[Polední zprávy] • Kryptotrhy prudce oslabují • Pozor na falešné tokeny na Uniswapu • a další novinky

5
(6)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Kryptotrh včera ztratil přes 5 % své tržní hodnoty, když Bitcoin propadl pod 12 000 USD, následován altcoiny. Dominance BTC na trhu se však mírně zvýšila, protože většina altcoinů také klesla. Během včerejšího obchodování se také prudce propadlo zlato, což znovu potvrdilo zvýšenou korelaci mezi oběma skupinami aktiv. Naproti tomu akciové trhy byly v zelené. Nasdaq Composite zvýšil svou hodnotu o 0,75 % po rally tech společností. S&P 500 vymazal všechny ztráty, zaznamenané během nejintenzivnějších dnů pandemie COVID-19 a dosáhl čerstvého maxima všech dob.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Prorazili jsme 12 000 USD, po throwbacku up? Přehled trhu zde: Bull trap na Bitcoinu. Cesta nad 12 000 USD je zamítnuta!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

VeChain získal nového partnera pro blockchain

Společnost VeChain spolupracuje s jednou z největších sítí nezávislých účetních a poradenských společností na světě s cílem poskytovat pokročilá řešení blockchainu. Podle příspěvku, zveřejňovaného nadací VeChain, uzavřela společnost partnerství s firmou Grant Thornton Cyprus. Cílem partnerství je využívat „pokročilá blockchainová řešení VeChain pro různá průmyslová odvětví“ mezi sítí klientů Grant Thornton, včetně potravinářského průmyslu, farmaceutického průmyslu a logistiky.

Kryptoburzy, banky, firmy

Coinbase zalistovala Band token

Od dnešního dne podporuje kryptoburza Coinbase Band Protocol (BAND) na Coinbase.com a v Coinbase aplikacích pro Android a iOS. Coinbase na svém blogu informuje: Vezměte prosím na vědomí, že v tuto chvíli budeme podporovat pouze tokeny ERC-20 BAND. Zákazníci Coinbase nyní mohou kupovat, prodávat, převádět, odesílat, přijímat nebo ukládat BAND. BAND je k dispozici ve všech oblastech podporovaných Coinbase s výjimkou státu New York.

Binance pomohla ukrajinským úřadům dopadnout kyberpodvodníky

V loňském roce burza zahájila novou iniciativu nazvanou Bulletproof Exchanger, jejímž cílem je identifikovat a sledovat centra škodlivé činnosti zahrnující kryptoměny nebo společnosti v ekosystému. Po objevení takových aktivit se společnost Binance spojí s úřady, aby je odstranila. Nedávná spolupráce s ukrajinskými orgány činnými v trestním řízení vedla k zatčení skupiny kybernetických zločinců, kteří byli údajně odpovědní za několik útoků s ransomwarem a za komplexní operace praní peněz. Organizace ukradla více než 42 milionů dolarů z mnoha takových útoků a vydírání.

DeFi

Celková hodnota akiv v DeFi může být nadhodnocená až o 2,3 mld. USD

Celková hodnota USD uzamčená v protokolech decentralizovaného financování (DeFi) nedávno překročila hranici 6 miliard USD podle zdroje dat onchain, DeFi Pulse. V současné době se tento údaj pohybuje na úrovni 6,32 miliardy USD, poté, co se zvýšil téměř šestkrát, protože dosáhl značky 1 miliardy USD před méně než třemi měsíci. Exponenciální růst, zaznamenaný v letošním roce, lze do značné míry přičíst příchodu tzv. yield farming. Zakladatel Encode Club Damir Bandalo však tvrdí, že tento údaj je poněkud nafouknutý. Namísto 6,32 miliard dolarů Bandolo říká, že 3,5 miliard dolarů je lepší odhad skutečné hodnoty uzamčené v top 15 protokolech DeFi.

Pozor na falešné tokeny na Uniswapu

Falešné tokeny nadále trápí decentralizovanou burzu Uniswap. Teller Finance tweetoval, že byl vytvořen falešný token Teller a fond Uniswap. Teller Labs neučinila žádná oficiální oznámení o jakémkoli potenciálním, plánovaném nebo nadcházejícím spuštění tokenů.  Vysoce očekávaný prodej tokenů protokolu NEAR token také přitahoval podvody, tým oznámil na Twitteru, že jediné oficiální prodejní místo tokenů je na webu projektu. Na rozdíl od centralizovaných platforem Uniswap neudržuje žádná pravidla ani kritéria pro zalistování nových tokenů, což znamená, že kdokoli může na burze zalistovat token ERC-20.

Zajímavosti

Vitalik Buterin prodal své ETH za fiat

Tvůrce Etherea Vitalik Buterin připustil, že jak prodal, tak daroval své ETH podíly, když cena byla 700 USD. I když to neuvedl, zdá se nepravděpodobné, že prodal celý svůj podíl v ETH – ačkoli kolik ETH dnes vlastní, není v současné době známo. Buterin také řekl, že od roku 2017 nenakoupil žádný Bitcoin.

Edward Snowden dostal 35 000 USD za přednášky o Bitcoinu

Whistleblower Edward Snowden dostal nejméně 35 000 dolarů za virtuální přednášky o Bitcoinu. Blockstack, konkurent společnosti Ethereum, mu v březnu 2018 zaplatil 20 000 dolarů, aby promluvil během Blockstack Berlin. A BTC Media, vydavatel časopisu Bitcoin Magazine, mu zaplatil 15 000 dolarů, aby promluvil na konferenci Bitcoin 2019, která se konala v San Franciscu v červnu téhož roku.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jacob

Bilion v čr – 1 000 000 000 000
Miliarda v čr – 1 000 000 000
Správně: Celková hodnota akiv v DeFi může být nadhodnocená až o 2,3 miliardy USD

spot_img