[Polední zprávy] • Trhy opět v červených číslech • Mati Greenspan kritizuje Stellar • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Americký prezident D. Trump včera oznámil „de-eskalaci“ konfliktu a Bitcoin spadl o 5% během několika málo hodin. Nyní je tedy zpátky pod hranicí 8 000 USD. Tomu odpovídá i nálada na trzích podle Fear & Greed indexu, který spadl na číslo 44, což už opět značí obavy. Propad se nevyhnul ani altcoinům, které jsou také nyní v převážné většině v  červených číslech.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nej coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD a BTC, NEXO, Link, XTZ.

Kryptoměny

Regulace

Burzy a banky

Blockchain / Technologie / Zajímavosti

Mati Greenspan kritizuje Stellar

Mati Greenspan je znám jako jeden z rozumných podporovatelů BTC. Je také dlouhodobě býčí na XRP, i když nesouhlasí s postupy Ripplem týkající se XRP. Když byl Mati Greenspan požádán o názor na Stellar, uvedl, že nikdy neměl na XLM long pozice déle než několik dní. Domnívá se, že tokenomika Stellaru je zmatená. Zdůrazňuje však, že rozhodnutí spálit polovinu XLM byl „krok správným směrem“.

ECB chce vlastní kryptoměnu, ale nebude bránit vzniku komerčních projektů typu Libry

Podle prezidentky ECB Christine Lagardeové zvažuje Evropská centrální banka zřízení vlastní CBDC. V nedávném rozhovoru naznačuje, že se musí přizpůsobit tomuto měnícímu se světu a že banka nebude zasahovat do žádných soukromých společností při navrhování podobné digitální formy plateb. „Pokud jde o další postup, ECB bude i nadále posuzovat náklady a přínosy vydání digitální měny centrální banky (CBDC), která by zajistila, že široká veřejnost bude i nadále schopna používat peníze centrální banky, pokud míra využití fyzických peněz nakonec klesne. […] Podrobně se zabýváme proveditelností a výhodami CBDC, také proto, že by to mohlo mít významné důsledky pro finanční sektor a pro přenos měnové politiky.“

Thajská banka pracuje na aplikaci pro přeshraniční platby s pomocí Ripple

Nejstarší thajská banka Siam Commercial Bank (SCB) spolupracovala se společností Ripple na vytvoření mobilní aplikace, založené na blockchainu, pro okamžité a levné přeshraniční platby. Aplikace – známá jako SCB Easy -, byla v prosinci prezentována během každoroční zákaznické akce Ripple, Swell. Demo údajně prokázalo svou schopnost odesílat přeshraniční platby během několika sekund na základě QR kódů.

Platforma Binance Futures oznámila přidání Litecoinu

Od dnešního dne platforma Binance Futures otevírá další deriváty na dobu neurčitou s kryptoměnou Litecoin. Tentokrát je Litecoin (LTC) spárován s USDT, což z něj činí šestou kryptoměnu na platformě.

TikTok chce přejít na blockchain kvůli lepší bezpečnosti

Bylo zjištěno, že TikTok má vážné bezpečnostní chyby, které útočníkům umožňují převzít kontrolu nad účty. Majitel aplikace TikTok, společnost ByteDance, aktivně zkoumá technologii blockchainu – a nedávná bezpečnostní chyba zjištěná v její aplikaci může urychlit implementaci a výzkum.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře