Ruská policie zabavila ​​22 Bitcoin bankomatů v celorepublikovém zásahu

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Ruský provozovatel Bitcoin ATM, tedy Bitcoin bankomatů, kde si můžete směnovat peníze za kryptoměny, to nebude mít lehké. Zabavili mu totiž stroje z šesti měst bez jakéhokoliv varování.

Mohlo by náhle a neohlášené zabavení 22 Bitcoin bankomatů rozpoutat v ruských městech další zákroky proti kryptoobchodu?

Až do pátku 31. srpna BBFpro spokojeně provozovala své Bitcoin ATM v celém Rusku. Bez varování nebo vysvětlení bylo všech 22 bankomatů zabaveno bez předchozího upozornění nebo varování.

Kdo za tím stojí

Když byli dotázáni na zabavení, generální ředitel společnosti BBFpro Artem Bedarev řekl místním médiím, že tato akce byla vykonána na příkaz úřadu generálního prokurátora Ruska a dodává:

„Bylo mi řečeno, že inspekce bude trvat nejméně šest měsíců a že bankomaty nebudou vráceny, dokud nebude dokončena.”

BBFpro měl 22 strojů rozmístěných v devíti městech a Bedarevovi se zdá zvláštní, že byly všechny do jednoho zavabeny takřka současně.

Regulátoři se bojí nekontrolovaných převodů peněz

Zástupci ruské banky varovali, že regulátoři „systematicky pracují na odhalování protiprávního jednání na finančním trhu”. Naznačili také, že konverze digitálních aktiv na fiat a možnost nekontrolovaných přeshraničních peněžních převodů by mohla být použita k financování řady nezákonných činností.

Právní zástupce BBFpro a zástupce Centra pro digitální práva Sarkis Darbinyan řekl:

„V současných právních předpisech neexistuje zákaz nakupování kryptoměn. Společnost dodržuje všechny postupy stanovené zákonem, platí daně a dokonce identifikuje uživatele, a to I přesto, že zatím takovéto požadavky neexistují.”

Zdroj: bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img