[Zprávy] Bitcoin ETF budou schváleny v únoru 2019 • AliPay zakázal obchodování s Bitcoinem a další novinky

0
(0)

Bitcoin ETF budou schváleny pravděpodobně v únoru 2019 • AliPay zakázal obchodování s Bitcoinem • Nový 7nm ASIC – 5x větší výkon, poloviční spotřeba • Největší kanadská kryptoburza míří do Evropy • Čína přitvrzuje restrikce

Bitcoin ETF budou schváleny pravděpodobně v únoru 2019

Kryptoanalytik Brian Kelly předpověděl, že schválení burzovního nástroje Bitcoin ETF přijde nejdříve v únoru 2019. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) znovu odmítla burzovní obchody Bitcoin ETF, což je další připomínka toho, že produkty založené na Bitcoinu, které navrhují různé subjekty, nebyly schopny přiměřeně řešit obavy týkající se ochrany spotřebitele.

Brian Kelly pro CNBC říká, že únor 2019 bude měsíc, kdy SEC schválí první Bitcoin ETF. Kelly se domnívá, že předtím, než SEC schválí Bitcoin ETF, bude nezbytné, aby přesně prozkoumalo trh, což pomůže identifikovat možnosti manipulace s trhem a podvody při obchodování a zmírnit je. Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Největší čínská platební aplikace AliPay zakázala obchodování s Bitcoinem

AliPay, největší platební aplikace v Číně v hodnotě 150 miliard dolarů, oficiálně zakázala obchodování s Bitcoinem over-the-counter (OTC). Oznámení společnosti AliPay sdílel Red Li, kryptovýzkumník a spoluzakladatel čínské kryptokomunity 8BTC. Ten uvedl, že uživatelé AliPay nesmějí používat finanční síť pro obchodování s Bitcoinem na OTC a neregulovaných trzích.

Navzdory nadšení vůči sektoru kryptoměn a blockchainu, společnost AliPay byla nucena nepřímo odstranit obchodníky s kryptoměnami ze své sítě, když vláda Číny požádala všechny banky a poskytovatele kryptoměnových finančních služeb o zrušení obchodních Bitcoinových účtů již v únoru. Článek Financial News, publikovaný v Čínské lidové bance (PBOC), říká:

„Aby se zabránilo finančním rizikům, Čína zintenzivní opatření k odstranění jakýchkoli onshore nebo offshore platforem týkajících se obchodování s virtuálními měnami nebo ICO.”

Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nový 7nm ASIC – 5x větší výkon, poloviční spotřeba

Japonská společnost Triple-1 Co. Ltd., založená v listopadu 2016 a se sídlem ve Fukuoce, se zabývá vývojem čipů ASIC pro mining kryptoměn. Společnost s vývojem začala v únoru minulého roku. Tento týden společnost Triple-1 potvrdila, že dokončila vzorový čip, vzorovou desku a prototypovou jednotku těžebního [7nm] čipu ASIC pod jménem Kamikaze. Energetická účinnost čipu Triple-1 7Nm je na úrovni 0,05W/GH. Yamaguchi řekl:

„Přestože těžební kapacita je více než čtyřnásobná oproti konvenčním výrobkům, očekává se, že spotřeba energie se sníží na polovinu.”

Více se dočtete zde: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Největší kanadská kryptoburza míří do Evropy

Ve čtvrtek vydala kanadská kryptoburza Coinsquare tiskovou zprávu, kde odhalila, že do čtvrtého čtvrtletí roku 2018 začne působit v Evropě. Jak uvedlo kanadské vedení, Coinsquare zamýšlí nabídnout celé Evropě kompletní služby, včetně podpory obchodování s kryptoměnami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, XRP, Dogecoin a Dash. Cole Diamond, CEO Coinsquare, řekl:

„Vstup na masivní trh, jakým je EU, je vzrušujícím krokem blíže k vizi Coinsquare, že se stane globální finanční institucí 21. století.”

Více se dočtete zde: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Čína zakazuje kryptoeventy v Pekingu

Navzdory čínským celostátním zásahům proti kryptoměnám, které již byly zavedeny, čínská vláda jde o krok dále a schválila dekret zakazující všechny události související s kryptoměnami v Pekingu. Podle místní zpravodajské kanceláře, South China Morning Post, úřady zakázaly všem hotelům, obchodním centrům, kancelářským budovám a jiným komerčním nemovitostem hostování „diskusí o kryptoměnách a propagačních akcích”. Toto rozhodnutí bylo oficiálně oznámeno před pěti dny místním finančním oddělením. V dokumentu se uvádí, že tato akce byla zaměřena na ochranu veřejných zájmů a finanční bezpečnosti regionu, kromě toho i na posílení čínského jüanu a zlepšení hospodářské stability země. Více se dočtete zde: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil Marek H.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img