[Polední zprávy] • Bitcoin se odpojil od korelace s americkými akciovými trhy a dál pokračuje v růstu • a další novinky

0
zprávy, news
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin včera prorazil hranici 7 000 USD a nyní stále roste, aktuální cena je už nad 7 500 USD, což je růst o 6,3 % za posledních 24 hodin. Altcoiny jsou také v zelených číslech a prudce posilují. Podle analytiků se Bitcoin odpoutal od tradičních akciových trhů, ale na potvrzení tohoto trendu budeme muset počkat. Více informací naleznete v našich aktuálních TA.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejší den najdete zde: BTC/USD, LTC/USD a dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za předchozí den.

Kryptoměny

Bitcoin od března následuje vývoj na americkém akciovém trhu. Krátkodobá korelace však tento čtvrtek byla přerušena, když se tyto trhy začaly pohybovat opačným směrem. Pokles amerických akcií nastal poté, co Financial Times informoval, že Remdesivir, droga Gilead Sciences testovaná jako potenciální vakcína proti novému koronaviru COVID-19, propadla během klinických studií. Informace unikly ze zprávy Světové zdravotnické organizace, která diskutovala o selhání léku. Mnoho investorů doufalo, že vakcína proti koronaviru umožní globální ekonomice zotavení ve tvaru písmene V. Až dosud však americké trhy zotavily díky stimulačním opatřením, což je umělá pumpa, která by mohla kdykoli propadnout, pokud USA nevybřednou brzy ze zdravotní krize.

Podle posledních čísel, zveřejněných ratingovou agenturou Weiss Crypto Ratings tento týden jsou Cardano (ADA), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM) a Fantom (FTM) nejlepšími kryptoměnami v kategorii „technologie“, které dokonce předstihly bitcoiny ( BTC) a Ether (ETH). Hodnocení je vydáváno každý týden a porovnává kryptoměny v řadě kategorií včetně adopce, rizika / odměny a technologie. Seznam v současné době hodnotí 123 kryptoměn a tokenů, přičemž nejvyšší celkové hodnocení dosahuje pouze B +. Sloupec riziko / odměna nedává žádné kryptoměně ohodnocení vyšší než D.

Kryptoburzy, banky

Kryptoburza BitMEX oznámila na své obchodní platformě nový termínový kontrakt na bázi Ether (ETH). Podle oznámení z 24. dubna bude nová smlouva o derivátech obsahovat pevný multiplikátor bitcoinů (BTC), který nebude ovlivněn cenou etheru v amerických dolarech. BitMEX vysvětluje, že tato funkce umožňuje obchodníkům prodloužit nebo zkrátit směnný kurz USD vůči Etherenu bez držení ETH nebo dolarů.

Vzhledem k tomu, že hospodářský vývoj v Argentině stále poškozuje občany a devalvuje peso, zdá se, že se obyvatelé místo toho obracejí na bitcoiny. Argentinci vynakládají stále více pesos na nákup bitcoinů, což naznačují nové informace, poskytnuté analytickou společností Arcane Research. Přesněji řečeno, týdenní objem LocalBitcoinů od začátku roku 2018 vzrostl v místní měně o více než 1 000%.

Huobi Token se stal prvním tokenem mezinárodní burzy, schváleným japonskými regulačními orgány poté, co agentura Financial Services Agency (FSA) schválila HT jako kompatibilní kryptoaktivum, schopné obchodovat na druhém největším trhu digitálních aktiv na světě od května. V tomto okamžiku bylo na whitelistu FSA schváleno pouze 25 dalších tokenů, protože Japonsko zpřísňuje předpisy kryptoaktiva. V loňském roce japonská sněmovna revidovala zákon o platebních službách (PSA) a zákon o finančních nástrojích a burze (FIEA) s účinností od 1. května.

Blockchain, technologie

Birminghamská městská univerzita (BCU) a neziskové středisko pro občanství, podnikání a správu věcí veřejných (CCEG) zahájily oficiální zkoušky certifikátu Сoronavirus Сlearance Сertificate (CCC) postaveném na platformě Seratio blockchain. „Certifikát potvrzuje, že dodavatel dodržuje nejvyšší standardy veřejného zdraví, udržitelnosti, boje proti úplatkářství a dokonce i moderního otroctví. A v tomto případě můžeme ověřit míru rizika dodávek v důsledku koronaviru“, řekl Oškrta Taeed, hostující profesor na BCU. Certifikát je založen na QR kódu, který sleduje jak finanční, tak nefinanční prvky dodavatelského řetězce. Každý pohyb produktu je zaznamenán v blockchainu, což kupujícím umožňuje sledovat potenciální expozice vůči COVID-19 v dodavatelském řetězci – včetně produktů, organizací, procesů, projektů a dokonce i zúčastněných lidí. Neměnitelnost blockchainu mu umožní zaznamenat přestávky v jakémkoli životním cyklu daného produktu a okamžitě zvýrazní oblasti, které je třeba prozkoumat.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře