je cena nad cloudem (obláčkem), jedná se o uptrend, pokud cena prorazí pod cloud a zavře pod ním, jedná se o možný začínající downtrend.

Závěr #

Všechny výše uvedené nástroje technické analýzy je ideální obchodovat v kontextu daného trhu. Dejte si tedy pozor, je důležité vědět, s kým a kde soupeříte.

Video #