Og Mandino: Manifestace tvorby své vlastní reality a naděje úspěšného obchodníka

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Stanu se úspěšným spisovatelem, řekl si ještě dříve, než nastoupil poprvé do školy. Bylo to přání jeho matky, ale jemu se líbilo a přijal tento sen za svůj vlastní. Og Mandino poté studoval, dospěl a jako hlava rodiny prodával lidem pojistky. Zoufale se snažil, ale upadal do dluhů, beznaděje a začal dokonce pít. Tak začíná příběh, je plný zoufalství i naděje. Než skončí, zjistíte, že někdy stačí jít za svým snem a stane se zázrak.

Og Mandino a jeho příběh

Jeho život byl v troskách. Žena ho opustila, protože už to nemohla déle vydržet. Og byl načisto ztracený případ. Stal se doslova politováníhodným člověkem. Bez domova, bez rodiny, s lahví alkoholu v ruce se potuloval světem s myšlenkou na sebevraždu. Jednoho dne, kdy měl v kapse pár dolarů, začal uvažovat o tom, že si pořídí zbraň a ukončí to.

Blízko obchodu se zbraněmi však narazil na knihovnu. Asi ho sem přivedl jeho dětský sen o psaní a vstoupil dovnitř. Od té doby získal novou chuť do života. Navštěvoval knihovny po celé USA a četl stovky titulů, které se zabývaly úspěchem. Tak překonal svůj alkoholismus a získal novou chuť do života. Znovu se oženil, oprášil svůj starý sen a začal psát. Modlil se, aby někdo objevil jeho skrytý talent.

Naděje

Šel za svým snem a ten se zvolna začínal plnit. Og stále pilně pracoval, psal články a zanedlouho začal vydávat časopis. Jednoho dne napsal článek, který měl být rozhodujícím bodem jeho kariéry spisovatele. Byl o profesionálním golfistovi Benu Hoganovi. Ben měl vážnou dopravní nehodu. Lékaři konstatovali, že si již nikdy nezahraje, ale on se znovu postavil na nohy a dokázal uspět v národní soutěži.

Největší obchodník na světě

Og nechal svůj článek na stole jednoho vydavatele a ten mu sdělil, že kdyby snad uvažoval o tom, že napíše knihu, měl by zájem ji vydat. Za rok a půl byla kniha na světě. Jmenovala se Největší obchodník na světě. A byla to skutečně velkolepá kniha. Příběh vykresluje nuzáka, který jednoho dne přišel za velmi úspěšným a slavným obchodníkem a chtěl se od něj učit a sám se stát největším obchodníkem světa.

Nese poselství, které jako by napsal někdo, jehož ruku vedlo něco víc než jen on sám. Jako by to sdělení, které kniha předává, pouze zprostředkoval. Bez známky povrchních myšlenkových konstrukcí či ega. Zkrátka se zdá, jako by jeho ruku vedlo něco, co přesahuje naše běžné chápání skutečnosti.

Tato kniha je jakousi manifestací tvorby reality myšlenkou a autorovy touhy po velkoleposti a zázračné síle, kterou má naděje, víra a prožívání vlastního vědomého snu. Myšlenkové jádro se nenápadně choulí do příběhu o obchodníkovi, který byl úspěšný, protože se naučil milovat lidi. Učení v knize patří jemu, ale můžeme si z něj něco vzít i my.

Jelikož poselství knihy není vysloveně namířeno ke čtenáři, nemusíte zprvu ani zaznamenat, že vás ovlivňuje a mění k lepšímu. To postřehnete, až se tak stane. A věřte mi, že se rádi necháte vtáhnout do tajů deseti svitků, protože můžete přímo cítit, jak vám to začíná blahodárně ovlivňovat mysl a budete se cítit tak nějak dobře, plní naděje a víry, že můžete také uskutečnit svůj sen.

Závěr

Tato nenápadná kniha neznámého autora změnila celý jeho dosavadní život a pozitivně ovlivnila i životy mnoha dalších lidí, kteří ji kdy četli. A bylo jich mnoho milionů po celém světě. Takovou silou manifestoval její autor Og Mandino pozitivní moc poselství své knihy. Miliony lidí četly knihu člověka, který se naučil uskutečnit svůj sen. A každý z nich má zase svůj vlastní příběh. Příběh, který ovlivnil Og Mandino svou knihou. Například já jsem hrdý na to, že jsem vám dnes mohl představit poselství největšího obchodníka na světě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Tak například mně by deset svitků zajímalo. Hlasuji tedy pro pokračování. 🙂

Aleš

Také mám zájem!!!

pietro

Těším se na pokračování. 🙂

Roland Spanik

👍

spot_img