Bitcoin se blíží k jednomu ze svých historicky nejsilnějších měsíců a predikční nástroj naznačuje návrat k hledání nové rekordní cenové úrovně.
Bitcoin by mohl do června dosáhnout nového historického maxima, pokud se zopakují dřívější cenové vzorce, uvedl síťový ekonom Timothy Peterson. Podle Petersonovy analýzy zveřejněné 15. března má BTC/USD přibližně dva a půl měsíce na překonání rekordu 109 000 USD.
Duben by mohl přinést až 50% nárůst ceny BTC
Bitcoin zaznamenal 30% pokles od svého vrcholu v polovině ledna, což odpovídá běžným korekcím v býčím trhu. Peterson však očekává možný návrat růstu. Podle něj se bitcoin aktuálně pohybuje u spodní hranice svého historického sezónního rozpětí, jak ukazuje graf srovnávající jeho cenové cykly.
Téměř celý roční výkon bitcoinu se soustředí do dvou měsíců – dubna a října. Je tedy zcela možné, že bitcoin do června dosáhne nového historického maxima.
Timothy Peterson
Peterson v průběhu let vytvořil několik metrik pro určování ceny bitcoinu. Jednou z nich je Lowest Price Forward, která označuje cenové úrovně, pod které bitcoin nikdy neklesl poté, co je jednou překonal.
Po zotavení z několikaletých minim v březnu 2020 ukázala metoda Lowest Price Forward, že cena bitcoinu už nikdy neklesne pod 10 000 USD. Letos se objevila nová spodní hranice na 69 000 USD s 95% pravděpodobností, že se dlouhodobě udrží.
Peterson dále stanovil střední cenový cíl na 126 000 USD s termínem do 1. června. Spolu s grafem znázorňujícím vývoj 100 USD investovaných do bitcoinu zdůraznil, že slabý výkon v býčím trhu byl vždy jen dočasný.
Bitcoin se v průměru pohybuje pod trendovou linií po dobu čtyř měsíců.
vysvětlil Peterson
Typická korekce v býčím cyklu?
Další známí komentátoři trhu zdůrazňují, že nedávný pokles BTC na 76 000 USD je běžnou korekcí v rámci býčího cyklu.
Není nutné studovat předchozí býčí cykly bitcoinu, abychom pochopili, že korekce jsou jejich přirozenou součástí.
obchodník a analytik Rekt Capital
Podle Rekt Capital došlo v tomto cyklu už k pěti významným cenovým poklesům, přičemž první nastal už na začátku roku 2023.
Analytici burzy Bitfinex tento víkend uvedli, že současný pokles představuje spíše otřes trhu než konec aktuálního cyklu.
Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB




Teraz up na nove maximum? A na zaklade coho? Humoristi 🙂
Na základě historie. Ta jedinná je jistá, ta jedinná se opakuje. Nejen v lidském, ale i přírodním, zvířecím světě. Vždy a všude (počasí, války, recese, migrace, atd. atd.)
Ačkoliv jsem BTC believer, hodluju přes DCA už nekolik let, takže nákupní průměr mám okolo 35k, tak otázka – co by mělo být současným motorem pro růst je na místě.
Všechen hype se tak nějak vyčerpal, a pokud půjdeme mimo spekulace a opravdu čekat růst kvůli funkci BTC, tak to je běh na hodně dlouhou trať…
Jistě. Historie se opakuje, ale vždy trochu jinak. Negarantuje budoucí nová maxima bitcoinu. Bohužel se ale obávám že se Evropa právě vydala na cestu k nové velké válce. A Rusko v ní navzdory obecnému očekávání nebude hrát žádnou roli. EU si bohatě vystačí sama.
Naprosto s Tebou souhlasim viz. prispevek vyse.
Rikas nesmysly. Historie se sice opakuje ale pokazde za jinych okolnosti..a konkretni prubeh vzdy ovlivnuje velke mnozstvi faktoru, nehlede na to, ze muze prijit Cerna labut a vse se muze sesypat jako domecek z karet. Nezapomente, ze kryptomeny jsou vysoce rizikova zalezitost a institucionalni investori v pripade nebezpeci vzdy uprednostni dluhopisy, akcie a zlato pred kryptem.. ty nahypovane reci o tom jak Bitcoin vyrazi na mesic se v pravidelnych cyklech opakuji a zajimave je, ze jeden den kdyz je sentiment hluboko v depresi tak slysime jak je konec cyklu a druhy den kdyz se trh trochu vzpamatuje tak okamzite vse zapomenuto, nasadte ruzove bryle a letime vzhuru.. vlhke sny radoby pseudoexpertu, influenceru a podobnych individui kterym ve skutecnosti zalezi jen na poctu like a fiatu za ne obdrzeneho. Jen tim manipuluji lidi kteri pak prijdou o penize. Zaklad je obchodovat za vlastni prostredky, bez paky, investovat aspon ve stredne dobrem horizontu a diverzifikovat portfolio mezi vice instrumentu. A kdyz prijde panika? Nekdy je lepsi to vypnout a nedelat nic.. dokud sve aktivum neprodate tak jsou ztraty jen papirove. A pokud k investovani pouzivate penize o ktere muzete prijit ( coz je zaklad tradu a investovani ) tak v pripade, ze zustanete v pozici behem neprizniveho vyvoje delsi dobu tak vam to nevadi a ztrata zustane jen na papire. A pokud mate kvalitni financni instrument tak „zabetonovani“ na spatne cene netrve vecne. Staci jen pockat. Hodne stesti vsem rozumnym investorum co pouzivaji mozek a ne nahypovane clanky influenceru..👍
Na základě množství komentářů pod články na kryptomagazínu to opravdu vypadá, že přijde růst. V jiném vlákně je již přes 25 komentů.:D